Aktualności - Muzyka

Scooon prezentuje klip do singla "Wstań i bądź sobą" [WIDEO]

2020-07-10 11:18:18

10 lipca 2020 ukazał się nowy singiel Macieja Bednarka. Artysta występujący pod pseudonimem Scooon zaprezentował klip do pozytywnego i wpadającego w ucho utworu "Wstań i bądź sobą". Zobaczcie wideo!

Scooon  - Wstań i bądź sobą

Nowy klip Scooona

- Ujęcia do tego klipu były rejestrowane przez kilka lat, praktycznie cały materiał został nagrany już jakiś czas temu, jednak dopiero pandemia pozwoliła na wygospodarowanie odpowiedniej ilości czasu na skrupulatny i przemyślany montaż. Jest to bowiem już drugi klip, którym możemy pochwalić się, że zrealizowaliśmy go od początku do końca samodzielnie. Poczynając od pierwszych zarejestrowanych dźwięków w studio kończąc na postprodukcji i promocji. Tutaj nie moglibyśmy nie wspomnieć o tych wszystkich osobach, mniej lub bardziej z nami związanych, bez których ta inicjatywa nie przybrałaby takiej postaci - komentuje Scooon.

Utwór ma za zadanie motywować do podejmowania samodzielnych działań, bez oglądania się i nadmiernego wzorowania na innych. Choć jest to coraz mniej popularne, jest to niezbędnym elementem do kreowania własnego stylu i własnego zdania. Symbolika dorastającej dziewczynki widoczna w filmie, ma na celu zobrazowanie tego, że wiele osób samodzielne decyzje podejmuje wyłącznie na początkowym etapie rozwoju. Wspomnianą postać jednak pomimo upływu czasu, interesują te same aktywności, które nie są dyktowane przez nikogo innego oprócz niej samej. Migawki z Łodzi, nie są przypadkowe, ponieważ artysta jest silnie związany ze swoim miastem. Migawki z koncertów obrazują natomiast wyjątkowe chwile charakterystyczne dla miejskiego życia, od którego Scooon jest wręcz uzależniony. W klipie pojawiają się również migawki z wakacyjnych wyjazdów w tym ujęcia z Czarnogóry oraz greckiej wyspy Zakynthos, które mają kojarzyć się z wakacyjnym vibem, który nieustannie towarzyszy wykonawcy.

Kilka słów o Scooon - sylwetka artysty

Scooon, czyli tak naprawdę Maciej Bednarek, urodzony w 1997 r. muzyk, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Aktywny w branży rozrywkowej już od początku 2011 r. Uwielbia ludzi, lubi z nimi rozmawiać i łatwo nawiązuje kontakt, co owocuje świetną interakcją z publicznością podczas występów na żywo. Lubi podążać za swoją wizją, zostawiając jednak miejsce na spontaniczność. Początkowo pomagał przy organizacji koncertów w jednej z łódzkich agencji artystycznych, a już rok później zaczął stawiać samodzielne kroki zakładając wraz z Kingą Lesiakowską portal Koncerty.xx.pl, relacjonujący koncerty. Bagaż doświadczeń zebrany podczas organizacji koncertów i pasja do fotografii, pozwoliły na tworzenie rzetelnych relacji, a pasja do muzyki na konstruktywne wywiady. Choć artyście najbliższa jest muzyka z pogranicza reggae, jest otwarty na różne gatunki muzyczne, co widać po licznych kolaboracjach z artystami ze sceny rockowej, hiphopowej czy klubowej. Swą przygodę z konsolą i klubami zapoczątkował dzięki wygranej w konkursie, rozpoczął występy jako DJ, w agencji artystycznej Collage Party. Grając muzykę stricte klubową, jednak nie pozbawioną elementów muzyki poważnej i rozrywkowej gościł w większości uznanych łódzkich klubów i nie tylko. Dziś ma na koncie kilkaset zagranych imprez. Dzięki znajomości różnorodnej muzyki, trudzi się również oprawą muzyczną i foto imprez okolicznościowych. Duże doświadczenie, wyczucie oraz staranna selekcja utworów daje gwarancję trafienia w nawet najbardziej wyszukane gusta muzyczne.

Często grywa również jako DJ koncertowy, co otworzyło go na nowe style i techniki prowadzenia imprez. Choć muzyk gra na gitarze, skrzypcach i instrumentach klawiszowych, najbardziej lubi prezentować się od strony wokalnej. Preferuje rejestrację utworów na własną rękę, w przydomowym studiu, argumentując wybór swobodą i możliwością odpowiedniego przekazania emocji towarzyszących twórcy. Dzięki możliwości kontaktu ze sławnymi, profesjonalnymi artystami i muzykami, do dziś konfrontuje swoje obserwacje i doświadczenia, co przekłada się na widoczny rozwój umiejętności zarówno wokalnych jak i realizatorskich. W 2012 r. powstał pierwszy utwór, pt. "Nieważne man", był gościnnym nagraniem na albumie producenckim polskiego producenta Płotka z Lądka Zdroju. Wtedy na łamach czasopisma "Free Colours", pomimo braku umiejętności wokalnych i niskiej jakości nagrania, redaktor "Hejen" zwrócił uwagę na głos artysty. W 2014 r. powstał utwór "Wakacyjne Love", który był pierwszym poważniejszym projektem artysty. Nagranie powstało we współpracy z polskim producentem z Zielonej Góry, High Grade Riddims mieszkającym w Holandii. Do utworu został zrealizowany również klip, który od początku do końca został wyprodukowany przez Scooona.

Po premierze teledysku, która miała miejsce na początku lipca 2014 r. spotkał się on z uznaniem internautów, a oglądalność i oceny przerosły najśmielsze oczekiwania artysty. Nowy materiał został w każdym calu skomponowany i zrealizowany przez samego artystę. Choć nagrania przez te kilka lat wielokrotnie zmieniały brzmienie i aranżację, w wersji finalnej komputerowe brzmienia urozmaica kilka kluczowych żywych instrumentów, których rejestracja, w celu utrzymania jednolitego klimatu utworów, została wykonana w identycznych warunkach co rejestracja wokali. Bardzo dużym atutem nowych utworów jest wsparcie wokalne dwóch świetnych wokalistek, Kali i Wery, których ciepłe głosy będzie można usłyszeć na nowych utworach. 28 stycznia 2017 r. zagrał pierwszy wspólny koncert z łódzkim raperem MiRasem, z którym obecnie koncertuje.

Wstań i bądź sobą - zobacz teledysk

MD/ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Maciej Bednarek, teledysk, piosenka, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cleo, Dawid Kwiatkowski - Bratnie Dusze
Cleo i Dawid Kwiatkowski we wspólnej piosence "Bratnie dusze" [WIDEO]

Czy ten duet nagrał właśnie wakacyjny przebój lata?

Trochę o Duszy - Bogusław Linda
Bogusław Linda wspiera projekt "Trochę o Duszy" z piosenkami Wisławy Szymborskiej [WIDEO]

Ma powstać album z muzyką skomponowaną do tekstów wybitnej polskiej noblistki.

Sander Van Doorn-I dream
Sander Van Doorn prezentuje świeżą nowość na lato 2020 "I Dream"

Nowy klubowy hit od holenderskiego producenta.

Polecamy
AniKa Dąbrowska - Afirmacja
AniKa Dąbrowska wydaje debiutancki album "Afirmacja"

Zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids wydaje pierwszą płytę.

O.S.T.R
O.S.T.R. & DJ HAEM wystąpią w Warszawie Warszawa

O.S.T.R. i DJ Haem ruszają w Polskę wraz z "instrukcją obsługi świrów".

Polecamy
Ostatnio dodane
Cleo, Dawid Kwiatkowski - Bratnie Dusze
Cleo i Dawid Kwiatkowski we wspólnej piosence "Bratnie dusze" [WIDEO]

Czy ten duet nagrał właśnie wakacyjny przebój lata?

Trochę o Duszy - Bogusław Linda
Bogusław Linda wspiera projekt "Trochę o Duszy" z piosenkami Wisławy Szymborskiej [WIDEO]

Ma powstać album z muzyką skomponowaną do tekstów wybitnej polskiej noblistki.