Aktualności - Muzyka

Ocali nas miłość - najnowsza płyta Organka z okazji 77. rocznicy powstania warszawskiego

2021-07-16 19:33:40

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego poprosiło Tomasza Organka o nagranie płyty związanej z tymi pamiętnymi wydarzeniami 1944 roku. Wraz z zaproszonymi do współpracy gośćmi zespół Organek stworzył płytę „Ocali nas miłość”, którą będziemy mieli szansę odsłuchać na koncercie otwierającym obchody 77. rocznicy powstania warszawskiego. Sprawdźcie, kto dokładnie pracował nad płytą, co zainspirowało artystów do jej stworzenia oraz jakich wydarzeń możemy się spodziewać po tegorocznych obchodach.

Tomasz Organek

Kulisy pracy nad płytą

Inspiracją do stworzenia płyty stały się zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego „Broka” – jednego z fotoreporterów powstania warszawskiego. Jego fotografie oprócz pełnych cierpienia i tragedii scen, które odgrywały się na oczach warszawiaków, uwieczniają także te pełne życia, miłości oraz codziennych czynności. To właśnie historie tych ludzi, z których mimo mroku powstania, bije światło, stały się natchnieniem dla artystów do napisania piosenek do płyty „Ocali nas miłość”. Jak mówi Tomasz Organek: - Na pewno nie chcieliśmy nagrać ośmiu smutnych piosenek.

Płyta była wynikiem wspólnych prac zarówno Tomasza Organka, członków zespołu oraz zaproszonych gości. Będziecie mieli okazje usłyszeć Klaudię Szafrańską (utwory: „Idziemy w miasto” oraz „Lustereczko”), Ralpha Kamińskiego („Aniołowie Upadli”) oraz Magdę Umer („Idź synku, idź”).

Razem stworzyli osiem utworów, których będziecie mogli posłuchać na koncercie rozpoczynającym obchody 77. rocznicy powstania warszawskiego. Premiera samej płyty zaplanowana jest na 30 lipca 2021 r., ale będziecie mogli ją zakupić także podczas koncertu.

Koncert Organka w Warszawie

W tym roku w Warszawie obchody rocznicy powstania zaczynają się już 24 lipca 2021 r. Na ten dzień Muzeum Powstania Warszawskiego zaplanowało koncert, na którym wystąpi Tomasz Organek oraz wyżej wymienieni goście, którzy brali udział przy tworzeniu płyty „Ocali nas miłość”. Wydarzenie odbędzie się w Parku Wolności na terenie Muzeum o godzinie 21.00. Jeśli jesteście zainteresowani uczestnictwem, pamiętajcie o konieczności zakupienia wcześniej biletów, które będziecie mogli nabyć w kasie lub na stronie wydarzenia.

Program obchodów

Płyta oraz koncert to nie jedyne wydarzenia, jakie przygotowało Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 77. rocznicy. Pomiędzy 24 lipca a 7 sierpnia 2021 roku odbędą się liczne wystawy muzealne oraz artystyczne jak np. wernisaż „Hello Helka. Nowelka na papier i wojnę”, czyli wystawa papierowych lalek powstałych za czasów wojny. Towarzyszyć jej będą warsztaty dla najmłodszych „Papier, nożyce, miasto”, podczas których dzieci będą mogły tworzyć własne dzieła z papieru.

Jeśli pasjonujecie się fotografią, to od 24 lipca będziecie mogli także wziąć udział w konkursie „Pamięć w Kadrze”. Jedyne co musicie zrobić to sfotografować obchody rocznicy powstania i zgłosić wasze prace do konkursu.

Najwięcej będzie się działo w sam dzień wybuchu powstania, czyli 1 sierpnia. O pamiętnej godzinie „W”, czyli 17:00, rozpocznie się akcja „Wolność łączy”. W miejscach pamięci na terenie całej Warszawy wolontariusze będą rozdawać przechodniom pamiątkowe kotwice. Odbędzie się także koncert piosenek powstańczych „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”.

Więcej informacji na temat dokładnego programu obchodów 77. rocznicy powstania warszawskiego znajdziecie na stronie wydarzenia.

Izabela Szymańska

fot. Zuzanna Radziejewska

Słowa kluczowe: Warszwa, koncert, piosenki, obchody, nowy album
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Agnieszka Chylińska ogłasza trasę koncertową na 25-lecie kariery [WIDEO]

Artystka świętowanie 25 lat kariery rozpocznie od 7 koncertów w Polsce.

Remaster utworu happysad'u drugim singlem promującym nowy album!

Zespół happysad przychodzi z drugim singlem! Jaką niespodziankę zafundował słuchaczom?

plakat - Women's Voices Bydgoszcz Festival
Women's Voices Bydgoszcz Festival rusza już pod koniec sierpnia. Kogo zobaczymy na scenie?

Zobacz, na czym polega sierpniowy festiwal i kogo będzie można posłuchać na żywo.

Polecamy
Clock Machine - Noc
Teledysk "Noc" zapowiada album Clock Machine [WIDEO]

Po świetnie przyjętych rockowych krążkach, skręcają na nieznane do tej pory muzyczne terytoria.

Kiss
Kiss zaprasza do Gliwic na koncert z trasy End Of The Road World Tour

Tego nie można przegapić. 15 lipca 2020 zespół zagra w Arena Gliwice.

Polecamy
Ostatnio dodane
Agnieszka Chylińska ogłasza trasę koncertową na 25-lecie kariery [WIDEO]

Artystka świętowanie 25 lat kariery rozpocznie od 7 koncertów w Polsce.

Remaster utworu happysad'u drugim singlem promującym nowy album!

Zespół happysad przychodzi z drugim singlem! Jaką niespodziankę zafundował słuchaczom?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!