Festiwale - Muzyka

Ogłoszono program 16. Jazztopad Festival

2019-06-07 13:33:51

Charles Lloyd, Makaya McCraven, Anouar Brahem, Nicole Mitchell, Shabaka Hutchings, Vijay Iyer, Wadada Leo Smith, Vincent Courtois czy Grzegorz Tarwid - to gwiazdy 16. Jazztopad Festival. Wydarzenie odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w dniach 15-24 listopada 2019.

Charles Lloyd - 16. Jazztopad Festival

Jazztopad Festival zaskakuje jak zawsze i w tym roku zaprasza swoją publiczność na „Dzień medytacji”, w którym udział wezmą Ned Rothenberg i Sainkho Namtchylak. Ponieważ premiery są znakiem rozpoznawczym organizowanego przez Narodowe Forum Muzyki festiwalu, usłyszymy aż pięć prawykonań. Związany z Wrocławiem Charles Lloyd zaprezentuje w nowej odsłonie projekt Wild Man Dance – ta zamówiona przed laty przez Jazztopad Festival i znakomicie przyjęta suita, wydana przez prestiżowe wydawnictwo Blue Note, zostanie rozbudowana o nowe części i zabrzmi w aranżacji na orkiestrę symfoniczną.

Ponadto Artifacts Trio połączy siły z NFM Orkiestrą Leopoldinum, Vincent Courtois Trio zagra z Lutosławski Quartet, a Danilo Pérez zaprezentuje nowy utwór na skład Global Messengers. Na festiwal powróci także Piotr Damasiewicz – po sześciu latach od wydania przełomowego albumu Alaman jego formacja wraca na rynek fonograficzny i właśnie podczas Jazztopad Festival odkryje przed nami premierowy materiał.

Jak zawsze jeden z festiwalowych dni będzie poświęcony jazzowemu mikrokosmosowi konkretnego kraju – w tym roku pora na nieodległą, a zaskakującą Austrię. Tym razem aż dwa koncerty odbędą się w Mleczarni, która tradycyjnie już będzie klubem festiwalowym. Nie zabraknie także pełnego spontanicznej improwizacji projektu Melting Pot, koncertów w mieszkaniach, spotkań z artystami oraz wieczornych Jazztopad improv sessions.

Bilety w sprzedaży już od 10 czerwca na www.nfm.wroclaw.pl.

ip

zdjęcie: Charles Lloyd / fot. The Kurland Agency

Słowa kluczowe: Wrocław, koncery, Narodowe Forum Muzyki, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Opole Songwriters Festival ogłosił line up

Zobaczcie program świetnego, alternatywnego "tego drugiego festiwalu z Opola".

Znamy program Alterfest 2019 w Mysłowicach

Sprawdźcie, kto wystąpi na jednym z najciekawszych niezależnych festiwali w Polsce!

Eklektik Session 2019
Znamy program Eklektik Session 2019 Wrocław

Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 października 2019 we Wrocławiu.

Polecamy
Unikatowa gitara na Przystanku Woodstock
Unikatowa gitara na Przystanku Woodstock

Staszczyk, Cugowski, Marley, Rogucki, Popowicz, Jelonek na gitarze stworzonej przez Szymona Chwalisza.

Dancehall Masak-Rah (PL)
Dancehall Masak-Rah (PL)

Jesienią 2008 roku podczas koleżeńskiej pogawędki powstał pomysł, by rozpocząć cykl dancehallowych imprez w Klubie Mandala w Warszawie.

Ostatnio dodane
Opole Songwriters Festival ogłosił line up

Zobaczcie program świetnego, alternatywnego "tego drugiego festiwalu z Opola".

Znamy program Alterfest 2019 w Mysłowicach

Sprawdźcie, kto wystąpi na jednym z najciekawszych niezależnych festiwali w Polsce!

Konkurs Ziaja