Open’Er Festival - Festiwale

Prince na Opener Festivalu

2011-05-05 13:15:55

To będzie jeden z największych i najbardziej rozchwytywanych tegorocznych koncertów  w Polsce. Organizatorzy Heineken Open’er Festivalu ogłosili kolejną gwiazdę imprezy w Gdyni, którą będzie Prince! Warto dodać, że będzie to pierwszy występ legendarnego artysty w tej części Europy i jedyny w tym roku poza Stanami Zjednoczonymi!

Tak Mikołaj Ziółkowski ogłaszał występ artysty na Open’erze:

„2 lipca 2011 minie dokładnie 10 lat od pierwszego koncertu Open'era. Bardzo staraliśmy się, aby ten wieczór był naprawdę wyjątkowy, aby był muzyczną ucztą. Parę miesięcy temu zaprzyjaźniony agent wielu światowych artystów powiedział: "jeżeli wystąpi na festiwalu, to ja uwierzę w cuda" - i będzie musiał uwierzyć, a ten wieczór przejdzie do historii. Panie i Panowie, jeden z największych muzycznych geniuszy i zarazem jedno z największych, jeżeli nie największe wyzwanie dla każdego promotora na świecie

Po raz pierwszy w tej części Europy, na pierwszym jak do tej pory ogłoszonym koncercie poza Stanami Zjednoczonymi – znany z bardzo oryginalnego i indywidualnego podejścia do reguł światowego rynku muzycznego,  wyjątkowy i niesamowity, jeden z najbardziej twórczych i wpływowych muzyków kilku dekad, „the one and only” – PRINCE”

Wybitny wokalista i gitarzysta. Muzyk. Kompozytor. Producent. Artysta. Symbol. Książę. Prince.

Muzyczny świat nie ma podobnych mu wykonawców. Prince po raz kolejny udowodnia, że najważniejsza jest muzyka, a nie promocja i gigantyczne pieniądze, na które czekają wytwórnie. Robił to już wcześniej np. wtedy, kiedy dołączył swój album za darmo do jednej z brytyjskich gazet. Był także prekursorem udostępniania swojej muzyki w internecie, za co otrzymał prestiżową Webby Award. Statuetka znalazła miejsce na półce obok 7 nagród Grammy i Oscara, którego Prince dostał za ścieżkę dźwiękową do filmu „Purple Rain”. Album „Purple Rain” mimo 20 milionów sprzedanych egzemplarzy jest tylko jednym z wielu wybitnych osiągnięć Prince’a, który swój muzyczny geniusz ujawnia we wszystkich aspektach muzycznego rynku. Prince jest artystą totalnym, oddanym muzyce i publiczności, która odwzajemnia emocje, zwłaszcza podczas koncertów – nie bez przyczyny nazywanych najlepszymi show na świecie.

rz/ip

Słowa kluczowe: prince koncert polska heineken opener festival 2011 koncerty gdynia
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Opener 2020
Tydzień z Open'erem - retransmisja koncertów on-line

Zobaczymy między innymi występy open'erowych headlinerów.

The Cure
The Cure headlinerem na Open'erze 2020

The Cure to jeden z najbardziej kultowych zespołów na świecie.

Polecamy
Domowe Melodie na Open'erze! [WIDEO, BILETY]
Domowe Melodie na Open'erze! [WIDEO, BILETY]

Festiwal potrwa od 1 do 4 lipca 2015. Line-up już robi wrażenie, wystąpią nie tylko znani wyjadacze sceny, ale także świetnie zapowiadające się kapele i artyści solowi.

Dziś drugi dzień Heineken Open er Festival
Dziś drugi dzień Heineken Open er Festival

Dziś drugi dzień Heineken Open er Festival. Warto dodać, że miłośnicy muzyki będą mogli podziwiać m.in. takie gwiazdy jak Massive Attack czy Cypress Hill.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Opener 2020
Tydzień z Open'erem - retransmisja koncertów on-line

Zobaczymy między innymi występy open'erowych headlinerów.