Aktualności - Festiwal Gitara

Spotkanie online z udziałem Kwiatu Jabłoni na temat najnowszego albumu

2022-07-25 15:23:17

W tym tygodniu w ramach cyklu Premiera online odbędą się trzy spotkania. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie opowiedzą o okolicznościowym albumie „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”, upamiętniającym wybuch Powstania Warszawskiego. Natomiast o literackich premierach Justyna Dżbik-Kluge porozmawia z Michałem Witkowskim i Witoldem Juraszem.

Zobacz też: Doechii i SZA łączą siły w nowej wersji "Persuasive" [WIDEO]

Kwiat Jabłoni

Premiery online

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.

Kwiat Jabłoni o najnowszym albumie

Rozmowa z zespołem odbędzie się we wtorek 26 lipca o godzinie 18:00. Uroczystym obchodom 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie premiera okolicznościowego albumu „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca”. Artyści opowiedzą o tym wyjątkowym wydawnictwie podczas spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę z poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Płyta „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” powstała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i zawiera 10 coverów. Kwiat Jabłoni, czyli Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, wraz z wyjątkowymi gośćmi odświeżyli największe polskie przeboje z ostatnich dekad. Łączy je jedno przesłanie: miłość do wolności. Utwory, które trafiły na album, ukształtowały kilka pokoleń Polaków.

Zespół zaprosił do współpracy nad płytą wspaniałych artystów: Natalię Kukulską, sanah, Kasię Lins, Natalię Grosiak, Jucho, Miuosha, Igo i Kubę Kawalca. Krążek powstał z potrzeby serca:

Chcieliśmy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi – komentują artyści.

Warto dodać, że w poligrafii albumu został użyty font „Cyrulik”, zaprojektowany przez Warszawskie Kroje. Inspiracją do jego powstania był krój „Cyklop”, używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”. Album „Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca” ukazał się nakładem Muzeum Powstania Warszawskiego i wytwórni Agora Muzyka. Na spotkanie z zespołem zaprasza Empik wraz z Agora S.A. oraz Going.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Kwiat Jabłoni, album, rozmowa online, Kasia i Jacek Sienkiewicz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
igo
Igo prezentuje teledysk do utworu "Nie może być inaczej" [WIDEO]

Artysta wyrusza w listopadzie w trasę koncertową.

Lewis Capaldi zagra w Polsce
Lewis Capaldi wystąpi w Polsce w lutym 2023 roku!

Sprawdź, kiedy będzie można usłyszeć wokalistę w Polsce.

Kwiat Jabłoni
Spotkanie online z udziałem Kwiatu Jabłoni na temat najnowszego albumu

Nowy album "Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca" jest już dostępny.

Polecamy
Ostatnio dodane
igo
Igo prezentuje teledysk do utworu "Nie może być inaczej" [WIDEO]

Artysta wyrusza w listopadzie w trasę koncertową.

Lewis Capaldi zagra w Polsce
Lewis Capaldi wystąpi w Polsce w lutym 2023 roku!

Sprawdź, kiedy będzie można usłyszeć wokalistę w Polsce.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!