Aktualności - Muzyka

Miley Cyrus, Dua Lipa i inne światowe gwiazdy komentują Strajk Kobiet w Polsce

2020-10-28 14:32:43

Nieustające protesty w całej Polsce odnośnie aborcji trwają od czwartku. Tysiące Polek wyszły na ulice miast walcząc o swoje prawa. Komentujący nie mają wątpliwości – ten wyrok to całkowity zakaz aborcji w kraju i brak poszanowania wyboru. Sytuacja takiej wagi nie umknęła zagranicznym mediom i celebrytom.

Miley Cyrus Orange Warsaw 2019Światowe media i nie tylko

Sprawa orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego związana z aborcją odbiła się szerokim echem w światowych mediach. Głos zabiera brytyjski BBC, francuski La Monde czy amerykański New York Times. W sprawie protestów zaangażowało się też grono celebrytów. Głos sprzeciwu polskich artystów można usłyszeć nie tylko w internecie. Wielu z nich solidaryzuje się ze strajkującymi na ulicach miast. Światowej sławy celebryci również zaczęli włączać się w akcję ochrony praw kobiet.

Fundacja Miley Cyrus "Happy Hippie Foundation", koncentrująca się głównie na pomocy dla młodych ludzi środowisk LGBTQ (szczególnie bezdomnym przedstawicielom tej grupy) i obronie praw człowieka, opublikowała na swoim Instagramie grafikę prezentującą tekst:

- Trybunał Konstytucyjny w Polsce orzekł w czwartek 22 października, że aborcje z powodu wad płodu naruszają konstytucję kraju, skutecznie wprowadzając prawie całkowity zakaz aborcji w państwie, który posiadał już jedne z najsurowszych praw dotyczących aborcji w Europie. W orzeczeniu prezes Trybunału Julia Przyłębska stwierdziła, że dopuszczenie aborcji w przypadkach nieprawidłowości płodu zalegalizowało "praktyki eugeniczne w stosunku do nienarodzonego dziecka, a tym samym odmówiło mu poszanowania i ochrony godności ludzkiej.".

Oryginalna grafika pochodzi z profilu @cielesne, który popularyzuje postawę przeciwko dyskryminacji. Niedługo po publikacji post na prywatnym koncie udostępniła sama Miley. Łatwo wyobrazić sobie zasięg profilu wokalistki. Prawdopodobnie tak plansza dotarła do Dua Lipy, która upubliczniła ją w swoim Insta Stories.

Zobacz zdjęcia z protestów w Polsce

Do problemu odniósł się także angielski wokalista Yungblud. Napisał:

- Polsko, bardzo mi przykro. Jestem z wami! Wybór dokonania aborcji powinien być waszym prawem, to prawo człowieka! Proszę wszystkich, aby poszerzyli swoją wiedzę o tym co się dzieje i rozpowszechniali ją tak mocno jak możecie!

Podejrzewaliście, że kwestia zakazu aborcji w naszym kraju będzie tak szeroko komentowana przez zagranicznych celebrytów?

Konrad Bałajewicz

fot. Olga Pawuła

źródła: instagram.com, twitter.com

Słowa kluczowe: Miley Cyrus, Dua Lipa, Yungblud, protest, aborcja, komentarze z zagranicy, Instagram, Twitter
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kombii - Białe Święta
Oto "Białe Święta" - pierwszy utwór świąteczny Kombii [WIDEO]

Takich świąt nie było jak sięgamy pamięcią - komentuje Grzegorz Skawiński.

Rak Off! 2020
Koncert charytatywny "Rak Off - tylko dobre ro(c)kowania", czyli hołd dla Kory i pomoc potrzebującym

Wystąpią Bovska, Igor Herbut, Mikromusic Acoustic Trio oraz Mery Spolsky.

Polecamy
Maniac
Jessica Barden w nowym klipie Conana Graya [WIDEO]

Zobaczcie teledysk z gwiazdą serialu "The End of the F***ing World".

Billie Eilish
Billie Eilish prezentuje singiel "my future" i piękny animowany teledysk [WIDEO]

Młoda artystka myśli o przyszłości i znów zachwyca fanów.

Ostatnio dodane
Kombii - Białe Święta
Oto "Białe Święta" - pierwszy utwór świąteczny Kombii [WIDEO]

Takich świąt nie było jak sięgamy pamięcią - komentuje Grzegorz Skawiński.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!