Hip Hop Kemp - Festiwale

Poznaliśmy pierwsze polskie gwiazdy Hip Hop Kemp 2018

2018-04-30 14:18:51

Ogłoszono pierwszych polskich wykonawców na Hip Hop Kemp 2018. Sprawdź, kto dołączył do tegorocznego lineupu!

Hip Hop Kemp rozkręca się na dobre. Kilka dni po ogłoszeniu aż 10 nowych wykonawców (m.in. Young M.A i Bahamadia), organizatorzy postanowili podzielić się kolejną pulą tegorocznych artystów. Wśród nowej dwunastki znalazło się miejsce dla pierwszych polskich gwiazd: GrubSona, Żabsona i powracającego do gry, kultowego składu Zipera.

GrubSon to jeden z tych artystów, którzy hiphopową zajawkę zapisaną mają w DNA! Już jako nastolatek zaczynał kręcić lokalne rap imprezy, co w prostej linii zaprowadziło go do pierwszych nagrywek. Unikatowe połączenie boombapowej energii z wpływami raggamuffinowego vibe’u zaowocowało milionami wyświetleń na YouTube, dziesiątkami tysięcy sprzedanych krążków i przede wszystkim potężnym gronem oddanych fanów, których na pewno nie zabraknie też podczas powrotu Grubego z livebandem na kempową scenę.

Ciężko znaleźć na polskiej scenie postać, która w podobnym czasie osiągnęła tak ogromny sukces komercyjny, jak Żabson. Zupełnie nas to nie dziwi - charakterystyczna stylówka, niebanalne flow i viralowy potencjał tego gracza stawiają go na kompletnym czele krajowej nowej szkoły. Koncerty Żaby to również nowa, energetyczna jakość, którą wspólnie przetestujemy w Hradec Králové.

Powrót do gry tak legendarnego składu nie mógł umknąć organizatorom HHK! W momencie gdy "O.N.F.R." osiąga pełnoletność, Pono, Koras i Fu po latach spędzonych na indywidualnych działaniach postanowili znów połączyć swoje siły. Nie ma tu jednak mowy o odcinaniu kuponów, kultowa ekipa wraca z zupełnie nowym materiałem, krążkiem “Meritum.”, który już od pierwszego singla zapowiada się rewelacyjnie. Nie inaczej zapatrujemy się na kempowy koncert Zipery, który będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych momentów tegorocznej edycji.

To, że Kemp bez Kontrafaktu jest jak langosz bez czosnku wiemy od wielu lat, ale tym razem cała reprezentacja gospodarzy szykuje się naprawdę pysznie! Do Rytmusa i jego ziomków dołącza filar słowackiej sceny, znany z H16 Majk Spirit, powracający po latach do regularnego grania, legendarni Chaozz i Trosky oraz dobrze znany całej freestyle’owej publice Strapo w towarzystwie niezawodnego DJ Spinhandz.

Zachodnia scena również nie pozostaje w tyle i dorzuca do kempwego programu swoich najlepszych reprezentantów! Za niemiecką rap jakość odpowiadał będzie Trettmann, na spółkę z dobrze znanym kempowej publiczności duetem T9 i Camufingo. Wprost z Wiednia do Hradec przyjedzie natomiast austriacki wyjadacz - T-Ser.

Koncerty:

Data: 23-25 sierpnia 2018 (czwartek-sobota) + 22 sierpnia 2018 (oficjalny środowy warm-up)
Miejsce: Festivalpark, Hradec Králové (Czechy)

Bilety:
317 zł - Karnet 3-dniowy
358 zł - Karnet 3-dniowy + Camping
383 zł - Karnet 3-dniowy + Camping PLUS
533 zł - Karnet VIP

ip

fot. materiały prasowe/Joytown

Słowa kluczowe: festiwal, letnie festiwale 2018, Hip Hop Kemp, koncerty, Czechy, Hradec Králové, hip hop, rap
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Earthgang
Nowe gwiazdy na Hip Hop Kemp 2019

Siedem gorących nazw. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu festiwalu!

Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!
Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!

Termin wysyłania zgłoszeń do pierwszego etapu mija 22 lipca, więc nie marnuj czasu!

Kolejna gwiazda zagra na Hip Hop Kemp 2018!
Kolejna gwiazda zagra na Hip Hop Kemp 2018!

GZA, jako duchowy lider Wu-Tangu tworzył kulturę hip-hopową i jest dla niej postacią naprawdę pomnikową.

Polecamy
Apollo Brown i Oddisee na Hip Hop Kempie
Apollo Brown i Oddisee na Hip Hop Kempie

Reprezentanci Mello Music Group wystąpią w sierpniu na Kempowej scenie obok okrzykniętego nowym królem west coastu Kendricka Lamara, który zasilił festiwalowy line-up tydzień temu.

Hip Hop Kemp 2009
Hip Hop Kemp 2009

W tym roku Hip Hop Kemp odbędzie się w weekend 20-22 sierpnia po raz kolejny na malowniczym terenie FestivalParku, czyli dawnego lotniska w czeskim Hradec Králové.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Earthgang
Nowe gwiazdy na Hip Hop Kemp 2019

Siedem gorących nazw. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu festiwalu!

Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!
Chcesz zagrać na Hip Hop Kempie? Zgłoś się do konkursu!

Termin wysyłania zgłoszeń do pierwszego etapu mija 22 lipca, więc nie marnuj czasu!

Konkurs Ziaja