Gitarowy Rekord Guinessa - Wrockfest

Polskie gwiazdy dołączają do Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu [WIDEO]

2023-04-12 10:19:25

1 maja 2023 na wrocławskim Rynku wystąpią m.in. Mrozu i Grzegorz Skawiński oraz Kamil Bednarek, który zaśpiewa hit Marka Grechuty. Na gitarze zagra wybitny pianista jazzowy Leszek Możdżer, a swoją premierę będzie miała nowa wersja utworu „Czerwony jak cegła” grupy Dżem.

O wydarzeniu: 

„Czerwony jak cegła” to kultowy przebój gry Dżem. Od dawna korciło mnie, żeby zaaranżować go zupełnie inaczej i wykonać na Gitarowym Rekordzie Świata z kilkoma tysiącami gitarzystów. W tym roku pomysł wreszcie uda się zrealizować. Wielki przebój Ryśka Riedla zaśpiewa jego syn, Sebastian, razem ze mną i Jose Torresem – mówi Leszek Cichoński, pomysłodawca imprezy.

„Bo jak nie my, to kto”. Gwiazdy polskiej muzyki dołączają do Rekordu!

Utwór Dżemu to tylko jeden z hitów, które usłyszmy podczas największego spotkania gitarowego na świecie. Na scenie głównej Rekordu wystąpi Kamil Bednarek, który zaśpiewa znaną wszystkim piosenkę Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” oraz Mrozu z utworem „Jak nie my, to kto”. Do grona artystów, którzy pomogą pobić zeszłoroczny rekord dołączył również Leszek Możdżer, który wystąpi wraz Adamem Palmą i – wyjątkowo – fortepian zamieni na gitarę. Usłyszymy także Grzegorza Skawińskiego, formację TSA Michalski Niekrasz Kapłon oraz Łukasza Drapałę, zdobywcę drugiego miejsca ostatniej edycji The Voice of Poland. Dotychczas swój udział w imprezie potwierdzili m.in. Steve Vai, Michael Angelo Batio i zespół Lordi.

Wielkie święto gitary w sercu miasta

21. edycja Gitarowego Rekordu Świata to w tym roku aż 6 scen. Gitarowymi hitami wszech czasów wypełni się nie tylko Scena Główna, ale także scena pod Pręgierzem, na której swój wirtuozerski popis da Michael Angelo Batio uznawany za najszybszego gitarzystę świata. Przy ul. Kuźniczej wystąpią laureaci castingu na „Twoje 5 minut sławy”, a na placu Solnym testować można będzie gitarowe wzmacniacze. Swoją scenę będą mieli także najmłodsi, zaś w klubie Proza zagra mistrzowski duet gitar klasycznych Pełech-Horna i odbędą się warsztaty gitarowe. Miasteczko festiwalowe na Rynku, wraz z koncertami i mocą atrakcji, ruszy 1 maja już o godz. 10:00. Szczegółowy program dostępny będzie na stronie www.heyjoe.pl .

Zarejestruj się i przygotuj do Rekordu!

Trwa rejestracja online uczestników Rekordu. Swój udział w imprezie we Wrocławiu zgłaszać można pod linkiem: https://zgloszenia24.pl/f/gitarowy-rekord-swiata-2023. Wcześniejsza rejestracja uprości procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45. Rejestracja uczestników będzie możliwa również 30 kwietnia przy wejściu na koncerty festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy Gitarowemu Rekordowi.Zarejestrowanym gitarzystom przysługują ulgowe bilety na festiwalowe koncerty, których rozkład znajduje się na stronie www.3-majowka.pl.

Do pobicia Rekordu z 2022 roku potrzeba przynajmniej 7677 instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu „Hey Joe”. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Oficjalna próba pobicia Gitarowego Rekordu Świata odbywa się co roku o godz. 16:00 na wrocławskim Rynku, ale wspólne granie i występy artystów startują już o godz. 11:00.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Słowa kluczowe: Gitarowy Rekord Świata 2023, Gitarowy Rekord, Lordi, koncerty 2023
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zabytkowy kabriolet dla gitarzystów we Wroclawiu [WIDEO]

Już 1 maja 2023 serce Wrocławia ponownie zabije w rytm "Hey Joe".

Polskie gwiazdy dołączają do Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu [WIDEO]

Swój udział w 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata potwierdziły kolejne gwiazdy.

21. Gitarowy Rekord Świata coraz bliżej [WIDEO]

Gwiazdy muzyki gitarowej, aż cztery sceny w samym centrum miasta i tysiące entuzjastów rockowych i bluesowych brzmień.

Polecamy
Gitarowy Rekod
Największa gitarowa orkiestra świata zagra już 1 maja 2020

Już 1 maja 2020 odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu - po raz pierwszy w historii w całości online.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Zabytkowy kabriolet dla gitarzystów we Wroclawiu [WIDEO]

Już 1 maja 2023 serce Wrocławia ponownie zabije w rytm "Hey Joe".

Polskie gwiazdy dołączają do Gitarowego Rekordu Świata we Wrocławiu [WIDEO]

Swój udział w 21. edycji Gitarowego Rekordu Świata potwierdziły kolejne gwiazdy.

Popularne
Znamy skład Męskie Granie Orkiestry 2023 [WIDEO]

Muzycy zapowiedzieli też premierę singla promującego Męskie Granie 2023.

Niall Horan wystąpi w Polsce [WIDEO]

Światowej sławy artysta, Niall Horan ogłosił trasę koncertową.

Amber Run
Amber Run o najnowszym albumie "How To Be Human" i koncercie w Polsce [WYWIAD]

Henry Wyeth o wyzwaniach związanych z tworzeniem najnowsze płyty.