Rawa Blues Festiwal - Archiwum

Laura Cox headlinerem 38. Rawa Blues Festival

2018-04-27 15:13:33

Kolejną gwiazdą 38. Rawa Blues Festival będzie Laura Cox, młoda francuska gitarzystka i wokalistka. Artystka wraz z zespołem wystąpi 29 września w katowickim Spodku. Warto odnotować, że będzie ona pierwszym headlinerem z Francji w historii festiwalu.

Laura Cox to przedstawicielka pokolenia, które wychowało się na internecie. Szybko zaczęła wykorzystywać sieć do promowania swoich gitarowych umiejętności. Jej filmiki, na których prezentowała własne wersje bluesowej i rockowej klasyki zyskały ponad 70 milionów odsłon, a oficjalny kanał na YouTube – ponad 300 tysięcy subskrybentów. Te liczby robią wrażenia, ale Laura nie okazała się internetową gwiazdą jednego sezonu. Praca nad własnym repertuarem zaowocowała bardzo dobrze przyjętą płytą "Hard Blues Shot". Jej koncert będzie z pewnością najgłośniejszym na Rawie Blues i z pewnością zyska sympatię młodszej części widowni. Laura wymiata na gitarze z ekspresją godną Angusa Younga skrzyżowanego z wczesnym Jimmy Page'm.

Wiek gwiazd Rawy Blues zaniżać będzie również w tym roku międzynarodowy duet Martin Harley & Daniel Kimbro. Pierwszy z nich to ceniona postać w brytyjskim światku bluesowym, gitarzysta chętnie używający techniki slide. Martin lubi nie tylko muzyczne wyzwania. Fascynują go również podróże po egzotycznych krajach. W 2005 roku artysta połączył swoje dwie pasje, biorąc udział w niezwykłym przedsięwzięciu – koncercie w Himalajach, który trafił później do Księgi Rekordów Guinessa, jako "Najwyżej zagrany występ w historii". Jednym z artystycznych wcieleń Harley'a jest współpraca z amerykańskim kontrabasistą Danielem Kimbro. To starannie wykształcony muzyk, cieszący się uznaniem w branży, co owocuje licznymi zaproszeniami na koncerty i sesje nagraniowe.

Sporo świeżości na Dużą Scenę Rawy Blues wniosą również polscy wykonawcy. Kraków Street Band, Wicked Heads, Cotton Wing, Makar & Children of The Corn – to artyści, do których należeć będzie przyszłość bluesa w naszym kraju.

Koncerty:

Data: 27-28 września 2018
Miejsce: NOSPR, Katowice

Data: 29 września 2018
Miejsce: Spodek, Katowice

ip

fot. Eric Martin/materiały prasowe

Słowa kluczowe: festiwal, koncerty, blues, Laura Cox
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. Flournoy Holmes
38. Rawa Blues Festival: wywiad z Tinsleyem Ellisem

Gitarzysta wystąpi w katowickim Spodku i poprowadzi warsztaty w sali kameralnej NOSPR.

fot. Łukasz Rak
38. Rawa Blues Festival: wywiad z Ireneuszem Dudkiem

Przeczytaj rozmowę z twórcą i dyrektorem festiwalu.

fot. Ronnie Booze
Poznaliśmy program 38. Rawa Blues Festival

Sprawdź, kto wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu.

Polecamy
Nietypowe urodziny Shakin` Dudi
Nietypowe urodziny Shakin` Dudi

10 października w katowickim Spodku odbędzie się 29. edycja Rawa Blues Festival, największej bluesowej imprezy typu indoor w Europie.

25-o lecie Shakin` Dudi na Rawa Blues Festival
25-o lecie Shakin` Dudi na Rawa Blues Festival

Na Rawa Blues Festival od niemal trzydziestu lat prezentowani są najciekawsi bluesowi wykonawcy zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Zobacz również
Ostatnio dodane
fot. Flournoy Holmes
38. Rawa Blues Festival: wywiad z Tinsleyem Ellisem

Gitarzysta wystąpi w katowickim Spodku i poprowadzi warsztaty w sali kameralnej NOSPR.

fot. Łukasz Rak
38. Rawa Blues Festival: wywiad z Ireneuszem Dudkiem

Przeczytaj rozmowę z twórcą i dyrektorem festiwalu.

Konkurs Ziaja