Audioriver Festival - Festiwale

Laureaci konkursu Muzzo.pl na Audioriver

2014-07-17 12:13:55

Po burzliwej dyskusji, organizatorzy festiwalu Audioriver oraz przedstawiciel Interia.pl, wybrali dwóch zwycięzców konkursu przeprowadzonego na portalu Muzzo.pl. Nagrodą będzie występ na scenie zlokalizowanej na rynku Starego Miasta w Płocku, a jej laureatami zostali Vyti Tauta oraz Denis Björn. Tym samym ogłoszono ostatnich artystów w programie festiwalu. Festiwal Audioriver rusza już w następny piątek – 25 lipca 2014.

Wspólny konkurs Muzzo.pl i Audioriver odbył się już po raz piąty i znowu nadesłano więcej zgłoszeń niż w roku poprzednim. - Zgłosiło się do nas ponad 140 DJ - ów i producentów, co było jednym z powodów, dla których niełatwo było dojść do porozumienia wewnątrz jury – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. - Równie dobrze mogła wygrać zupełnie inna dwójka, a blisko tego byli tacy artyści, jak Robot Needs Oil, Jakub Nox Ambroziak czy Piotr Figiel – postaci, na które słuchacz elektroniki mógł się już natknąć przy kilku okazjach.

Ostatecznie organizatorzy festiwalu i Mateusz Nowak z Interia.pl wytypowali Witolda Jakubowskiego aka Vyti Tauta oraz Sebastiana Mahmuda aka Denis Björn. Pierwszy z nich wystąpi na Independent Market Stage w piątek 25 lipca od 18:30 do 19:30. Drugi otworzy tę scenę następnego dnia, grając od godziny 10:30.

Vyti Tauta to łodzianin, miłośnik rytmu 4 / 4, entuzjasta sampli oraz loopów. Nie określa gatunku, w jakim się porusza, ale z powodzeniem łączy melodyjny deep z masywnym techno. Zaczynał tradycyjnie, od gramofonów, ale obecnie jest zagorzałym pasjonatem kontrolerów midi i najnowszych zdobyczy techniki DJ - skiej. Niegdyś rezydent Bagdad Cafe, a obecnie na stałe związany z klubem DOM.

Z kolei Denis Björn mieszka w Gdyni i specjalizuje się w klasycznych brzmieniach deep house. - O ile Vyti Tauta zaprezentował bardzo spójny set DJ - ski, tak drugi laureat wgrał na swój profil na Muzzo.pl kilka naprawdę solidnych produkcji. Takich, które na pewno pomogą rozkręcić poranek na płockim rynku – motywuje Napora. Co ciekawe, artysta wydaje w wytwórni Seba Skalskiego, czyli DJ - a i producenta, który przez dwa ostatnie lata zamykał muzyczny program Independent Market Stage.

Występy powyższych artystów będzie można obejrzeć za darmo, ponieważ wstęp na całe Targi Muzyczne Audioriver jest bezpłatny. Set i utwory, które przesądziły o werdykcie jury Vyti Tauta i Denis Björn.

9. edycja Audioriver
25 - 27 lipca 2014 r.
Karnety: 190 zł w salonach Empik,
na www.audioriver.pl oraz www.eBilet.pl
Więcej info: www.audioriver.pl

Słowa kluczowe: audioriver, vyti tauta, denis björn, muzzo.pl, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

fot. materiały prasowe
Audioriver Festival 2018: Znamy wszystkich artystów

32 polskich wykonawców zamyka lineup tegorocznej edycji.

Polecamy
Ostatnio dodane
fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!