Patronujemy - Muzyka

Nothing i Black Cobra zagrają na Asymmetry Festival 2016

2016-06-23 07:47:35

Skład Asymmetry Festival 2016 został uzupełniony o dwa zespoły. Pierwszym jest Nothing, prawdziwa perełka wytwórni Relapse Records, a drugi to sludge'owo-doomowy skład z San Francisco, Black Cobra. 

Założycielem Nothing jest Domenic Palermo, niegdysiejszy członek hardcore-punkowego zespołu Horror Show. Ekipa w czasie krótkiego żywota wydała parę EP-ek i wkrótce zawiesiła działalność po tym, jak Palermo wdał się w bójkę, za którą został skazany na dwa lata więzienia. O tym okresie swojego życia zainteresowany mówi: To były furiackie czasy. Dawaliśmy mnóstwo koncertów, życie przebiegało w zwariowanym tempie i w pewnym momencie pogubiłem się.

Po odsiadce i paru epizodach z punkowymi zespołami, Palermo spędził cztery lata na poszukiwaniu siebie. W końcu wrócił na poważnie do tworzenia muzyki. Tym razem postawił na shoegaze i założył Nothing. 

Po kilku zmianach w składzie wydał EP-ki "Suns And Lovers" i  "Downward Years To Come". W 2013 r. Nothing nakadem Relapse Records wypuścił singel "Dig". Utwór znalazł się na debiutanckim albumie "Guilty Of Everything", wydanym w 2014 roku. O drugim longplayu "Tired Of Tomorrow" (który premierę miał w 2016 roku) napisano w recenzji: Spiętrzeń, mocniejszych uderzeń, nie ma tu za wiele. Dominuje spokój, stonowanie, lekkość. Odbija się w muzyce Nothing nie tylko post rock i shoegaze, rzecz jasna. Inspiracji jest więcej, dotykających nawet grania bliskiego połączeniu The Rembrandts i Wezer.

Black Cobra to amerykański zespół grający połączenie sludge'u i doomu. Został założony w 2002 roku przez Jasona Landriana i Rafaela Martineza (obecny basista Acid King). Uderzający z siłą tornada duet z San Francisco to prawdziwy cios prosto w twarz. Ich miks gitary i perkusji zbija z nóg przy pierwszym uderzeniu, a gęste brzmienie rekompensuje brak basu, tworząc wyjątkowe połączenie. Po wydaniu czterech znakomicie przyjętych longplayów Black Cobra podbili najważniejsze sceny, najpierw w USA, potem na całym świecie, koncertując z takimi sławami jak High On Fire, Weedeater, Pelikan, Yob czy Sleep. Obecnie Black Cobra gotowi są jak nigdy dotąd, aby wspiąć się po drabinie sukcesu i szturmem zawojować świat  ze swoją najnowszą płytą "Imperium Simulacra". 

Black Cobra zagra na festiwalu 22 września, tego samego dnia, co Yob, De Staat, Discharge, Darkher i Joe Buck Yourself.

Nothing wystąpi zaś 24 września, kiedy koncerty dadzą także Jesu/Sun Kil Moon, Izah, Dirge i Dbuk. 

--

Asymmetry Festival odbędzie się w dniach 22-24 września 2016 roku we wrocławskim klubie "Firlej". Na imprezie zagrają:  Jesu/Sun Kil Moon, Discharge, Yob, Nothing, De Staat, Black Cobra, SubRosa, Slim Cessna's Auto Club, Swallow The Sun, Conan, Dirge, Dbuk, Darkher, Izah, Joe Buck Yourself, Sinistro.

W tym roku przed "Firlejem" stanie nowa scena Asymmetry – "Pallet Stage", na której przez trzy dni zaprezentują się wykonawcy trzech europejskich wytwórni płytowych: Borówka Music, Denovali Records i Subsound Records. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć na "Pallet Stage" następujących wykonawców: Henry David's Gun, Lasse Mathiessen, Please The Trees, Orson Hentschel, John Lemke, Subheim, Macelleria Mobile Di Mezzanotte, Mombu, Lili Refrain.

Karnety na festiwal dostępne są na: www.asymmetryfestival.plwww.ticketpro.pl oraz w klubie "Firlej", w EMPiK-ach, sklepach MediaMarkt i Saturn.

ip

 

Słowa kluczowe: asymmetry festival 2016
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

6BM
Debiutancka płyta zespołu 6BM wkrótce w sieci

Charakterystyczne dla muzyki 6BM są brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Polecamy
fot. materiały prasowe
Kwiat Jabłoni wystąpi na Letniej Scenie Muzycznej Hulakula Warszawa

Koncert odbędzie się już 18 sierpnia 2018.

Promo
Kali zagra w Koszalinie w ramach V8T Tour

Koncert odbędzie się 22 września 2018.

Polecamy
Ostatnio dodane
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.