Aktualności - Muzyka

Sabaton "Carolus Rex" prezentuje nowy teledysk! [WIDEO]

2016-02-10 12:51:34

Szwedzki Sabaton pokazał kolejne koncertowe video z nowego wydawnictwa Heroes On Tour. Utworem do którego powstało nowe wideo jest Carolus Rex. Sabaton zobaczymy niebawem też w Polsce z okazji zbliżającego się Czad Festiwalu 2016.

Heroes On Tour: To zapis dwóch wyjątkowych koncertów,  Wacken oraz w rodzinnym Falun.

Sabaton – szwedzka gupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka większości utworów jest powiązana z wojną.

Grupa powstała w 1999 roku w Falun z inicjatywy wokalisty i klawiszowca Joakima Brodéna, gitarzystów Rikarda Sundéna i Oskara Monteliusa, basisty Pära Sundströma oraz perkusisty Richarda Larssona. Zimą 2000 roku w studiu Abyss muzycy zarejestrowali kilka utworów. Tego samego roku nakładem Underground Symphony ukazała się kompilacja pt. Fist for Fight. W 2001 roku Larsson odszedł z zespołu, a zastąpił go Daniel Mullback. 4 marca 2005 roku nakładem Black Lodge Records ukazał się debiutancki album formacji zatytułowany Primo Victoria. Wkrótce potem do grupy dołączył Daniel Mÿhr, który objął część obowiązków Brodéna. W ramach promocji grupa dała szereg koncertów w Niemczech i Szwecji w tym na festiwalach Szwecji Gates of Metal oraz Sweden Rock Festival.

28 lipca 2006 został wydany drugi album grupy pt. Attero Dominatus. Płyta była promowana podczas siedmiotygodniowej europejskiej trasy koncertowej wraz z Edguy i DragonForce. Ponadto do utworów „Attero Dominatus” i „Metal Crüe” zostały zrealizowane teledyski. Natomiast utwór „Angels Calling” mówi o bezcelowych ofiarach samobójczych ataków na okopy podczas I wojny światowej. 16 marca 2007 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. Metalizer. Dwupłytowe wydawnictwo zawierało niewydany poprzednio debiutancki album formacji oraz jako bonus demo Fist For Fight. Album dotarł do 21. miejsca szwedzkiej listy sprzedaży. W styczniu 2008 ponownie w studiu Abyss muzycy rozpoczęli prace nad nowym albumem. 30 maja 2008 roku został wydany czwarty album formacji zatytułowany The Art of War. Album został oparty na starożytnej księdze o nazwie Sztuka wojenna, która została napisana w VI w. p.n.e. przez chińskiego stratega Sun Zi. Na płycie znalazła się m.in. kompozycja pt. 40:1 opisująca bitwę pod Wizną. Z kolei utwór „Ghost Division” nawiązuje do niemieckiej 7 Dywizji Pancernej, dowodzonej przez Rommla w czasie kampanii we Francji w 1940.

Clip: Sabaton - Carolus Rex - nowy koncertowy teledysk promujący koncertowe DVD / oficjalny plakat
Ilustracja do artykułu: SABATON - CAROLUS REX

ip

Słowa kluczowe: sabaton,muzyka, rozrywka, metal, rock, gitara, muzyk, zabawa,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Avril Lavigne w mrocznym teledysku do utworu "I Fell In Love With The Devil" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny klip do najnowszego singla promującego ostatni album wokalistki.

Iggy Pop wraca z nowym albumem!

Premiera "Free" już we wrześniu tego roku. Posłuchajcie tytułowego utworu zapowiadającego płytę.

Ellie Goulding i Juice WRLD we wspólnym klipie do "Hate Me" [WIDEO]

Sprawdźcie mroczny teledysk poruszający temat zgubnego wpływu social mediów.

Polecamy
Popularna piosenkarka chora na raka
Popularna piosenkarka chora na raka

Paulla Ignasiak od pewnego czasu nie pojawia się w mediach oraz coraz rzadziej występuje na koncertach. Przyczyną takiego zachowania jest choroba nowotworowa piosenkarki.

Gaba Kulka prezentuje nowy singiel i teledysk! [WIDEO]
Gaba Kulka prezentuje nowy singiel i teledysk! [WIDEO]

Podczas pracy nad klipem Gaba i Mads dali się ponieść tęsknocie za grami przygodowymi lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Ostatnio dodane
Avril Lavigne w mrocznym teledysku do utworu "I Fell In Love With The Devil" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny klip do najnowszego singla promującego ostatni album wokalistki.

Iggy Pop wraca z nowym albumem!

Premiera "Free" już we wrześniu tego roku. Posłuchajcie tytułowego utworu zapowiadającego płytę.