Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Ruszyła rejestracja uczestników Gitarowego Rekoru Guinnessa

2021-05-19 09:28:47

Już 19 czerwca 2021 gitarzyści i gitarzystki po raz 19. zagrają wspólnie „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Gitarowy Rekord Świata odbędzie się w tym roku na Pergoli, w kompleksie Hali Stulecia, a także w sieci.

Planujesz udział w Rekordzie we Wrocławiu? Zarejestruj się!

Gitarowe święto na Pergoli we Wrocławiu odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. W zależności od aktualnych obostrzeń liczba uczestników imprezy może zostać w pewnym stopniu ograniczona, dlatego już teraz należy zgłaszać swój udział w Rekordzie. Zapisów na listę gitarzystów grających na żywo można dokonywać pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/zgloszenie-na-gitarowy-rekord-swiata-2021. Wcześniejsze zgłoszenie gwarantuje udział w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata grającej na żywo we Wrocławiu.

Stwórz swoją gitarową grupę i dołącz do Rekordu online

Gitarzyści i gitarzystki, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu, mogą dołączać do imprezy online – w tym roku uczestnicy spróbują pobić Gitarowy Rekord… Świata. Liczy się każda gitara. – Nieważne, gdzie będziecie – w domu, w ogródku, w górach, czy na pełnym morzu – dołączcie do nas w sieci. Zagrajmy razem kultowe „Hey Joe" Jimiego Hendrixa – mówi Leszek Cichoński, szef gitarowej orkiestry. Lista gitarzystów grających online zostanie otwarta 19 czerwca, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Świata 2021. Zgłoszenia do grania online nie będą przyjmowane wcześniej. – Aby oficjalnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord, musimy mieć pewność, że gracie razem z nami w dniu imprezy – dodaje Cichoński. 

Przygotuj się do Rekordu z Leszkiem Cichońskim i innymi gitarzystami

Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata 2021, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar (akustyczne, klasyczne, elektryczne, basowe), a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo i bałałajki. Nie trzeba być pełnoletnim. Instruktaże do nauki utworów, które gitarowa orkiestra zagra 19 czerwca, znajdują się na stronie: www.leszekcichonski.pl/rozgrzewka. Już teraz można ćwiczyć z Janem Borysewiczem przebój Lady Pank „Zawsze tam, gdzie ty".

Wśród artystów, którzy w tym roku potwierdzili swój udział w Rekordzie są m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Adam Palma i Krzesimir Dębski. W 2022 roku impreza powróci na wrocławski Rynek.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Gitarowy Rekord 2021, Gitarowy Rekord, Muzyka, Festiwal, 19 czerwca, Gitary,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ruszyła rejestracja uczestników Gitarowego Rekoru Guinnessa

Aby wziąć udział w imprezie na żywo we Wrocławiu, należy już teraz zgłosić swój udział.

Wroclawskie krasnale zagrają na Gitarowym Rekordzie Świata Wrocław

Gitarowy Rekord Świata zaprasza już 30 kwietnia 2021 na rozgrzewkę!

Polecamy
Gitarowy rekord Wrocław
Druga scena na Gitarowym Rekordzie Guinnessa 2019 we Wrocławiu Wrocław

Na drugiej scenie zagrane zostaną Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wybrane w plebiscycie radiosłuchaczy i gitarzystów.

Therion
Therion gwiazdą 3-majówki we Wrocławiu Wrocław

Therion wystąpi we Wrocławiu 1 maja z okazji Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.

Ostatnio dodane
Ruszyła rejestracja uczestników Gitarowego Rekoru Guinnessa

Aby wziąć udział w imprezie na żywo we Wrocławiu, należy już teraz zgłosić swój udział.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!