Orange Warsaw Festival - Festiwale

Orange Warsaw Festiwal 2018: muzyka bez barier

2018-05-24 12:51:09

Organizatorzy tegorocznej odsłony Orange Warsaw Festival przygotowali kilka udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie rozwiązania koordynowała fundacja Polska bez Barier, wspierana przez: Fundację Widzialni, Fundację Katarynka, Polską Fundację Osób Słabosłyszących i Fundację Orange.

Bilet uprawniający do wejścia z osobą wspierającą, 20 najazdów, 4 pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących, 60 pomocnych wolontariuszy – to tylko część udogodnień, jakie czekają na gości 1 i 2 czerwca 2018. Orange Warsaw Festival jest jednym z najlepiej przystosowanych festiwali muzycznych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Nad zapewnieniem dostępności wspólnie z Orange i Alter Art pracowało 5 partnerów społecznych.

Listę przyjaznych rozwiązań otwiera bilet kategorii D uprawniający do wejścia z osobą wspierającą. Aby dostać się pod główną bramę festiwalową, można skorzystać z parkingu typu Kiss & Ride. Ci, którzy przyjadą komunikacją miejską, będą mieli do dyspozycji transport samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach od bram Toru Służewieckiego do bramek wejściowych na teren festiwalu.

W Punkcie Obsługi Priorytetowej, który znajdzie się przed bramkami wejściowymi na festiwal, będzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje o dostępnych rozwiązaniach, obejrzeć mapę z naniesionymi udogodnieniami, a także uzyskać fachową pomoc i asystę jednego z 60 wolontariuszy. Pomogą oni w poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej czy dotarciu na platformy.

Wśród oferowanych udogodnień są m.in: 4 km bieżące dające łącznie ponad 2000 m2 powierzchni utwardzonej ułatwiającej poruszanie się, 2 platformy z pochylniami przy obu scenach, dzięki którym w komfortowych warunkach można się bawić i słuchać muzyki oraz ponad 20 najazdów. Dla osób słabosłyszących 4 pętle indukcyjne: na platformach przy obu scenach, DJ strefie, oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej. W razie potrzeby będzie można skorzystać z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego.

Fani muzyki z niepełnosprawnością wzroku będą mogli skorzystać z audiodeskrypcji 3 koncertów dziennie. Każdy może posłuchać radia festiwalowego działającego o każdej pełnej godzinie i co 30 minut. Audiodeskrypcja będzie dostępna na częstotliwości 91,5 FM.

Koncerty:

Data: 1-2 czerwca 2018
Miejsce: Tor Wyścigów Konnych, Warszawa-Służewiec

Bilety:
Karnet 2 dni - 419 zł
Karnet 2 dni (dla osób z niepełnosprawnością) - 419 zł
Karnet 2 dni ze zniżką dla dzieci - 209 zł
Bilet jednodniowy  - 249 zł
Bilet jednodniowy (dla osób z niepełnosprawnością) - 249 zł
Bilet jednodniowy ze zniżką dla dzieci - 124 zł
Karnet 2 dni VIP - 899 zł
Bilet jednodniowy VIP - 539 zł

ip

fot. Jagoda Ferenc/materiały prasowe/Alter Ego

Słowa kluczowe: festiwal 2018, koncerty, Warszawa, Służewiec
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Orange Warsaw Festival 2022
Orange Warsaw Festival 2022 zamyka line-up [WIDEO] Warszawa

Wielkimi kokami zbliża się największy muzyczny festiwal Warszawy.

Orange Warsaw Festival 2022
Kto wystąpi podczas Orange Warsaw Festival 2022?

Poznaj line-up Orange Warsaw Festival 2022.

Polecamy
Ostatnio dodane
Orange Warsaw Festival 2022
Orange Warsaw Festival 2022 zamyka line-up [WIDEO] Warszawa

Wielkimi kokami zbliża się największy muzyczny festiwal Warszawy.

Orange Warsaw Festival 2022
Kto wystąpi podczas Orange Warsaw Festival 2022?

Poznaj line-up Orange Warsaw Festival 2022.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!