Aktualności - Jarocin Festiwal

Kto zagra na Jarocin Festiwal 2014?

2014-03-26 02:29:49

Agencja Go Ahead z przyjemnością może potwierdzić kolejnych wykonawców, których koncerty zobaczyć będzie można na festiwalu w Jarocinie. Będą to: Kult, You Me At Six, Sorry Boys, Jamal, Cela Nr 3 oraz Muniek + Shamboo.

Działający od 1982 roku Kult od lat gromadzi na swoich koncertach rzesze wiernych fanów, a każde jego wydawnictwo płytowe spotyka się z uznaniem zarówno wielbicieli, jak i krytyków. Muzycznie Kult czerpie przede wszystkim z ruchu punk i nowej fali, nie brak tu jednak także elementów rocka psychodelicznego czy jazzu. Cechą rozpoznawalną brzmienia zespołu jest jednak przede wszystkim niezwykle charakterystyczny głos i styl pisarski jego lidera – Kazika Staszewskiego. Od samych początków działalności teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym. Do najpopularniejszych płyt zespołu należą „Tata Kazika”, „Tata 2”, „Spokojnie”, „Kaseta” czy „Ostateczny Krach Systemu Korporacji”. W 2013 roku Kult dał specjalny koncert podczas Jarocin Festiwalu, gdzie świętował swoje trzydzieste urodziny. Na setlistę złożyły się utwory wybrane przez fanów zespołu. W roku 2014 Kult wraca na Jarocin z nowym albumem – „Prosto”.

You Me At Six to skład pięcioosobowy. Muzycy pochodzą z Weybridge w Wielkiej Brytanii, a zespół założyli w 2004 roku. Debiutancki album, „Take Off Your Colours”, ukazał się cztery lata później i znalazły się na nim utwory takie jak „Finders Keepers” czy „Kiss and Tell”, które zagwarantowały zespołowi spore zainteresowanie środowiska muzycznego. W latach 2008, 2009 i 2010 You Me At Six nominowani byli do nagród magazynu Kerrang! w kategorii „Best British Band”. Na dyskografię zespołu składają się obecnie cztery albumy, w tym wydany w tym roku „Cavalier Youth”, który ma spore szanse dorównać sukcesem swojemu poprzednikowi – „Sinners Never Sleep” z 2010 roku. Jego produkcją zajął się Neal Avron, odpowiedzialny za produkcję krążków Linkin Park, Fall Out Boy czy Weezera.

Sorry Boys uznawany jest za czołowy zespół polskiego alternatywnego popu. Ich twórczość przez jednych była porównywana do brzmień spod znaku 4AD, inni słyszeli w zjawiskowym głosie Beli Komoszyńskiej, autorki tekstów i muzyki, wpływy Bjork czy Bat For Lashes. “Vulcano”, wydany w listopadzie 2013 roku drugi album zespołu, według recenzentów potwierdził znakomitą formę artystyczną oraz oryginalny styl Sorry Boys i znalazł się wysoko w większości podsumowań najlepszych albumów minionego roku.

Jamal to zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae, hip-hopu i dancehallu. Debiutował w 2005 roku albumem „Rewolucje”, który nominowany był do Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-Hop/R’n’B. Kolejne wydawnictwa – „Urban Discotheque” i „Miłość” – ukazywały się kolejno w latach 2008 i 2013. To z „Miłości” pochodzi kawałek „DEFTO”, który w serwisie YouTube obejrzało już ponad 10 milionów internautów!

Cela Nr 3 to zespół, który w Jarocinie wystąpił po raz pierwszy w 1987 roku. Występ na jarocińskiej scenie dał początek wielu koncertom, które udało się organizować pomimo kilku zmian w składzie. Choć w 1990 roku drogi członków zespołu się rozeszły, muzycy wrócili do wspólnego grania po pięciu latach. Zespół wydał w sumie trzy kasety i trzy płyty. Aktualnie muzycy kończą pracę nad kolejnym albumem – „Koniec Punk Rocka(?)” – z którego materiał z pewnością będzie można usłyszeć w Jarocinie.

Częstochowskie Shamboo powstało w 1982 roku jako SzamboPunk i Muniek Staszczyk występował już w pierwszym składzie zespołu. Kiedy muzycy spotkali się na festiwalu w Jarocinie rok później – Muniek był już jednak wokalistą T.Love. Po kilku latach koncertowania, w 1987 roku Shamboo zawiesiło działalność. Reaktywacja nastąpiła w roku 2009 na specjalne życzenie Muńka, a w ubiegłym roku zespół wydał płytę „Tata”.

Przypominamy, że w tym roku na Jarocin Festiwalu wystąpią również: Anathema, Matisyahu, Dezerter, Enej, The Real McKenzies, Czesław Śpiewa, Projekt Punk, Maleo Reggae Rockers, Only Crime, The Analogs, Kabanos, Lola Lynch, BixBit i Thrudy!

Kup bilet na to wydarzenie (Karnet 3 dniowy) »Kup bilet na to wydarzenie (Bilet jednodniowy (18.07)) »Kup bilet na to wydarzenie »Kup bilet na to wydarzenie (Bilet 20.07) »Kup bilet na to wydarzenie »

Na początku kwietnia ruszy także specjalna strona poświęcona konkursowi Hortex Rytmy Młodych!

Wszelkie informacje znajdują się na stronie: www.jarocinfestiwal.pl.

ip

Słowa kluczowe: kult jamal you me at six sorry boys jarocin 2014 wykonawcy bilety
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz pełny line-up Jarocin Festival 2015! [WIDEO, BILETY]
Zobacz pełny line-up Jarocin Festival 2015! [WIDEO, BILETY]

Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. The Kooks oraz Peter Hook.

The Kooks na festiwalu w Jarocinie! [WIDEO, BILETY]
The Kooks na festiwalu w Jarocinie! [WIDEO, BILETY]

Impreza potrwa od 17 do 19 lipca.

Polecamy
Nosowska z chórem w Jarocinie
Nosowska z chórem w Jarocinie

Niecodzienny występ szykuje zespół Nosowska na tegorocznym Jarocin Festiwal 2008. Do udziału w swoim koncercie wokalistka Heya zaprosiła chór Viribus Unitis z Turku.

Gwiazdy na Jarocin Festivalu
Gwiazdy na Jarocin Festivalu

Znamy kolejne gwiazdy które wystąpią w Jarocinie (17-19.07) - Animal Collective, The Automatic, Armia, Tilt ze specjalnym programem z okazji 30-lecia istnienia, Plagiat 199 oraz Persona Non Grata!

Zobacz również
Ostatnio dodane
Zobacz pełny line-up Jarocin Festival 2015! [WIDEO, BILETY]
Zobacz pełny line-up Jarocin Festival 2015! [WIDEO, BILETY]

Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. The Kooks oraz Peter Hook.