Aktualności - Muzyka

L.U.C. z Rebel Babel Ensemble gra z okazji międzynarodowego dnia pokoju [WIDEO]

2020-09-21 13:02:02

L.U.C. z międzynarodową orkiestrą Rebel Babel Ensemble gra dla nowojorskiego Universal Hip Hop Museum i United Nations z okazji międzynarodowego dnia pokoju (21 września). Artysta występuje m.in. z KRS ONE, Rakim, Chuck D i Kurtis Blow. Swój koncert artysta dedykuje Białorusi. Zobaczcie efektowny klip!

L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble Hip Hop 4 Peace to wielki transkontynentalny koncert dla pokoju on-line, organizowany przez nowojorskie Universal Hip-Hop Museum we współpracy z ONZ. W koncercie udział weźmie wielu artystów z całego świata m.in. nowojorskie legendy hip-hopu.

Po entuzjastycznym przyjęciu w USA ostatniej produkcji Rebel Babel Ensemble - Tribute to Dj Premier L.U.C. otrzymał zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym koncercie.

Artysta, który wraz z RBE od 4 lat gra dla pokoju i dialogu między kulturami i narodami, przygotował specjalny video-performance w klimacie dokumentalnego projektu muzycznego „39/89 Zrozumieć Polskę”, który wybitni polscy i nowojorscy Dj’e (Dj Eprom, Dj Decks, Rob Swift, Dj Riz) zaskreczowali oryginalnymi przemówieniami laureatów pokojowej nagrody Nobla - m.in. Martina Luthera Kinga czy Malala Yousafzai. Towarzyszą im orkiestry z San Francisco, Krakowa, Gdańska, Wrocławia oraz m.in nagrodzona Grammy orkiestra - Hot 8 Brass Band z Nowego Orleanu. Artyści wspólnie nakręcili międzykontynentalny koncert oparty na kultowych fragmentach hip-hopowych produkcji lat 90-tych zaaranżowanych na Big Bandy.

- Od 5 lat przemierzamy kolejne kraje i regiony by wspólnie grać dla dialogu, pokoju i miłości. To zaproszenie to dla mnie wielka radość i nagroda za lata prowadzenia tego bardzo trudnego i wymagającego projektu jakim jest Rebel Babel Ensemble. Jesteśmy po 2 miesiącach intensywnych nagrań, transferów i montaży. Cały ogrom trudności związanych z brakiem możliwości podróżowania. Większość zdjęć musiałem nadzorować na odległość często po nocach ze względu na strefy czasowe. Do tego kolejne kwarantanny uniemożliwiające niektórym orkiestrom lub muzykom nagrania i ciągłe zmiany planu.

Jestem zmęczony, ale też bardzo szczęśliwy. Ludzie powoli zaczynają zauważać, że Rebel Babel Ensemble to nie tylko zabawa, ale też realna pokojowa inicjatywa, która połączyła już prawie 11000 muzyków kreując mosty międzykulturowego i międzynarodowego dialogu. Tym Tributem dla Pokoju chcemy zwrócić uwagę na ostatnie wydarzenia w USA, ale także na Bliskim Wschodzie i na Białorusi. Muzyką i słowami solidaryzujemy się z ofiarami przemocy na całym świecie przypominając o okrucieństwach wojen i totalitaryzmów. Spełnieniem marzeń jest możliwość koncertowania z tak niesamowitymi muzykami i DJ'ami. Dziękuję wszystkim za wielki trud pracy nad tym projektem. Ogromne podziękowania dla wszystkich artystów Muzeum Hip Hop z NY, muzeum Jazzu z Nowego Orleanu oraz dla polskich miast - Wrocławia, Krakowa i Gdańska - komentuje - L.U.C

Rebel Babel Ensemble w ciągu 5 lat połączyło ponad 10836 muzyków z 15 krajów. Big Band spełnia m.in marzenia młodych muzyków, łącząc ich z idolami na festiwalowych koncertach i ekologiczno - akustycznych performancach. Orkiestra objazdowa gra zawsze z lokalnymi muzykami, ukazując piękno różnych regionów i kultur.

Hip Hop 4 Peace to projekt przygotowany we współpracy z NOLA Jazz Museum, UHHM oraz partnerskimi miastami Polski: Krakowem, Gdańskiem i Wrocławiem. 

L.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE – PEACE

#HH4PEACE #HipHop4Peace

Music - Łukasz L.U.C. Rostkowski

Art Director - Łukasz L.U.C. Rostkowski

Production - Łukasz L.U.C. Rostkowski

Mix & Mastering - Soundtrek L.U.C.

Arrangement - Paweł Hulisz

Performed by - Rebel Babel Ensemble, Buskers Band, Jazz Mafia, Hot 8 Brass Band, Orkiestra Chełmża, Tubicinatores Gedanenses, Kuba Galiński, DJ Decks, Dj Eprom, Dilly Rowe, Rob Swift

MD/ip

fot. screen youtube.com

Słowa kluczowe: teledysk, klip, 21 września, Universal Hip Hop Museum, United Nations, Hip Hop 4 Peace
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Viki Gabor - Wznieść się chcę
Viki Gabor klipem "Wznieść się chcę" promuje bajkę Netflixa [WIDEO]

Animacja "Wyprawa na Księżyc" jest już dostępna, a Viki Gabor pomaga bohaterce wystartować swoją rakietą i sięgnąć gwiazd.

Ariana Grande - Positions
Ariana Grande klipem "Positions" zapowiada nowy album [WIDEO]

Gdyby Ariana rządziła światem, to byłoby nam wszystkim lepiej?

Billie Eilish
Billie Eilish zagra koncert online. Poznaj szczegóły!

Takiej transmisji w sieci jeszcze nie było.

Polecamy
KAROL G, Nicki Minaj - Tusa
Karol G i Nicki Minaj podbiły sieć z kawałkiem "Tusa" [WIDEO]

Teledysk ten był najchętniej oglądanym klipem muzycznym na całym świecie w ubiegłym tygodniu.

Avril Lavigne w mrocznym teledysku do utworu "I Fell In Love With The Devil" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny klip do najnowszego singla promującego ostatni album wokalistki.

Polecamy
Ostatnio dodane
Viki Gabor - Wznieść się chcę
Viki Gabor klipem "Wznieść się chcę" promuje bajkę Netflixa [WIDEO]

Animacja "Wyprawa na Księżyc" jest już dostępna, a Viki Gabor pomaga bohaterce wystartować swoją rakietą i sięgnąć gwiazd.

Ariana Grande - Positions
Ariana Grande klipem "Positions" zapowiada nowy album [WIDEO]

Gdyby Ariana rządziła światem, to byłoby nam wszystkim lepiej?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!