Open’Er Festival - Festiwale

Open'er Festival 2018 - dzień 2 [RELACJA + ZDJĘCIA]

2018-07-09 13:04:07

W czwartek 5 lipca 2018 odbył się drugi dzień tegorocznej edycji Open'er Festival. Na festiwalowych scenach zagrali m.in. tacy wykonawcy, jak Rasmentalism, David Byrne, czy Muchy. Sprawdź, co działo się 2. dnia festiwalu!

PRZEJDŹ DO ZDJĘĆ Z 2. DNIA KONCERTÓW>>

Drugi festiwalowy dzień rozpoczął występ zespołu Panieneczki na Alter Stage. Następnie, na Orange Main Stage wystąpiły formacje: Rasmentalism i Ørganek.

Nie da się ukryć, że mnóstwo osób pojechało na drugi dzień festiwalu głównie ze względu na Depeche Mode. Sporo osób postanowiło z kilkugodzinnym wyprzedzeniem zająć miejsce jak najbliżej sceny. Wielu fanów brytyjskiej formacji obejrzało koncert . Artystka udowodniła, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Bardzo chętnie i często wychodziła do publiczności, która w większości entuzjastycznie reagowała przez cały koncert. Nie zabrakło oczywiście największych hitów artystki, czyli "Lean On", "Don't Leave" i "Final Song".

Na godzinę 22:00 został zaplanowany koncert kolejnego headlinera tegorocznej edycji Open'er Festival. Zespół Depeche Mode zaprezentował m.in. utwory z najnowszego albumu, zatytułowanego "Spirit". Nie powinno nikogo dziwić to, że niemal wszystkie piosenki podczas koncertu zostały zaśpiewane wspólnie z publicznością. Część popularnych utworów została wykonana w nowych, odświeżonych wersjach. Znakomicie wypadło przede wszystkim "Everything Counts". Widać było także, że zespół bardzo dobrze bawi się podczas koncertu.

Ostatnią gwiazdą, która wystąpiła na Orange Main Stage podczas drugiego dnia festiwalu, był zespół Massive Attack. Ważnym elementem show okazała się część wizualna. Podczas wykonywania utworów w tle pojawiały się teksty, które dopełniały przekaz utworów. Część napisów nawiązywała do aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Inne zaś poruszały natomiast tematy bardziej uniwersalne. Nie zabrakło oczywiście gości. Na scenie obok zespołu wystąpili Horace Andy, Deborah Miller, Azekel i Young Fathers. Znakomicie wypadły zwłaszcza utwory "Safe From Harm" i "Unfinished Sympathy".

KJ

fot. Michał Antoniewicz

Słowa kluczowe: festiwal 2018, letnie festiwale 2018, koncerty, Lotnisko Gdynia-Kosakowo, foto, galeria zdjęć
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Opener 2021
Open'er Festival 2021 ogłosza kolejnych artystów

Zagrają mistrzowie alternatywy, nadzieja brytyjskiego indie oraz jedna z najciekawszych nowych raperek.

The Killers
The Killers wystąpi na Open'erze 2021

Jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów rockowych XXI wieku wystąpi w Gdyni 3 lipca 2021 roku.

Kendrick Lamar
Kendrick Lamar headlinerem Open'era 2021

Twórczość Kendricka Lamara pełna jest przykładów łączenia jakości artystycznej i sukcesu komercyjnego.

Polecamy
Kylie Minogue
Kylie Minogue headlinerką Open'er Festival 2019

Legenda i ikona popkultury zaśpiewa na festiwalu w Gdyni.

The Cure
The Cure headlinerem na Open'erze 2020

The Cure to jeden z najbardziej kultowych zespołów na świecie.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Opener 2021
Open'er Festival 2021 ogłosza kolejnych artystów

Zagrają mistrzowie alternatywy, nadzieja brytyjskiego indie oraz jedna z najciekawszych nowych raperek.

The Killers
The Killers wystąpi na Open'erze 2021

Jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów rockowych XXI wieku wystąpi w Gdyni 3 lipca 2021 roku.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!