Aktualności - Przystanek Woodstock

Nowy juror Eliminacji do Woodstocku

2013-02-12 13:26:46

Tomasz Kasprzyk, szef muzyczny Antyradia, a także ceniony multiinstrumentalista, został nowym jurorem Eliminacji do Przystanku Woodstock. „Kasprol” zastąpi gitarzystę zespołu Titus Tommy Gunn – Tomasza Olszewskiego.

Kasprzyk podczas Eliminacji będzie oceniał zespoły wspólnie z Jurkiem Owsiakiem (prezes Fundacji WOŚP), Gosią Kaczmarek (prezes Fabryki Zespołów), Andrzejem Puczyńskim (Izabelin Studio, prezes ZPAV) i Krzysztofem Dobiesem (Radio Woodstock).

 – Od lat wspieram Przystanek Woodstock i przyglądam się kapelom biorącym w nim udział. Teraz będę miał okazję spojrzeć na nie z naprawdę bliska – mówi Tomasz Kasprzyk. – Jak najbardziej popieram Eliminacje, ponieważ im więcej takich rzeczy, tym lepiej dla polskiej muzyki. Chciałbym być zaskakiwany poziomem grania i mobilizowany przez innych „ze sceny”, bym wracając do domu, jeszcze więcej ćwiczył na instrumencie – dodaje.

Nowy juror Eliminacji to dyrektor programowy Antyradia, w którym prowadzi autorski program „Kasprologia”, a także krytyk, felietonista i recenzent muzyczny, stale współpracujący m.in. z magazynem „Machina” oraz Telewizją Polską. Jest także członkiem Akademii Fonograficznej przyznającej m.in. Fryderyki – narody przemysłu muzycznego.

W 2003 i 2004 roku był ekspertem oraz jurorem na festiwalu Top Trendy w Sopocie.

Kasprzyk to także ceniony multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku i producent nagrań. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale instrumentalnym. Jako skrzypek współpracował z Filharmonią Łódzką, Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym w Łodzi. Jest członkiem orkiestry Polish Camerata, z którą brał udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju, a także za granicą.

Jako basista i wokalista Kasprol ma na koncie współpracę z zespołami Varius Manx, Red CPN, Outer Space, De Sejm, Kenya, Karate Music oraz Five Lines. Występował wspólnie z zespołami Perfect, Bracia, Ocean, Chassis, Believe, Vintage, Big Cyc, Pampeluna, Deriglasoff, Proletaryat, Mech, Hunter oraz Oddział Zamknięty.

Od sierpnia 2012 roku Tomasz Kasprzyk oficjalnie jest członkiem zespołu Deriglasoff, w którym gra na gitarze basowej, skrzypcach oraz instrumentach klawiszowych.

ip

Słowa kluczowe: eliminacje przystanek woodstock tomasz kasprzyk antyradio
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Krzysztof Zatycki
Zakończył się Pol'and'Rock Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się na 24. edycji festiwalu!

fot. Krzysztof Zatycki
Rozpoczął się 24. Pol'and'Rock Festival [ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia z 1. dnia festiwalu.

Grafika
Judas Priest gwiazdą 24. Pol'and'Rock Festival

Heavymetalowa formacja dołączyła do wcześniej ogłoszonych zespołów.

Polecamy
Z Iranu na Eliminacje do Przystanku Woodstock?
Z Iranu na Eliminacje do Przystanku Woodstock?

Do redakcji Fabryki Zespołów zgłosił się wczoraj podziemny zespół z Iranu! Pomimo bariery strachu, prawnych ograniczeń i grożących reperkusji jego muzycy są gotowi przebyć niespełna cztery tysiące kilometrów, by wystąpić podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Drugi dzień Przystanku Woodstock! Zobacz program
Drugi dzień Przystanku Woodstock! Zobacz program

Muzycznie zapowiada się mocne uderzenie. Na Dużej Scenie zobaczymy m.in. Helloween, Riverside czy Dog Eat Dog.

Ostatnio dodane
fot. Krzysztof Zatycki
Zakończył się Pol'and'Rock Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się na 24. edycji festiwalu!

fot. Krzysztof Zatycki
Rozpoczął się 24. Pol'and'Rock Festival [ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia z 1. dnia festiwalu.

Konkurs Ziaja