Recenzje - Muzyka

Nowa płyta Miley Cyrus "Younger now" [RECENZJA]

2017-09-29 12:19:40

"Younger now" to obok nowej płyty Taylor Swift jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni. Krążek trafił do międzynarodowej sprzedaży 29 września. Miley ujawniła wcześniej cztery single pochodzące z płyty - "Malibu", "Younger Now", "Inspired" i "Week Without You", które zdobyły aprobatę zarówno wiernych fanów, jak i osób wcześniej niezainteresowanych jej twórczością. Jednak czy album łodej wokalistki spełnił oczekiwania i wart jest uwagi? Czytajcie dalej!

Miley

Miley Cyrus przeszła w życiu wiele transformacji, ale aktualnie prezentuje swoją najwyższą muzyczną formę. Oprócz zasiadania w jury amerykańskiego "The Voice", zaangażowania w kampanię prezydencką Hillary Clinton czy rozbudowywania swojej fundacji The Happy Hippie Foundation, artystka nagrała pozornie popowy album, przez który zdecydowanie przebija jej zainteresowanie muzyką country, a z którą wiąże ją historia rodziny.

Słowo, które najlepiej oddałoby charakter "Younger Now" jako płyty to sielskość - piosenki są delikatne i pełne spokojnej mądrości, wiele z nich odnosi się również bezpośrednio do życia i wspomnień piosenkarki. Utwory są bardzo nostalgiczne i niemal w żaden sposób nie przypominają stylistycznie poprzedniego albumu "Miley Cyrus & Her Dead Petz", który z kolei można by określić jako pełen agresji eksperyment. Ale to, że i przy nowym krążku Miley próbuje nowych rzeczy, jest równie widoczne. "Younger Now" prezentuje inną wrażliwość tej samej osoby, co jest interesujące nie tylko pod względem estetycznym, ale i psychologicznym.

Powiązanie psychiki artystów z ich twórczością od zawsze było w równym stopniu oczywiste, jak i dyskutowane i podważane, a w tym wypadku mamy do czynienia z muzycznym portretem osobowości artystki na konkretnym etapie jej życia. Pomaga w tym kompozycja albumu, który rozpoczyna przypominające oczyszczającą spowiedź tytułowe "Younger Now", a kończy motywujące "Inspired". Między tymi dwoma utworami znalazło się miejsce dla dziewięciu innych - niektórych pełnych żalu i smutku, wspominających okres po zerwaniu Miley z australijskim aktorem Liamem Hemsworthem i ich ponowne zejście się,  innych zarażających radością życia i niemalże irytujących monotonnym dydaktyzmem. Jednak każdy z nich charakteryzuje chwytliwa linia melodyczna - mieszanka popu i country w wykonaniu Miley wypada wspaniale. Do piosenki "Rainbowland" zaangażowała ona także swoją matkę chrzestną, słynną piosenkarkę country Dolly Parton, z efektem na równi przyjemnym dla ucha, co zabawnym. 

Nowa płyta Miley, wraz z jej odkrytą na nowo miłością do gitary i swojskich rytmów, ma przed sobą przynajmniej dwie możliwe wizje przyszłości: artystka albo na nowo wejdzie do grona celebrytów lubianych i ukazywanych jako wzór, albo zostanie zepchnięta na boczny tor i potraktowana jako któryś z kolei muzyczny kaprys i dziwactwo. Niezależnie jednak od tego, ta płyta ma prawo się podobać, bo jest po prostu dobrze zrobiona i ciekawa, a sama Miley rozkwita jako artystka i działaczka społeczna, czemu można tylko kibicować.

fot. www.flickr.com/FleetWeekNewYork

Słowa kluczowe: Malibu, Younger Now, Taylor Swift, Liam Hemsworth, Dolly Parton, Hillary Clinton
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Reedycja albumu
"Appetite for Destruction", czyli reedycja debiutu Guns N' Roses [RECENZJA]

Oceniamy dwupłytową reedycję klasycznego albumu.

fot. FitB
"Journey" zespołu Fox in the Box, czyli lisi wehikuł czasu [RECENZJA]

Przeczytaj recenzję debiutanckiego krążka wrocławskiej formacji.

Polecamy
Zarżnięty punk rock
Zarżnięty punk rock

To była bardzo długa "Pełnia". Od wydania ostatniego krążka grupy Alians minęło 7 lat. Dlatego ze wzmożonym zaciekawieniem sporo osób czekało na 8 maja, kiedy to nakładem wydawnictwa Jimmy Jazz na rynku ukazała się "Egzystencjalna rzeźnia" - najnowszy longplay Kaziego i spółki.

Tabu mówi Salut
Tabu mówi Salut

Otwarcie trzeba podkreślić, że „Salut” jest jedną z ciekawszych, tegorocznych propozycji wydawniczych w polskim reggae. Nie nudzi, daję do myślenia i bardzo szybko dociera do odbiorcy, zarówno jeżeli chodzi o muzykę, jak i o teksty.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Reedycja albumu
"Appetite for Destruction", czyli reedycja debiutu Guns N' Roses [RECENZJA]

Oceniamy dwupłytową reedycję klasycznego albumu.

fot. FitB
"Journey" zespołu Fox in the Box, czyli lisi wehikuł czasu [RECENZJA]

Przeczytaj recenzję debiutanckiego krążka wrocławskiej formacji.

Konkurs Ziaja