Festiwale - Muzyka

Rap Stacja Wolsztyn - zmiany w formule festiwalu od 2020 r.

2020-08-13 11:59:09

Rap Stacja Festiwal to plenerowa impreza cykliczna organizowana na terenie miasta Wolsztyn od 2015 roku, zrzeszająca fanów szeroko pojętej kultury hip-hop. Białas, Paluch, Solar i Żabson to jedni z wielu artystów, których można było, do tej pory, usłyszeć z festiwalowej sceny. W 2020, w dniach 10.07.-11.07., miała się odbyć V edycja. Niestety, z powodu epidemii została odwołana, ale nic straconego - festiwal odbędzie się w przyszłym roku!

Zobacz też: OFF Festival 2021 - ujawniono kolejnych artystów!

Logo Rap Stacja Festival 2020

Dlaczego doszło do pierwszej zmiany daty Rap Stacja Wolsztyn Festiwal 2020?

Organizatorzy od marca trzymali rękę na pulsie i z nadzieją śledzili komunikaty Ministerstwa Zdrowia, licząc na utrzymanie lipcowego terminu wydarzenia. Jednocześnie zaznaczali, że w razie potrzeby, będzie możliwość przeniesienia imprezy na późniejszy termin, nawet na początek września.

8 lipca na facebookowej stronie wydarzenia pojawił się oficjalny komunikat o zmianie daty tego dwudniowego hip-hopowego święta na 31.07.-01.08. Organizatorzy poinformowali o konieczności wprowadzenia rozwiązań zgodnych z restrykcjami reżimu sanitarnego, by dostosować się do nowej, epidemicznej rzeczywistości.

W związku z tym podniesiono ceny biletów i ograniczono ich liczbę. Z line-up'u festiwalu, z racji zmiany terminu, zniknął Szpaku, za którego w zastępstwie zdecydowano się zaprosić do Wolsztyna rapera donGURALesko.

Co doprowadziło do wyprowadzki Rap Stacji z Wolsztyna?

Na dziewięć dni przed planowanym rozpoczęciem imprezy, fanów z pewnością zaskoczył komunikat o negatywnej decyzji Burmistrza Wolsztyna - Wojciecha Lisa - dotyczącej organizacji imprezy masowej.

Organizatorzy napisali w oświadczeniu:

Tymczasem na stronie Urzędu Miejskiego w Wolsztynie zamieszczono komunikat o wyraźnym niedopełnieniu zobowiązań sanitarnych ze strony inicjatorów wydarzenia.

- Szczególnie istotna dla odmowy zezwolenia na organizację imprezy masowej "Rap Stacja Wolsztyn Festival" była negatywne opinia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wolsztynie, dotycząca bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego. (...) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie podkreślił, iż Organizator w dokumentacji dołączonej do wniosku nie wskazał: lokalizacji punktów do dezynfekcji rąk, które ze względu na stan epidemii są niezbędne; zabezpieczenia sanitarno-epidemiologiczne jakie będą stosowane w punktach gastronomicznych ani kto jest odpowiedzialny za stan sanitarno-higieniczny tych punktów; procedur postępowania Organizatora w razie, gdy uczestnicy nie będą przestrzegać zachowania odległości od innych uczestników przy obowiązku zakrywania ust i nosa, zwłaszcza wobec zagęszczenia uczestników pod sceną. We wniosku nie opisano także w jakie środki ochrony indywidualnej będzie wyposażony personel i obsługa, jak również nie wskazano miejsca izolacji dla osób, u których będą stwierdzone objawy choroby Covid-19. Jako Burmistrz Wolsztyna zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych miałem obowiązek wydać albo odmówić wydania zezwolenia na organizację imprezy masowej w terminie co najmniej 7 dni przed jej planowanym terminem.[1]

Jednocześnie zapewniono o wsparciu i wyrażono chęć organizacji tego wydarzenia w przyszłości na terenie Gminy Wolsztyn. Na to, niestety, było już za późno, gdyż organizator zapowiedział poszukiwania innego miejsca dla swojego festiwalu i obiecał zrobić wszystko, by doszło do niego na początku września.

Zobacz też: "Bratnie dusze" - nowa piosenka Cleo i Dawida Kwiatkowskiego.

Czy Sława przyniesie większą sławę Rap Stacji?

Dotrzymanie obietnicy okazało się jednak trudniejsze niż sądzono. Z racji rosnącej liczby zachorowań w kraju oraz zapowiadanych przez rząd decyzji o możliwości przywrócenia restrykcji sanitarnych, zdecydowano się na ostateczne odwołanie V edycji w bieżącym roku.

 Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich fanów rapu i kultury hip-hop. Znaleziono już nowe miejsce, z którym festiwal chce związać swoją przyszłość. Jest to miasto Sława, położone w województwie lubuskim, nad malowniczym Jeziorem Sławskim.

Organizator zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu, zapewniając o zachowaniu obecnego line-up’u i wydłużając przyszłoroczny festiwal do 3 dni (planowana data to  8-10 lipca 2021 r.). Oferuje również mnóstwo dodatkowych korzyści tym, którzy zdecydują się zachować swój tegoroczny bilet.

Przede wszystkim dodany do imprezy dzień, będzie dla nich darmowym. Mogą również liczyć na identyfikator "Gościa specjalnego", uprawniający dostęp do specjalnej strefy z leżakami, barem, miejscami siedzącymi i toaletami; 20% zniżki na festiwalowe gadżety, napoje i alkohole oraz obsługę bez kolejki. Posiadacze karnetów VIP będą mieli dodatkowo możliwość oglądania i słuchania swoich ulubionych wykonawców z wydzielonej strefy przed samą sceną.

Jeśli chcesz dołączyć do przyszłorocznych festiwalowiczów i bawić się przez trzy dni bez przerwy, to tegoroczne specjalne bilety można nabyć do końca października, jak informuje organizator na facebookowym profilu wydarzenia.

Urszula Kokot

Fot. materiały prasowe

Źródła: facebook.com/rapstacjafestiwal

[1] https://wolsztyn.pl/aktualnosc,3382.html#a

Słowa kluczowe: Rap Stacja Wolsztyn Festival 2020, Rap Stacja Festival 2021, Muzyka, Sława, Wolsztyn, Rap, Zmiana
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Spring Break
Festiwal Spring Break startuje już 19 września 2020 Poznań

Najważniejszy polski festiwal show'caseowy w wyjątkowej odsłonie potrwa od 19 września do 24 października 2020.

Kendrick Lamar
Kendrick Lamar headlinerem Open'era 2021

Twórczość Kendricka Lamara pełna jest przykładów łączenia jakości artystycznej i sukcesu komercyjnego.

Polecamy
happysad na Pol'and'Rock Festival
Happysad i Romantycy Lekkich Obyczajów na Pol'and'Rock Festival 2020 online

Jurek Owsiak ogłosił dwie kapele, które zagrają live podczas transmisji ze studia w Warszawie.

fot. Sebastian Klebaniuk
One Love Music Festival 2018: sprawdź, kto zagra

Festiwal odbędzie się 17 listopada 2018.

Polecamy
Ostatnio dodane
Spring Break
Festiwal Spring Break startuje już 19 września 2020 Poznań

Najważniejszy polski festiwal show'caseowy w wyjątkowej odsłonie potrwa od 19 września do 24 października 2020.

Kendrick Lamar
Kendrick Lamar headlinerem Open'era 2021

Twórczość Kendricka Lamara pełna jest przykładów łączenia jakości artystycznej i sukcesu komercyjnego.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!