Aktualności - Muzyka

Przebój "Hakuna Matata" zamigany przez dzieci niesłyszące [WIDEO]

2020-06-01 13:52:33

„Hakuna Matata” to już trzecia piosenka Disneya zamigana przez dzieci niesłyszące, do której powstał profesjonalny teledysk.  Po przebojach takich jak „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród” czy „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu” przyszła pora na kultowy utwór z filmu „Król Lew”. Teledysk ma swoją premierę w Disney Channel już w Dzień Dziecka 2020.

Hakuna Matata w języku migowym"Nie martw się" w języku migowym

Disney Polska wraz z wieloletnim partnerem – Fundacją Kultury Bez Barier – zaprosili do projektu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie. Jest to kolejny krok w pracach nad szerzeniem kultury popularnej wśród polskiej społeczności osób niesłyszących. Do tej pory dzieci niesłyszące wraz z dziećmi niewidomymi miały okazję uczestniczyć w pokazach hitów kinowych Disneya, specjalnie przygotowanych z napisami dla niesłyszących, w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją. Dodatkowo dzieci niesłyszące, które brały udział w nagraniach do teledysków, występowały na scenie obok polskich artystów w trakcie koncertów muzyki z filmów Disneya.

Zwrot "Hakuna matata" znaczy "nie martw się", a zaczerpnięty został z języka Suahili podczas prac nad filmem „Król lew”. Dzięki sukcesowi produkcji Disneya, te 2 słowa na stałe wpisały się do pop kultury. Z pomocą afrykańskiej społeczności Głuchych, Fundacji Kultury bez Barier udało się przygotować pierwszą w Polsce interpretacje „Hakuna matata” w PJM, a tym samym wprowadzić to powiedzenie do języka migowego.

Misją Fundacji Kultury bez Barier jest udostępnianie kultury osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, tak aby wszyscy mogli porozumiewać się tym samym kodem kulturowym. Celem działań Fundacji jest zmniejszenie poczucia izolacji, jakie mogą czuć dzieci niesłyszące i niewidome. Firma Disney Polska spotkała się z Fundacją na planie kolejnego już teledysku, aby wnieść trochę magii Disneya, moc pozytywnych wrażeń oraz uczuć do serc i domów dzieci z niepełnosprawnościami.

Aktywności i liczne projekty prowadzone z udziałem Fundacji Kultury Bez Barier są częścią regularnych działań Disneya w ramach realizowanych inicjatyw w zakresie odpowiedzialności społecznej firmy i mają na celu wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.

W oryginale utwór „Hakuna Matata” wykonują: Maciej Stuhr, Michał Piela, Paweł Szymański i Marcin Januszkiewicz. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Marcin Starzecki, za zdjęcia - Cezary Stolecki. Producentem zewnętrznym jest firma Workshop.

Teledysk "Hakuna matata"

ip

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: piosenka, Disney, język migowy, Dzień Dziecka, nauka migowego, Król Lew
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
LP
LP zapowiada Virtual World Tour [WIDEO]

"Virtual World Tour" - pierwszy wirtualny koncert na żywo! Wydarzenie ma być jednym pełnometrażowym koncertem LP w 2020 roku

Julia Wieniawa - SMRC
Julia Wieniawa w czarno-białym klipie "SMRC" [WIDEO]

Dla nas, jako twórców, była to podróż w głąb siebie, zrozumienie naszych ograniczeń i lęków - komentuje Wieniawa.

Sabaton
Sabaton przedstawia nowy klip "Devil Dogs" [WIDEO]

To kompozycja z wydanego w ubiegłym roku albumu "The Great War".

Polecamy
Koncert zespołu Pustki przesunięty na wiosnę!
Koncert zespołu Pustki przesunięty na wiosnę! Wrocław

Dokładny termin zostanie wkrótce ogłoszony, miejsce koncertu pozostaje bez zmian.

Cleo: brakuje mi czasu na solową karierę [WIDEO]
Cleo: brakuje mi czasu na solową karierę [WIDEO]

Bardzo lubię pracować z Donatanem – twierdzi Cleo i zapewnia, że nie zamierzy tej współpracy kończyć. Jej zdaniem już wkrótce fani usłyszą kolejne hity duetu, choć niekonieczne inspirowane folkiem.

Ostatnio dodane
LP
LP zapowiada Virtual World Tour [WIDEO]

"Virtual World Tour" - pierwszy wirtualny koncert na żywo! Wydarzenie ma być jednym pełnometrażowym koncertem LP w 2020 roku

Julia Wieniawa - SMRC
Julia Wieniawa w czarno-białym klipie "SMRC" [WIDEO]

Dla nas, jako twórców, była to podróż w głąb siebie, zrozumienie naszych ograniczeń i lęków - komentuje Wieniawa.