Patronujemy - Muzyka

Południowy Rytm Festiwal - szczegóły imprezy

2014-05-07 13:50:17

Południowy Rytm Festiwal odbędzie się po raz kolejny! Tym razem organizatorzy zaprosili do Polski jednego z najbardziej cenionych i kontrowersyjnych białych MC-s na świecie - R.A. the Rugged Mana!

Zagrają:
22:00-21:05: R.A. The Rugged Man /USA/
21:00-19:50 Miuosh
19:45-18:55 Zeus / Pierwszy Milion
18:50-18:00 Dwa Sławy
17:55-17:25 Szpilersi
17:20-16:50 KAJUB & Fishtown
16:45-16:15 Zwycięzca ZAGRAJ SUPPORT: Riku
16:15-16:00 DJ Noriz (Pyskaty)

Data: 24 maja 2014r.
Miejsce: Żory, Hala MOSiR (ul. Folwarecka 10)
Bilety: 20zł
Start: 16:00

R.A. THE RUGGED MAN /USA/
R.A. Thorburn, lepiej znany jako R.A. the Rugged Man – Dorastał na Suffolk Country Long Island, dzielnicy Nowego Jorku, nie miał łatwego startu w życiu. Jego ojciec, weteran wojny w Wietnamie zakażony został trucizną, która na zawsze zmieniła życie jego rodziny. Brat R.A., Maxx urodził się z ciężkim upośledzeniem oraz całkowitą ślepotą. Zmarł mając 10 lat, podczas gdy jego siostra Dee Ann nie umiała jeszcze mówić i chodzić. Swoją jedyną nadzieję na lepszą przyszłość, Rugged Man, znany początkowo jako Crustified Dibbs upatrywał w muzyce. Został zauważony dzięki fantastycznym umiejętnościom freestylowym. Jego solowy debiut, miał zostać wydany w 1995 roku, nakładem Jive Records, jednak po skandalicznym występie z Funkmaster Flexem i Phyfe Dawgiem podczas którego głośno wykrzykiwał hasło ,,Every Label Sucks Dick” został z niej wyrzucony. Jego skandaliczne zachowanie dawało się we znaki praktycznie wszędzie gdzie się pojawiał,a co za tym idzie musiał ponosić za nie konsekwencje. Od czasu wspomnianego wyżej koncertu otrzymał zakaz koncertowania aż do roku 98’. W międzyczasie, w roku 97’ podpisał kontrakt z Rawkus Records. Kontrakt zaowocował występami na 3 częściach składanki ,,Soundbombing”, na których tak naprawdę pokazał swoje umiejętności, zwłaszcza w kawałku zatytułowanym ,,Stanley Kubrick”.

MIUOSH
Miuosh to jeden z dwóch założycieli grupy Projektor, który powstał w 2002 r. Od początku swej działalności obrał inną niż większość polskich wykonawców ścieżkę twórczości muzycznej. Po półtora roku oryginalna muzyka zespołu dotarła do jednego z najbardziej cenionych twórców hip-hopowych w Polsce – Rahima. Dawny członek legendarnej formacji Paktofonika zainteresował się muzyką tych dwóch młodych osób i zaproponował współpracę. Niedawno opublikowany w internecie utwór „Poprzez texture” w wykonaniu Rahima i Miuosha był pierwszym owocem ich wspólnych poczynań muzycznych. Po kilkunastu koncertach, na których Miuosh grał u boku Pokahontaz, postanowili założyć wspólne studio nagrań – MaxFloStudio. Wraz z tym pomysłem, pojawił się inny – wspólna płyta Rahima i Projektora, na której produkcją muzyki zajmie się właśnie Rahim.

ZEUS
Zeus, właściwie Kamil Rutkowski (ur. 18 grudnia 1983 w Łodzi) – polski raper i producent muzyczny z Łodzi działający od 1998 roku. Zaczynał w grupach BHZ 13 i Liryczna Kravmaga. Współpracował / współpracuje z takimi wykonawcami jak: Aro, Dior, Dusza, Fatum, Kaczy, Koncept, O.S.T.R., Pesante, PHHR, PMM, Miuosh, Ten Typ Mes, Projektanci, Uśpione Miasto, Vademecum. Można go było usłyszeć m.in. na płytach O.S.T.R.’a – „7″ (w utworze singlowym i teledysku „Więcej decybeli by zagłuszyć..” gdzie, oprócz rapu, Zeus odpowiadał też za produkcję pierwszej części utworu) oraz „HollyŁódź” (razem z Kochanem w utworze „Reprezentuj”).

DWA SŁAWY
Radosny i Astek to naprawdę czaderskie ziomy, a Dwa Sławy to najlepszy prawilny projekt jaki ujrzał światło dzienne odkąd zakończył się Adwent. Duet DS zawiązano pięknego wiosennego popołudnia roku 2006, kiedy to Radosław, zajrzawszy do swojego kajetu, skonfrontował swoje niewykorzystane nigdy teksty z bitami Jarosława, które niechciane zalegały w czeluściach jego (szkoda że nie M)PC. Chłopcy postanowili odgrzać je na jednej patelni i przyciąć przy tym jakiś porządny hajs, dlatego wybór padł właśnie na 16 Wersów.

Na pięciu edycjach festiwalu POŁUDNIOWY RYTM wystąpili: MASTA ACE & EDO. G (USA), THE BEATNUTS (USA), AFU-RA (USA), EDO G (USA), REKS (USA), EL DA SENSEI (USA), Łona / Webber, Bisz / B.O.K., Wena & Rasmentalism, Diox, Polskie Karate, Mielzky, Afront, The Returners, Echinacea, Stylowa Spółka Społem, Hurragun, PomaU i wielu innych…

ip

Słowa kluczowe: r.a. the rugged man południowy rytm festiwal zeus miuosh
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

6BM
Debiutancka płyta zespołu 6BM wkrótce w sieci

Charakterystyczne dla muzyki 6BM są brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Polecamy
fot. materiały prasowe
Kwiat Jabłoni wystąpi na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula Warszawa

Koncert odbędzie się już 18 sierpnia 2018.

Promo
Kali zagra w Koszalinie w ramach V8T Tour

Koncert odbędzie się 22 września 2018.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.