Aktualności - Muzyka

Piernikowski i Brodka w klipe "Horyzont" od Dobro i Platige Image [WIDEO]

2020-10-15 10:18:31

Upadek meteorytów i samochodowy taniec w odrealnionej wersji Warszawy to tylko niektóre obrazy powołane do życia przez artystów z Dobro i Platige Image, w klipie do utworu Piernikowskiego pod tytułem "Horyzont", nagranego wspólnie z Moniką Brodką. Wcześniej oba studia współpracowały z Piernikowskim przy tworzeniu teledysku do utworu Nag Champa zespołu Syny. Wraz z premierą rozpoczęła się przedsprzedaż kasetowej wersji albumu Piernikowskiego The best of moje getto, wydawanej przez Asfalt Records.

Piernikowski - Horyzont - feat. Brodka- To zupełnie inny projekt Piernikowskiego od duetu Syny, zatem myślenie o estetyce tego filmu było naturalnie inne. Chcieliśmy pozostać w zgodzie z wizerunkami obojga artystów, dla których warstwa wizualna jest niezwykle istotna i traktują klip jako jeden z wyrazów ekspresji. Cieszę się, że udało nam się wypracować koncepcję, którą wspólnie wprowadziliśmy w życie - komentuje Sebastian Pańczyk, reżyser ze studia Dobro.

Na potrzeby projektu studio m.in. wykorzystało animację 3D i wykonało trójwymiarowy skan głowy Piernikowskiego oraz zostały stworzone odlewy głów obojga artystów. Zastosowano także system motion control, pozwalający precyzyjnie wielokrotnie powtarzać ruch kamery na planie. Efekty wizualne i postprodukcja w wykonaniu Platige Image pomogły stworzyć wyjątkową atmosferę z pogranicza jawy i snu.

- Duży wpływ na efekt finalny miała ścisła współpraca Dobro z Rafałem Sadowym (VFX Supervisorem) i całą ekipą  Platige Image. Pozwoliła ona na szybkie podejmowanie kluczowych decyzji i reagowanie na ewentualne modyfikacje scenariusza. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za włożenie mnóstwa energii w ten projekt  - dodaje Sebastian Pańczyk.

Teledysk „Horyzont” został zrealizowany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19. Ekipy Platige Image i Dobro na co dzień uczestniczą w produkcjach filmowych i jest doskonale przygotowania do pracy w warunkach obostrzeń.ip

fot. screen youtube.com/Asfalt Records

Słowa kluczowe: piosenka, singiel, teledysk, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Viki Gabor - Wznieść się chcę
Viki Gabor klipem "Wznieść się chcę" promuje bajkę Netflixa [WIDEO]

Animacja "Wyprawa na Księżyc" jest już dostępna, a Viki Gabor pomaga bohaterce wystartować swoją rakietą i sięgnąć gwiazd.

Ariana Grande - Positions
Ariana Grande klipem "Positions" zapowiada nowy album [WIDEO]

Gdyby Ariana rządziła światem, to byłoby nam wszystkim lepiej?

Billie Eilish
Billie Eilish zagra koncert online. Poznaj szczegóły!

Takiej transmisji w sieci jeszcze nie było.

Polecamy
Avril Lavigne w mrocznym teledysku do utworu "I Fell In Love With The Devil" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny klip do najnowszego singla promującego ostatni album wokalistki.

KAROL G, Nicki Minaj - Tusa
Karol G i Nicki Minaj podbiły sieć z kawałkiem "Tusa" [WIDEO]

Teledysk ten był najchętniej oglądanym klipem muzycznym na całym świecie w ubiegłym tygodniu.

Polecamy
Ostatnio dodane
Viki Gabor - Wznieść się chcę
Viki Gabor klipem "Wznieść się chcę" promuje bajkę Netflixa [WIDEO]

Animacja "Wyprawa na Księżyc" jest już dostępna, a Viki Gabor pomaga bohaterce wystartować swoją rakietą i sięgnąć gwiazd.

Ariana Grande - Positions
Ariana Grande klipem "Positions" zapowiada nowy album [WIDEO]

Gdyby Ariana rządziła światem, to byłoby nam wszystkim lepiej?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!