Open’Er Festival - Festiwale

Open'er Festival 2018 - dzień 2 [RELACJA + ZDJĘCIA]

2018-07-09 13:04:07

W czwartek 5 lipca 2018 odbył się drugi dzień tegorocznej edycji Open'er Festival. Na festiwalowych scenach zagrali m.in. tacy wykonawcy, jak Rasmentalism, David Byrne, czy Muchy. Sprawdź, co działo się 2. dnia festiwalu!

PRZEJDŹ DO ZDJĘĆ Z 2. DNIA KONCERTÓW>>

Drugi festiwalowy dzień rozpoczął występ zespołu Panieneczki na Alter Stage. Następnie, na Orange Main Stage wystąpiły formacje: Rasmentalism i Ørganek.

Nie da się ukryć, że mnóstwo osób pojechało na drugi dzień festiwalu głównie ze względu na Depeche Mode. Sporo osób postanowiło z kilkugodzinnym wyprzedzeniem zająć miejsce jak najbliżej sceny. Wielu fanów brytyjskiej formacji obejrzało koncert . Artystka udowodniła, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Bardzo chętnie i często wychodziła do publiczności, która w większości entuzjastycznie reagowała przez cały koncert. Nie zabrakło oczywiście największych hitów artystki, czyli "Lean On", "Don't Leave" i "Final Song".

Na godzinę 22:00 został zaplanowany koncert kolejnego headlinera tegorocznej edycji Open'er Festival. Zespół Depeche Mode zaprezentował m.in. utwory z najnowszego albumu, zatytułowanego "Spirit". Nie powinno nikogo dziwić to, że niemal wszystkie piosenki podczas koncertu zostały zaśpiewane wspólnie z publicznością. Część popularnych utworów została wykonana w nowych, odświeżonych wersjach. Znakomicie wypadło przede wszystkim "Everything Counts". Widać było także, że zespół bardzo dobrze bawi się podczas koncertu.

Ostatnią gwiazdą, która wystąpiła na Orange Main Stage podczas drugiego dnia festiwalu, był zespół Massive Attack. Ważnym elementem show okazała się część wizualna. Podczas wykonywania utworów w tle pojawiały się teksty, które dopełniały przekaz utworów. Część napisów nawiązywała do aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Inne zaś poruszały natomiast tematy bardziej uniwersalne. Nie zabrakło oczywiście gości. Na scenie obok zespołu wystąpili Horace Andy, Deborah Miller, Azekel i Young Fathers. Znakomicie wypadły zwłaszcza utwory "Safe From Harm" i "Unfinished Sympathy".

KJ

fot. Michał Antoniewicz

Słowa kluczowe: festiwal 2018, letnie festiwale 2018, koncerty, Lotnisko Gdynia-Kosakowo, foto, galeria zdjęć
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Vampire Weekend
Vampire Weekend kolejną gwiazdą Open'er Festival 2019 [WIDEO]

Sprawdź, kto jeszcze zagra podczas 17. edycji festiwalu.

fot. Michał Antoniewicz
Za nami Open'er Festival 2018 [ZDJĘCIA]

17. edycja festiwalu odbyła się 4-7 lipca 2018.

Polecamy
Jack White headlinerem Open’era!
Jack White headlinerem Open’era!

Symbol amerykańskiej sceny muzycznej - Jack White jest kolejnym headlinerem Open’er Festival 2014!

Nowi artyści na Open'erze
Nowi artyści na Open'erze

Kari, Rasmentalism, Royal Blood, Mooryc i Kuroma dołączają do składu tegorocznego Open'era.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Vampire Weekend
Vampire Weekend kolejną gwiazdą Open'er Festival 2019 [WIDEO]

Sprawdź, kto jeszcze zagra podczas 17. edycji festiwalu.