Wywiady - Muzyka

"Odbieram życie na swój sposób i mówię o tym w tekstach" - wywiad z Bejfem

2016-11-15 09:09:47

Bejf - artysta, który nie boi się słów. Niezwykle zaangażowany w tworzenie dobrej muzyki i tekstów, które poruszają tłumy. Jak to wszystko się zaczęło? Skąd czerpie swoje inspiracje? Poznajcie go z nami!

Przewrotny tytuł nowej płyty "Synekura" może sugerować odbiorcy wiele skojarzeń.... Jak jest z zawodem artysty? Wymaga ogromnej pracy? A może to typowa, łatwa profesja?

To na pewno zależy od wielu czynników i podejrzewam, że odpowiedzi mogłyby być różne w zależności od doświadczeń danej osoby. Z mojego punktu widzenia mogę powiedzieć, że „zawód raper” nie należy do najłatwiejszych. Wiem, że ktoś kto obserwuje branże muzyczną z boku może myśleć inaczej. Przecież to całe rapowanie to każdy by tak potrafił. Potem wystarczy poskakać trochę przed kamerą przy kręceniu teledysku, pokazać się w mediach i już można kupować drogie samochody. Chyba nie do końca tak jest…

Czym różni się nowy album od poprzednich?

Każdy mój album odzwierciedla etap mojego życia, podczas którego powstaje. „Synekura” dotyka pewnych spraw, ponieważ w momencie jej pisania były to dla mnie kwestie ważne. Zawarłem na niej myśli, które wtedy chodziły mi po głowie. Poruszyłem tematy, które były mi bliskie. Ładunek emocjonalny zawarty na tej płycie stanowi w pewnym sensie odbicie tego jak się czułem podczas jego pisania. Oczywiście nie jeden do jednego ponieważ nic nie jest czarno białe, ale na pewno w dużym stopniu.

Dlaczego zdecydowałeś się na wydanie legalnego albumu?

Myślę, że nie była to jedna decyzja tylko pewna naturalna konsekwencja moich działań. Doszedłem do takiego momentu w którym wydanie albumu stało się kolejnym etapem na mojej drodze. Wiedziałem, że robiąc to, mam szansę na dotarcie do większej liczby słuchaczy i w pewnym sensie „oficjalne” zaistnienie w branży muzycznej. Dzisiaj te granice między legalem i nielegalem zatarły się. W niektórych przypadkach ciężko jest wskazać różnice. Natomiast zobaczenie swojego albumu po raz pierwszy na sklepowej półce to bardzo miłe uczucie.

Twoje teksty są nieco kontrowersyjne. Co chcesz przekazać odbiorcy w swojej sztuce?

Czy są kontrowersyjne? Tego nie wiem. Odbieram życie na swój sposób i mówię o tym w tekstach. Fajne jest to, że słuchacze odbierają je różnie i potrafią znaleźć coś dla siebie, a czasem nawet się w nich przejrzeć.

Każdy artysta ma swój autorytet. Kim Ty się inspirujesz i dlaczego?

Inspiruje mnie wiele osób. Muzycy, pisarze, kucharze, vlogrzy, graficy, aktorzy, przedsiębiorcy, programiści… Inspirują mnie ludzie, którzy obrali w życiu jakiś cel i dążą do niego. Odnoszę wrażenie, że niezależnie od tego czym się zajmujemy to właśnie wyznaczanie i osiąganie celów nadaje naszemu życiu sens.

Jakie masz najbliższe plany na przyszłość?

Od kilku miesięcy koncentruje się na pracy nad nowym albumem. Nie chce za wiele zdradzać, ale mogę powiedzieć, że widać już wyraźne kształty tego, co chcemy przygotować. Eksperymentuje, szukam nowych dróg i liczę na to, że uda mi się zaskoczyć słuchaczy.

Rozmawiała Małgorzata Leśniarek

fot. Christofer Luca

Słowa kluczowe: bejf, wywiad bejf, bejf synekura, synekura
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. SÅ‚awek Przerwa
Radek "Bond" Bednarz - Warto podkreślić czynnik ludzki [WYWIAD]

Rozmawiamy z dyrektorem artystycznym festiwalu Eklektik Session.

fot. materiały prasowe
Kasia Stankiewicz i Robert Janson - Nasz styl muzyczny nadal jest rozpoznawalny [WYWIAD]

Rozmawiamy z okazji zbliżającej się trasy koncertowej promującej album "Ent".

fot. Krzysztof Zatycki
Ghassan Alaboud - Boimy się tego, czego nie rozumiemy [WYWIAD]

Rozmawiamy z dyrygentem Syrian Expat Philharmonic Orchestra.

Polecamy
Młody głos koszalińskiej muzyki
Młody głos koszalińskiej muzyki

Gucia znalazłem w Internecie przeglądając katalog młodych twórców rapu. Co zwróciło moją uwagę? To, że Gucio mimo młodego wieku (19 lat) tworzy profesjonalną muzykę, przepełnioną jego doświadczeniami, odczuciami i poglądem na otaczający go świat.

Jak zostać menedżerem muzycznym? (WYWIAD)
Jak zostać menedżerem muzycznym? (WYWIAD)

Zapraszamy do rozmowy z koordynatorem Akademii Menedżerów Muzycznych, Przemkiem Kubajewskim.

Ostatnio dodane
fot. SÅ‚awek Przerwa
Radek "Bond" Bednarz - Warto podkreślić czynnik ludzki [WYWIAD]

Rozmawiamy z dyrektorem artystycznym festiwalu Eklektik Session.

fot. materiały prasowe
Kasia Stankiewicz i Robert Janson - Nasz styl muzyczny nadal jest rozpoznawalny [WYWIAD]

Rozmawiamy z okazji zbliżającej się trasy koncertowej promującej album "Ent".

Konkurs Ziaja