Festiwale - Muzyka

Oriental Lake 2022 już w lipcu!

2022-05-31 10:53:16

Już 16 lipca 2022 r. o godz. 14:00 rozpocznie się IV edycja Oriental Lake. Wydarzenie jest skierowane do miłośników wolniejszych odmian muzyki elektronicznej z orientalnymi akcentami i etnicznymi zdobieniami (under 120 bpm). W tym roku odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym nad Jeziorem Starogrodzkim (woj. Kujawsko-Pomorskie) ulica gen. Jastrzębskiego 5 86-200 Chełmno.

Bilety znajdziecie na stronie:  https://ekobilet.pl/e/oriental-lake-vol-4-448631?evt=448631 >>

Oriental Lake - plakatCzym jest Oriental Lake?

Oriental Lake to wydarzenie skierowane do miłośników wolniejszych odmian muzyki elektronicznej z orientalnymi akcentami i etnicznymi zdobieniami (under 120 bpm). Odbywa się od 2019 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Starogrodzkim, w malowniczym otoczeniu Doliny Dolnej Wisły, nad samą krawędzią Wysoczyzny Chełmińskiej, w województwie kujawsko-pomorskim.

Bliskość natury, urokliwe widoki i dobra infrastruktura stwarzają idealną przestrzeń do letniego relaksu przy dźwiękach serwowanych przez ciekawych polskich artystów. W tym roku odbędzie się 4. edycja wydarzenia. Stawiamy na polskich artystów, którzy co roku pokazują, że wolniejsze odmiany muzyki elektronicznej mają coraz większą rzeszę odbiorców w naszym kraju, a także regionie.

W ciągu dnia w godz.14.00-20.00 odbywa się „część dzienna” wydarzenia z warsztatami, stoiskami hand-made i eco. Szczegółowy program tej części podamy w czerwcu. Oprawę wizualną oraz autorską scenografię zaprojektują: Tom Skof & Mike Ortalion. Na terenie Ośrodka znajduje się pole namiotowe oraz miejsca noclegowe w Ośrodku.

Rezerwacja:
tel. 56 679 02 30
ecwm@chdk.pl

Muzyka: downtempo, afro-house, tribal-house, deep-house, oriental...

Deaf can dance

- Swoją muzyczną działalność rozpoczął w 2005 roku i od tego czasu jest jednym z najbardziej renomowanych DJ-ów w Polsce. Urodził się ze znacznym ubytkiem słuchu, przez co jest zmuszony do noszenia aparatów słuchowych. Jednocześnie stało się to dla niego inspiracją do stworzenia nowego projektu pod pseudonimem Deaf Can Dance promującego przede wszystkim muzykę downtempo - mówi artysta

- Nigdy nie chciałem, żeby ludzie postrzegali moje sety przez pryzmat mojego niedosłuchu i chciałem być oceniany tak samo jak wszyscy inni. Przez długi czas moi znajomi nawet nie byli świadomi mojej dysfunkcji jak i samych aparatów. Z czasem miałem coraz większy dystans do tej sytuacji, aż w końcu z mojej słabości uczyniłem moją siłę. Główną ideą tego projektu jest muzyczna podróż przez świat dźwięków, które są niezwykłe i niebanalne - dodaje.

Kapoor

Kamil Mokrzanowski, czyli Kapoor od najmłodszych lat słuchał elektroniki i poznawał świat muzyki m.in. za sprawą płyt Pink Floydów, Depeche Mode czy Genesis, które podkradał rodzicom. Obecnie, podczas występów w klubach dzieli się swoją definicją muzyki elektronicznej łącząc brzmienia progressive, deep, a w szczególności slow mo/oriental. Jego ulubieni artyści to ,m.in. Bedouin, Be Svendsen, Viken Arman czy Satori. Za sprawą dobrze dobranej selekcji muzyki, wydobywa z niej to, co najważniejsze – emocje. Jak twierdzi, DJ-owanie w jego życiu zajmuję drugie miejsce, zaraz po… produkcji muzyki. Ma na koncie debiutancki album, który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami oraz kilkanaście EP-ek dla takich wytworni jak Baikal, Nomads, Wildfang records, Souq records, Art vibes, Ohxala records, Casacaos. Aktualnie przygotowuje owy materiał  dla prestiżowej  Akumandry. Grywa w Londynie, Moskwie oraz na Gardens of Babylon (Berlin) i After na Faiground Festiwal (Sousse).

Sassafras Tree

Projekt, który tworzą Lewa i Mitch powstały w momencie gdy ich prywatne drogi zbiegły się w jeden wspólny szlak. Ich sety rozbrzmiewają regularnie we wszystkich większych miastach w Polsce i nie tylko i spotkają z niesamowitym przyjęciem przez parkietowy tłum. Chętnie i często grywają też na letnich festiwalach, a ich sety z Summer Contrast czy Wisłoujścia odbiły się szerokim echem wśród klubowiczów. Na co dzień stacjonują w Poznaniu lecz niedawno dołączyli do grona rezydentów warszawskiego klubu Piekło nad Niebem. Muzyka, którą się dzielą to mieszanka indie dance, dark disco, melodic oraz deep house. Mitch jest założycielem ATR Kollektiv, prężnie działającego promotorsko kolektywu odpowiedzialnego m.in. za cykl Garden of God czy miejscówkę Las Palace. Lewa na co dzień zajmuje się zarządzaniem swoim klubem HOUSE Szkolna, gdzie pełni też rolę bookera i organizuje różne eventy kulturalne. Wspólnie supportowali takich wspaniałych artystów jak m.in. Mira, Oliver Koletzki, Rafael Cerrato, Superflu, Mimi Love, Andre Galuzzi, Pauli Pocket, Nico Stojan, Bebetta, Sven Dohse, Sama, Dominik Eulberg, Rey&Kjavik, Ruede Hegelstein, Miyagi, Madmotormiquel, Marc de Pulse czy Stereo Express.

Maryo

Pochodzący z Mazowsza miłośnik oraz kolekcjoner jakościowej muzyki elektronicznej. Za deckami od 2003 roku. Dzisiaj, ze swoją muzyczną selekcją, ma za sobą przebytych kilkanaście tysięcy kilometrów i kilkaset występów w różnych częściach Polski. Ostatnio najczęściej występuje na wydarzeniach organizowanych przez Be Kolektiv (m.in. cykl Deep Oriental) w Poznaniu / Wrocławiu, częstochowskiej Rurze czy warszawskiej Smolnej. Od kilku lat regularnie występuje na letnich festiwalach muzycznych (m.in. Audioriver, Wisłoujście, Fest Festival, Agregatik, Fort Fest, Kaskada, Hearbeats, Boski Fest, Fort Open Air, Masow). Ze swoimi setami w 2020 roku odwiedził również Berlin oraz Litwę. Występował u boku m.in. Ishome, Rampue, Iorie, Niju, Chris Liebing oraz czołówki polskich reprezentantów sceny elektronicznej. Nagrywa podcasty dla zagranicznych wytwórni płytowych oraz międzynarodowych kanałów promujących muzykę elektroniczną. Finalista polskiej edycji konkursu Burn Residency 2017 oraz nominowany w 2021 roku w plebiscycie organizowanym przez portal Muno.pl w kategorii najlepszy DJ. W trakcie swoich setów najczęściej sięga po utwory z gatunku downtempo, deep / organic / progressive house czy melodic techno poruszając się między 90 a 122 bpm. Ceni sobie występy dla wymagającej publiczności.

Vidno

Producent/dj, pomysłodawca i twórca płockiego AUDIOBARU (imprezy towarzyszącej Audioriver Festival). Członek płockiego kolektywu AUDIOBAR i wrocławskiego AFFEKT. Od ponad dwóch dekad regularnie występuje w najlepszych polskich klubach. W roku 2019 został wyróżniony w plebiscycie Łowcy Roku 2019 – „Same sztosy”. Wystąpił na licznych festiwalach m.in. Audioriver festival, Gamma Festiwal, WROsound, World Wide Warsaw a także Zbliżenia Festiwal Płock. Jego sety można było usłyszeć w radiowej Czwórce, Radio Luz, Radio Kampus a także radiomixx.pl.
Od kilku lat produkuje swoje utwory, czego efektem była debiutancka EP-ka " Oz" dla londyńskiego labelu Default Position (wydają tam m.in. Sebastian Mullaert aka Minilogue czy rezydent Fabric London Terry Francis). Ma na swoim koncie wydawnictwa w Suprematic, MixCult, Otake czy też Crossfade Sounds (sublabel Sound Avenue). W roku 2020 zadebiutował w USA w Particles (sublabel Proton). Jego sety znane są z budujących głębokich brzmień a także dobrze przemyślanej selekcji. Niedawno wystartował ze swoją własną wytwórnią Vidno Airlines Records.

Ane

Dj’ka/producentka muzyki elektronicznej, mieszka w Polsce północnej gdzie w otoczeniu Borów Tucholskich tworzy muzykę elektroniczną o szerokim spectrum wykorzystania (performance, wideo-art, przedstawienia taneczne, mapping 3D). W swoich produkcjach wykorzystuje nagrania dźwięków otoczenia, które łączy z brzmieniem syntezatorów oraz instrumentami etnicznymi i folkowymi z różnych zakątków świata. Jej sety to zawsze pewna opowieść zbudowana ze starannie wyselekcjonowanych utworów, którą koniecznie trzeba wysłuchać od początku do końca. Wychowała się na dźwiękach mrocznego techno ze stajni Tresora oraz muzyce house lat 90-tych, co zaowocowało łączeniem w swoich setach techno, detroit house, afro house i deep house w tempie 120-126bpm. Od zawsze zafascynowana technicznym bassem, głębokimi wokalami, tribalowymi dźwiękami z melodyjnymi etnicznymi motywami oraz instrumentalnymi dodatkami, które są nieodłącznym elementem jej twórczości.

Swoje zamiłowanie do muzyki przekazuje młodym ludziom jako instruktor warsztatów muzycznych, współpracując z kilkoma instytucjami kulturalnymi. Ma na koncie sześć  EP oraz remiksy dla Ayako Mori czy BMD. Jej track „Unsettling” znalazł się na kompilacji WMC od Cubek Records z Kolumbii. W latach 2016-2018 współtworzyła projekt muzyczny UHA UHA z siostrami Kępisty, który łączył muzykę elektroniczną z akustyczną (wibrafon, wiolonczela, wokal). Efektem ich współpracy jest EP-ka „Lazy day” wydana nakładem niemieckiej wytwórni Nachtwandler Records. W 2019 w ramach stypendium artystycznego wydała trzy utwory bazujące na field recording’u. W tym samym roku wydała swój pierwszy winyl „Od snu na jawę”. W 2021 roku wydała EP „The Vibes” dla brytyjskiego labelu Three Records. Związana od lat z Perspektywy 9 Hills Festival, inicjatorka cyklu Elektroniczny Park oraz Oriental Lake.

Foolish Swami

DJ, zakochany w elektronicznych dźwiękach, kolekcjoner płyt winylowych, aktywnie udziela się w klubowe życie Torunia. Jego przesiąknięte dynamicznym techno sety ze szczyptą elektroniki wywołują silną więź z muzyką. Odnajduje się również w lżejszych klimatach jak deep house, czy melodic house. Współtworzy cykl imprez „cykl_on” w Toruniu, mający na celu integrację rezydentów z terenu całego kraju oraz „Arkadia”, gdzie prezentowane są lżejsze odmiany muzyki elektronicznej. Grał między innymi na takich imprezach jak: Technokracja w Projekt LAB, Elektroniczny Park - projekt łączący pokaz wizualizacji z muzyką. Kwadratura w NRD Klub, KOSMOS w Dwa Światy, BLACK VIBE w Drugi DOM w Gdyni, Audiopole, czy SODA 2.0. Od momentu dotknięcia odtwarzaczy czuje się odpowiedzialny za przekazywanie emocji na parkiet poprzez swoją selekcję.

SIMA

Weteran polskiej sceny klubowej, rezydent legendarnego Sfinks700. Pochłonięty muzyczną przygodą, która trwa już od ponad dekady, testując wiele gatunków elektronicznej sceny, za sterami niejednej imprezy, opracował swój charakterystyczny sposób budowania setów. Jego eklektyczne, mieszanie głębokiego, rolującego house''u i wyraźnych linii melodycznych, porywa i zapełnia parkiety czołowych polskich klubów i festiwalami. Możecie Go, też znać jako członka kolektywu Be Kolektiv, bądź połowę duetu zaVVatjacy.

Tom Skof & Mike Ortalion  (POMELO)

Tom Skof

Prezentuje swoją twórczość podczas koncertów audiowizualnych, festiwali muzycznych oraz wydarzeń artystycznych. Motywem przewodnim jego pracy jest relacja obrazu i dźwięku, jak i ich interakcja i połączenie. Swoje projekty opiera na eksperymentowaniu z miksowaniem, generowaniem obrazu na żywo oraz mappingiem. W ramach działań tworzy instalacje audiowizualne i świetlne, scenografie z mappingiem oraz wydarzenia interdyscyplinarne. Obecnie koncentruje się na eksploracji programowania wizualnego. Współtworzy również kolektyw audiowizualny Soundscape Mirror wraz z Krzysztofem Ostrowskim (Freeze).

Mike Ortalion

Pochodzący z Chełmna artysta, malarz, muralista, projektant graficzny oraz edukator. Od pierwszych lat swojego życia wykazywał duże zainteresowanie różnymi formami sztuki. Pochłonięty popularną w latach 90. kulturą hip-hopową zaczął tworzyć ilustracje na ścianach, deskorolkach i ubraniach. W 2014 przeprowadził się do Andaluzji na południu Hiszpanii, gdzie jego pasja malarska nabrała innego wymiaru. Podczas hiszpańskich zimowych przygód na przełomie lat 2017/2018 Mike spotkał się ze Świętą Geometrią. Od tego czasu symetryczne kompozycję, stały się jego osobistym językiem malarskim. Mandale, rozety różnych formatów, złożone z różnych form oraz elementów fauny i flory, które tworzy mają szczególny wpływ na otoczenie oraz posiadaczy tych dzieł. Aktualnie jest rozpoznawalnym artystą nie tylko w Polsce lecz również w południowej Hiszpanii oraz na Gibraltarze. Jego prace można znaleźć w wielu miejscach w tych częściach Europy. Współpracuje z polskimi markami streetwear, muzykami różnych gatunków z całego świata, fotografami oraz artystami wizualnymi.

ip

fot. Materiały prasowe

Słowa kluczowe: Oriental Lake, Festiwal, Chełmno, atrakcje, muzycy, harmonogram
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Do line-upu Open'era 2022 dołączają polscy artyści [WIDEO] Gdynia

Open'er Festiwal 2022 startuje już 2 czerwca.

A$AP ROCKY dołącza do line-upu Open'era [WIDEO]

Jeden z najważniejszych raperów na świecie wystąpi w Gdyni.

Oriental Lake 2022 już w lipcu!

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej edycji.

Polecamy
Lana Del Rey
Lana Del Rey headlinerką Open'er Festival 2019

Lana Del Rey dołącza do line-upu Open'er Festival 2019 Powered by Orange jako sobotnia co-headlinerka.

Zenek
Zenek wystąpi na Najpiękniejszej Domówce Świata

To zapalony festiwalowicz i przezabawny, utalentowany artysta.

Ostatnio dodane
Do line-upu Open'era 2022 dołączają polscy artyści [WIDEO] Gdynia

Open'er Festiwal 2022 startuje już 2 czerwca.

A$AP ROCKY dołącza do line-upu Open'era [WIDEO]

Jeden z najważniejszych raperów na świecie wystąpi w Gdyni.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!