Patronujemy - Muzyka

"Światłocienie" debiutanckim albumem Sary Jaroszyk

2018-10-19 10:03:19

Debiutancki album Sary Jaroszyk jest już dostępny. Płyta "Światłocienie" zawiera 11 utworów. Wydawnictwo promowane jest przez singiel "Avalon".

Młoda wokalistka zdecydowanie udowadnia swoją płytą, że na rodzimym rynku fonograficznym jest miejsce dla artystów odważnie łączących "czarną muzykę" z ambitnym popem. Album zaskakuje zarówno wysokim poziomem wokalnym, lirycznym, artystycznym, jak i lekkością, z jaką Sara Jaroszyk komponuje swoje utwory. Odnajdujemy w nich echo twórczości takich uznanych artystów jak: Beyoncé, Alicia Keys, Jill Scott, Michael Jackson, a nawet The Doors. Producentem albumu jest Bartek Mielczarek (mający na swoim koncie m.in. współpracę z Brodką) oraz Sara Jaroszyk.

"Światłocienie" to album bardzo przemyślany, bogaty aranżacyjnie. Zaskakuje, niespotykaną na naszym rynku muzycznym, mieszanką R&B i soulu z wysublimowanym popem i elektroniką oraz elementami subtelnego jazzu, a czasem i mocniejszym brzmieniem. Całość albumu splata kobiecy, delikatny, a zarazem otwarty i świadomy głos wokalistki. Większość piosenek została napisana w języku polskim, wiele z nich inspirowanych jest literaturą, kinematografią, popkulturą, co dodaje kompozycjom swoistego i nieco nierzeczywistego charakteru. Pojawiają się w nich bowiem elementy fantastyki: miejsca i postacie, które pobudzają wyobraźnię słuchacza. U źródła albumu leżą powielające się od zarania dziejów historie serca, duszy i ciała.

"Ten album jest dla mnie wyjątkowy. Nie śpiewam na nim wyłącznie językiem własnych emocji. Wcielam się również w wiele innych postaci by opowiedzieć ich historie. Fantastyczny świat „Światłocieni” jest pełen kontrastów, abstrakcji, ukazuje złożoność ludzkiego umysłu i ducha" - opowiada artystka.

Album "Światłocienie" ukazał się nakładem wytwórni artCONNECTION music, z którą wokalistka podpisała swój pierwszy kontrakt fonograficzny. Promuje go przebojowy singiel "Avalon' oraz zrealizowany do niego, odważny artystycznie, teledysk w reżyserii Kovalczyka.

Na krążku znalazł się również znany już słuchaczom singiel "DNC", który sukcesywnie podbijał radiowe listy przebojów. Sarę Jaroszyk możemy również usłyszeć na nowej płycie Michała Urbaniaka "Beats & Pieces" i w zespole P.Unity.

ip

fot. Justyna Gieleta/materiały prasowe/artCONNECTION music

kupon promocyjny empik

Słowa kluczowe: nowość 2018, płyta, debiut, album, wydawnictwo, płyta, pop, Sara Jaroszyk
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Breaky Night with Audio & NickBee
Znamy program Breaky Night with Audio & NickBee Sopot

Impreza odbędzie się 8 lutego 2019 w sopockim klubie Sfinks700.

Logo festiwalu
Znamy program festiwalu Inspiracje-Interpretacje Wrocław

Cykl wydarzeń został zaplanowany na 13-16 grudnia 2018.

fot. materiały prasowe
DonGURALesko zagra w klubie Dreams Kraków

Koncert został zaplanowany na 10 listopada 2018.

Polecamy
Okoliczny Element - nowy album
Okoliczny Element - nowy album

"Teatr Uliczny" to czwarty album Okolicznego Elementu. Zespół powraca z klasycznym, bezkompromisowym rapem połączonym z dawką humoru.

MetalFest: rozpiska czasowa
MetalFest: rozpiska czasowa

Zapraszamy do zapoznania się z podziałem na dni, sceny oraz do sprawdzenia kto o której dokładnie zagra.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Breaky Night with Audio & NickBee
Znamy program Breaky Night with Audio & NickBee Sopot

Impreza odbędzie się 8 lutego 2019 w sopockim klubie Sfinks700.

Logo festiwalu
Znamy program festiwalu Inspiracje-Interpretacje Wrocław

Cykl wydarzeń został zaplanowany na 13-16 grudnia 2018.

Konkurs Ziaja