Aktualności - Muzyka

Męskie Granie 2017 - podsumowanie trasy koncertowej [FOTO]

2017-08-28 11:06:01

Niepodważalny sukces ósmej trasy Męskiego Grania zapewniła obecność wykonawców różniących się stylem i gatunkiem. Przeczytaj naszą relację!

Męskie Granie 2017 w Warszawie>>
Męskie Granie 2017 we Wrocławiu>>
Męskie Granie 2017 w Krakowie>>

Męskie Granie 2017Fani mieli możliwość podziwiania nie tylko artystów znanych i uznanych, takich jak Monika Brodka, Piotr Rogucki czy Katarzyna Nosowska, ale i odkrycia twórców dopiero budujących swoją popularność: Korteza, Darii Zawiałow, KAMP! oraz wielu innych. Tomasz Organek, współtwórca tegorocznego singla „Nieboskłon” oraz kierownik muzyczny sponsorowanej przez producenta piwa Żywiec imprezy podkreślał istotę emocji i złożoności ludzkiej psychiki, wpływających na kreowanie wspólnych, nowych brzmień. Męskie Granie to nie tylko możliwość łączenia artystów skrajnie się od siebie różniących, ale i dobra zabawa – zarówno dla twórców, jak i widzów.

Zeszłoroczny finał w Żywcu odbył się w obecności dziewięciotysięcznej publiczności, a bilety na dopiero co zakończoną trasę rozeszły się na kilka tygodni przed samymi wydarzeniami, kiedy program imprezy nie był jeszcze znany. Koncerty odbyły się w siedmiu miastach, ściągając tłumy fanów, którzy mogli bawić się przy dwóch scenach: jedynym zakłóceniem bywała pogoda, bo pod względem organizacyjnym i technicznym wydarzenia odbywały się bez zarzutu, zgodnie z harmonogramem. W trakcie koncertu w Warszawie artyści odebrali od przedstawicieli Polskiego Radia Platynową Płytę za album Męskie Granie 2016, a finałowi w Żywcu towarzyszyła transmisja na żywo.

Koncerty Męskiego Grania ewoluują z każdym rokiem, a najwidoczniejszym tego elementem jest dobór artystów: na początku w programie na próżno było szukać kobiet (muzyka miała w końcu być męska), a dziś damskie wokalistki coraz mocniej akcentują swoją obecność. Julia Pietrucha, Maria Peszek, Daria Zawiałow, Kasia Nosowska czy współtwórczyni singla promującego trasę Monika Brodka swoimi występami zapewniają różnorodność i energię. Według niektórych jest to kontrowersyjne, według innych – jak najbardziej pożądane.

Słowa kluczowe: koncert, miasta, zdjęcia, muzycy, artyści
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gitarowy Rekord Świata Wrocław 2021 [GALERIA]

Sprawdź, jak wyglądało pobijanie światowego rekordu gitarowego!

Starlight - Never Truly Vanish
Starlight z serialu "The Boys" w balladzie "Never Truly Vanish" [WIDEO]

Erin Moriarty pokazuje swój talent muzyczny.

WochGuzikDuo
Festiwal Muzyki Kameralnej "Wieczory w Arsenale" powraca Wrocław

Ten niezwykły, plenerowy festiwal rozpocznie się w piątek 25 czerwca i potrwa do niedzieli 4 lipca.

Polecamy
Roksana Węgiel - Anyone I Want To Be
Roksana Węgiel śpiewa do animacji "Manu. Bądź sobą!" [WIDEO]

"Anyone I Want To Be" to piosenka promująca nową bajkę.

Wojtek Kiełbasa
Wojtek Kiełbasa zaprasza na koncerty online na żywo

Wrocławski gitarzysta i wokalista rusza z cyklem występów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Gitarowy Rekord Świata Wrocław 2021 [GALERIA]

Sprawdź, jak wyglądało pobijanie światowego rekordu gitarowego!

Starlight - Never Truly Vanish
Starlight z serialu "The Boys" w balladzie "Never Truly Vanish" [WIDEO]

Erin Moriarty pokazuje swój talent muzyczny.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!