Aktualności - Ostróda Reggae Festival

Rozgrzewka przed Ostróda Reggae Festivalem

2014-02-26 09:05:20

W ramach przedfestiwalowej rozgrzewki będziecie mogli wziąć udział Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Oprócz możliwości zobaczenia występów znakomitych zespołów i sound systemów, na imprezach trasy będziecie mogli zakupić karnety na festiwal w najniższych cenach. Na koncertach zagrają:

Dub Pistols (na zdjeciu) - w 2013 podbili Ostródę swoim wysokoenergetycznym show pomiędzy hip-hopem, ska, dubem i reggae polanym klubowym sosem. Potęga brytyjskiej muzyki tanecznej, zdobywcy prestiżowej nagrody „DJ Mag Best Live Act 2011”, powracają by wystąpić w roli headlinera Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Usłyszycie klasyki z całego ich dorobku oraz dźwięki niewydanego jeszcze nowego albumu „White Lines”. Ich zaraźliwa mieszanka stylów w ciągu ostatnich 16 lat zdobyła im wielu fanów na całym świecie. Wielokrotnie występowali również w Polsce, budując sobie bardzo silną markę na lokalnym klubowym rynku. W dubowych pistoletach nigdy nie kończy się amunicja!

Mesajah w ostatnim czasie bardzo skutecznie roznieca ogień w Babilonie i głosi prawdę, choćby była brudna i szczera do bólu. Jego ubiegłoroczny album „Brudna prawda” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, przekraczającym granice środowiska reggae. Jego teledyski mają miliony widzów. Koncertuje ze znakomitym zespołem Riddim Bandits i trudno oprzeć się jego urokowi na scenie.

Raggafaya z Koszalina to nazwa szeroko znana głównie dzięki energetycznym koncertom, będących najlepszym miejscem do prezentacji ich wybuchowej mieszanki ska, reggae, hip-hopu, funka i rocka. Ich kariera nabrała rozpędu po pamiętnym zwycięstwie w konkursie podczas Ostróda Reggae Festival 2007.

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce ale mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

Pandadread Sound System - półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu, bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. Pandadread wzywają do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

Singledread to warszawski sound system, którego trzon stanowią byli mieszkańcy Węgorzewa, bracia Malik i MadMajk. Powstali w 2002 roku. Pasjonaci winylowych płyt - kolekcja Malika liczy ok. 8 tysięcy 7″ singli i LP, po które jeździł min. na Jamajkę. MadMajk jako głos soundu charakteryzuje się wieloma stylami nawijania przeplatanymi śpiewanymi refrenami. Jego koncerty to wybuchowa mieszanka ragga, hip-hopu i reggae.

Roots Revival Soundsystem - Ich początki sięgają roku 2006, kiedy po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Wkrótce potem zbudowali swój własny system nagłośnieniowy na wzór jamajskich potańcówek i dubowych sesji w UK. Roots Revival to jednak przede wszystkim grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji, jaką jest muzyka roots/dub. Ich nagłośnienie wykorzystane zostanie w trakcie warszawskiej imprezy na trasie.

17.04.2014, 20:00 Wrocław - Alibi

Dub Pistols, Mesajah, Joint Venture Sound System

18.04.2014, 19:00 Warszawa - Proxima

Dub Pistols, Roots Revival Sound System, Joint Venture Sound System, Madmajk & Malik (Singledread)
Nagłośnienie w czterech rogach sali – system klubowy dodatkowo wzmocniony zestawem Roots Revival!

19.04.2014, 20:00 Sopot - Sfinks700

Dub Pistols, Raggafaya, Pandadread Sound System

Bilety na wszystkie imprezy:
35 zł w przedsprzedaży
W dniu koncertu 40 zł

Ilość miejsc ograniczona pojemnością klubów, przedsprzedaż biletów na wszystkie imprezy promo tour:
www.ostrodareggae.com/bilety

W trakcie koncertów do nabycia będą 4 dniowe karnety na Ostróda Reggae Festival 2014 w promocyjnej cenie 110 zł. Każdemu uczestnikowi koncertów ORF Promo Tour 2014 przysługuje prawo do nabycia wyłącznie jednego karnetu w promocyjnej cenie.

Ostróda Reggae Festival 14-17.08.2014
14-ta edycja święta reggae
Czerwone Koszary, Ostróda

ip

Słowa kluczowe: ostróda reggae festival dub pisstols mesajah raggafaya
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.

Materiały prasowe
Vavamuffin, Dubska i Etna Kontrabande zagrają na Ostróda Reggae Festival 2018 Ostróda

Ogłoszono kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu.

Polecamy
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Polecamy
Ostatnio dodane
Oku Onuora
Jamajskie gwiazdy na Ostróda Reggae Festival

Sprawdźcie, kto w tym roku zagra na najgorętszym festiwalu w Polsce

Materiały prasowe
Kolejne gwiazdy na Ostróda Reggae Festival 2018

Ogłoszono, że na festiwalu zagrają: Twinkle Brothers & Trebunie Tutki oraz Gutek.