OFF Festival - Festiwale

OFF Festival Katowice 2023 prezentuje kolejnych artystów [WIDEO]

2023-04-27 15:57:46

Od King Krule po joe unknown – mamy w tym roku silną reprezentację nowej muzyki brytyjskiej. Lokalną scenę w tym rozdaniu reprezentują wspaniałe, oryginalne artystki: Daria ze Śląska, Ta Ukrainka i aljas. Off Festiwal odbędzie się Katowicach w dniach 4-6 sierpinia 2023. 

King Krule (niedziela, 6 sierpnia, Scena Perlage)

Najpierw była seria mini-albumów, przejmujące koncerty i wreszcie płytowy debiut „6 Feet Beneath the Moon” - King Krule objawił się jako jeden z najciekawszych nowych artystów w brytyjskiej muzyce na początku poprzedniej dekady. Zdaniem NME jego pieśni oddawały atmosferę współczesnego Londynu równie dobrze jak muzyka Buriala. Archy Marshall jest jednak głosem zbyt oryginalnym, by przypisać go do konkretnego miejsca i pokolenia. Teraz na przykład, wciąż poruszając się pomiędzy indie rockiem, folkiem a jazzową balladą, przygotowuje płytę o tym jak „gilotyna wszechświata” rozprawia się z ludźmi. Album zatytułowany „Space Heavy” ukaże się w czerwcu, a już w sierpniu King Krule odwiedzi Dolinę Trzech Stawów.

Dréya Mac (piątek, 4 sierpnia, Scena Leśna Czujesz Klimat?)

Tancerka, którą znacie m.in. z klipów Stormzy’ego i Dua Lipy. Zaczęła robić muzykę, by mieć do czego tańczyć tak, by wyrazić jak najpełniej swoje emocje. Raperka, której droga z zachodniego Londynu do uszu fanów wiodła przez TikToka – gdzie jej muzykę odkryła i doceniła m.in. Rihanna. Z taką ręką do bangerów za chwilę pewnie będzie globalną gwiazdą – w tym sezonie tylko u nas!

joe unknown (niedziela, 6 sierpnia, Scena Eksperymentalna BUH)

Jego pseudonim już przestaje być aktualny, bo kariera Joe’go nabiera tempa, depcząc granice pomiędzy środowiskami i gatunkami muzycznymi. Przepis jest prosty: bierzesz życie w Wielkiej Brytanii po brexicie, dodajesz rum’n’bass, grime i punk, doprawiasz talentem poetyckim i wstrząsasz – słuchaczem. Fani Sleaford Mods i The Streets już zajmują miejsce przy barierkach.

Gurriers (sobota, 5 sierpnia, Scena Leśna Czujesz Klimat?)

Ledwie zespół powstał i nadeszła pandemia, na długie miesiące odbierając nam prawdziwe życie. Może stąd w muzyce kwintetu z Dublina tyle frustracji i złości? Gurriers to postpunkowa, gitarowa jazda, która już podbija festiwale i znakomitymi singlami („Approachable”, „Boy”, „Top of the Bill”) przygotowuje grunt pod pełnowymiarowy debiut.

Daria ze Śląska (niedziela, 6 sierpnia)

Daleko do Doliny Trzech Stawów nie będzie miała, choć jej droga na duże sceny nie była ani krótka, ani prosta. Kiedyś współtworzyła duet The Party Is Over, parający się ambitną muzyką taneczną, dzisiaj – jako Daria ze Śląska, skupia się głównie na wysmakowanych, melancholijnych balladach. W przygotowaniu debiutanckiego albumu „Tu była” pomogli jej m.in. Olek Świerkot, Paweł Krawczyk i Hubert Zemler.

Ta Ukrainka (sobota, 5 sierpnia)

Anastazja Ivahnenko urodziła się w Ukrainie, ale od lat mieszka, pracuje i tworzy w Polsce (którą ponoć wybrała, bo lubiła piosenki Marii Peszek i Taco Hemingwaya). Na co dzień jest cukierniczką, ale w tekstach nie słodzi - objaśniając i nam, i swoim rodakom, swój „polski sen”. Współpracowała m.in. z Bogdanem Kondrackim, a jej muzyka to indie pop, szukający dla trudnych treści nowych brzmień.

aljas (piątek, 4 sierpnia)

W ostatnich latach rap przestał być w Polsce stylistycznym i światopoglądowym monolitem, na scenie coraz więcej miejsca zajmują artystki i artyści kwestionujący reguły gatunku. Aljas jest jedną z ciekawszych przedstawicielek młodego pokolenia rapu stylistycznie balansuje między nową a starą szkołą, treścią dumnie reprezentuje środowisko queer. Jej tegoroczna epka „Magister” to manifest talentu i odwagi, i nie mamy wątpliwości, że aljas idzie po profesurę.

Gospodarzem festiwalu jest Miasto Katowice, Sponsorem Głównym – Perlage, Sponsorem Sceny Leśnej – Rossmann, natomiast Sponsorem Sceny Eksperymentalnej – BUH.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Off Festival, Muzyka, Festiwal 2023, koncerty2023, Festiwal, Bilety, Karnety,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
OFF Festival Katowice 2023: Gniew i ukojenie [WIDEO]

Ogłaszamy zestaw nazwisk i nazw, który uzupełnia program tegorocznego OFF Festivalu.

OFF Festival Katowice 2023 prezentuje kolejnych artystów [WIDEO]

Tym razem organizatorzy zapraszają na "Brzmienie prawdziwej Brytanii'

OFF Festival Katowice 2022 ogłasza kolejnych artystów [WIDEO]

Tym razem poznaliśmy artystów ze Sceny Dr. Martens.

Polecamy
OFF Festival Katowice 2022 ogłasza kolejnych artystów [WIDEO]

Tym razem poznaliśmy artystów ze Sceny Dr. Martens.

OFF Festival Katowice przenosi się na rok 2022

Również w tym roku w Dolinie Trzech Stawów zabrzmi muzyka, w ramach nowej formuły OFF Country Club!

Ostatnio dodane
OFF Festival Katowice 2023: Gniew i ukojenie [WIDEO]

Ogłaszamy zestaw nazwisk i nazw, który uzupełnia program tegorocznego OFF Festivalu.

OFF Festival Katowice 2023 prezentuje kolejnych artystów [WIDEO]

Tym razem organizatorzy zapraszają na "Brzmienie prawdziwej Brytanii'

Popularne
Znamy skład Męskie Granie Orkiestry 2023 [WIDEO]

Muzycy zapowiedzieli też premierę singla promującego Męskie Granie 2023.

Niall Horan wystąpi w Polsce [WIDEO]

Światowej sławy artysta, Niall Horan ogłosił trasę koncertową.

Amber Run
Amber Run o najnowszym albumie "How To Be Human" i koncercie w Polsce [WYWIAD]

Henry Wyeth o wyzwaniach związanych z tworzeniem najnowsze płyty.