Aktualności - Reggae Na Piaskach

Nowości na Piaskach

2012-06-22 10:57:10

Zmiana dzierżawcy ośrodka Piaski Szczygliczka i  turniej Euro 2012 wymusiły duże zmiany inwestycyjne w tym bardzo popularnym nie tylko wśród ostrowian miejscu. Raz do roku bowiem ostrowskie Piaski wypełniają się tłumem miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski. Wielu z nich wraca do Ostrowa co rok, a teraz czekać ich będzie sporo zmian, nowości i udogodnień. Przedstawia je załączony plan sytuacyjny Piasków w trakcie festiwalu i konkursu.
Kup bilet na to wydarzenie »Dwie sceny
Dla festiwalowej publiczności bodaj najważniejsza jest nowa  scena. Będzie ona zlokalizowana w tym samym miejscu, co dotąd, ale będzie nieco większa – na tyle, na ile pozwalają wymiaru wielkiego namiotu, pod którym  odbywać się będą koncerty.  Nowością będzie również fakt, że cała podłoga pod namiotem będzie wyłożona deskami podłogowymi.
W przeciwległej części ośrodka (patrz plan) zlokalizowana będzie druga, mniejsza scena, spontanicznie nazwana przed rokiem WC SSceną – od jej lokalizacji i sound-systemów, które będą tam grać muzykę z płyt niemal non stop, począwszy już od piątku wieczór.

Gastronomia w kilku miejscach
Tegoroczna gastronomia festiwalowa skupiać się będzie wokół nowego, dużego i wygodnego baru. Swój „chrzest bojowy” przeszedł on podczas Euro 2012, gdy działała tam Strefa Kibica. Wtedy to sprawdziła się koncepcja dostępu z trzech stron do miejsca sprzedaży napojów. Posiłki, również wegetariańskie – co dla festiwalowej publiczności jest bardzo ważne – będą sprzedawane w dodatkowych stoiskach w nowej, murowanej altanie grillowej. Strefa piwna, w której można będzie raczyć się chmielowym napitkiem, będzie w tym roku wokół nowego baru i w miejscu, gdzie przed rokiem było „stare” pole namiotowe.

Nowe pole namiotowe
W tym roku pole namiotowe będzie bowiem w innym miejscu. Przeznaczono na nie cały parking na terenie ośrodka (patrz plan) oraz zupełnie nowy teren. Namioty można będzie stawiać między drzewami, w zacienionym miejscu, na specjalnie wykarczowanym i wyrównanym terenie wzdłuż budynku z nowymi, higienicznymi toaletami. Mieszkańcy pola namiotowego (publiczność) będą mieli także dostęp do kilkunastu pryszniców.
Decyzją właściciela terenu (nie organizatora festiwalu) pobyt na polu namiotowym będzie w tym roku płatny. Opłata będzie pobierana za namiot (nie od osoby) i wynosić będzie 30 zł za namiot do 4 osób i 40 zł za większy namiot 4-6 osobowy. Jak łatwo policzyć, to niecałe 5 zł dziennie od osoby dziennie. Opłata obejmuje, oprócz możliwości korzystania z pryszniców, również możliwość parkowania i wielokrotnego wjazdu samochodem na teren Piasków przez dni, 14 i 15 lipca.

Dodatkowe atrakcje

Organizatorzy pomyśleli również o dodatkowych atrakcjach w trakcie i po zakończeniu dni pełnych muzycznych wrażeń. Będzie więc pokaz fire show – czyli tańca z elementami żonglerki ogniem, możliwość skorzystania z darmowych warsztatów bębniarskich, parada bębniarzy i pokaz gry na ostrowskim rynku w dniu otwarcia festiwalu.
RNP jest często nazywany „najbardziej rodzinnym festiwalem reggae w Polsce” więc w tym roku przygotowano dla nich dodatkową ulgę. Rodzice małych dzieci mogą je zostawić w specjalnie przygotowanej „wiosce dziecięcej” pod opieką wykwalifikowanych, dorosłych instruktorów harcerskich, którzy zapewnią im opiekę i rozrywkę (gry, zabawy, zajęcia plastyczne itp. – szczegóły wkrótce).
Warto pamiętać, że cały czas można korzystać z darmowego internetu bezprzewodowego na terenie miejsca koncertów oraz że oprócz sceny głównej grać będą sound – systemy.
Więcej informacji o festiwalu i warunkach dla publiczności na stronie www.reggaenapiaskach.pl i facebook : www.facebook.com/reggaenapiaskach . Wszystkie najnowsze informacje umieszczane są tam „on line”. Krótkie informacje dodajemy sukcesywnie w dziale KRÓTKO NA TEMAT gdzie znajdziecie więcej na niektóre poruszane tu tematy.Film promujący festiwal:

ip

Słowa kluczowe: Reggae Na Piaskach Festiwal Ostrów Informacje Bilety Noclegi Aktualności
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fragment grafiki
Andrew Tosh i Gutek gwiazdami Reggae na Piaskach 2018

Przeczytaj informacje o gwiazdach tegorocznej odsłony festiwalu.

Plakat festiwalu
Reggae na Piaskach 2018 startuje już w lipcu

Sprawdź, kto zagra na 18. edycji wydarzenia.

Nowości na Piaskach
Nowości na Piaskach

Zmiana dzierżawcy ośrodka Piaski Szczygliczka i turniej Euro 2012 wymusiły duże zmiany inwestycyjne w tym bardzo popularnym, nie tylko wśród ostrowian miejscu.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Fragment grafiki
Andrew Tosh i Gutek gwiazdami Reggae na Piaskach 2018

Przeczytaj informacje o gwiazdach tegorocznej odsłony festiwalu.

Plakat festiwalu
Reggae na Piaskach 2018 startuje już w lipcu

Sprawdź, kto zagra na 18. edycji wydarzenia.