Wywiady - Muzyka

Krzysztof Krawczyk: Muzyka jest najlepszą terapią na wszystko. Wywiad z artystą!

2017-01-10 12:28:54

W Polsce nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tym artyście. Niesamowicie utalentowany, obdarzony wręcz zjawiskowym głosem. Jego piosenki nucą wszystkie pokolenia, a jego utwory podbijają listy przebojów od kilkudziesięciu lat. Człowiek legenda - Krzysztof Krawczyk prezentuje swoją kolejną płytę "Duety". Artysta zaprosił do współpracy największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Album "Duety" jest albumem szczególnym. To właśnie w tym roku obchodził Pan swoje siedemdziesiąte urodziny. Czy jest Pan spełnionym człowiekiem?

Wszystko co robię jest wspaniałą rzeczą, darem od Boga. Mój zawód jest pięknym zawodem. Muzyka jest najlepszą terapią na wszystko. I dziękuję ludziom i Bogu, że tyle lat mogę robić to co kocham.

Gdyby ktoś Panu powiedział, że całkowicie musi zacząć wszystko od nowa...

Jedyna ewentualnością jaką sobie wyobrażam jest zaproszenie mnie na lot w kosmos i życie w innej galaktyce. A tak serio, to nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i śpiewania. Ewentualnie mógłbym zostać wykładowcą z jakiegoś przedmiotu, który właśnie związany jest z muzyką. Dostałem piękny dar od Boga i moich rodziców, dzięki któremu się spełniam.

Płyta "Duety" to wycieczka w przeszłość?

Płyta zbiegła się z ważnymi wydarzeniami w moim życiu. Z każdym artystą, z którym nagrywałem łączą mnie wspólne wspomnienia, spotkania i nagrania, które miały miejsca w przełości. Nie wszystkie utwory nagrywaliśmy teraz. Wiele z nich było gotowych wcześniej. Na płycie jest szczególny utwór stworzony z Edytą Bartosiewicz - "Trudno tak", który zrobił najwięcej pozytywnego "hałasu". Edyta jest genialną kompozytorką, artystką i mocno trzymam za nią kciuki. Również inni artyści, z którymi nagrałem swoje utwory są wspaniali i utalentowani. Miałem szczęście trafić właśnie na takie osoby.

Na płycie pojawia się utwór "Każdy dziad" napisany przez Macieja Maleńczuka. Prześmiewczy, trochę groteskowy. Czy Pan potrafi się sam z siebie śmiać?

Utwór jest klasyczną autoironią, wręcz kabaretową piosenką.  Nie jest to utwór dla wszytskich. Dla mnie i dla Macieja jest idealny, ponieważ rewelacyjnie potrafimy się z siebie śmiać. Znamy się z Maciejem doskonale, ale ja na temat polityki się nie odzywam. Na moje koncerty przychodzą fani z różnymi poglądami. Ja jestem konserwatystą, wierzę w Boga i jemu zawierzam swoje sprawy. Wierzę w ludzi, którzy dbają o innych i mają dobre serce.

Aby stworzyć duet idealny należy odnaleźć drogę do doskonałej współpracy. Panu to wyszło idealnie. Czy była to forma rywalizacji czy właśnie płynna współpraca?

Nie ma rywalizacji, ponieważ kolokwialnie mówiąc, jedziemy na tym samym wózku. Mówię, czego oczekuję, rozmawiam z artystami, czego oczekują oni i cała współpraca idzie płynnie. Podczas nagrań nie było mowy o humorach. Płyta nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie fakt, że byliśmy zgrani ze sobą. Każdy był ukierunkowany na jeden cel, więc nad płytą pracowało się bardzo dobrze.

Z kim się pracowało Panu najłatwiej?

Jedyny problem miałem ze sobą. Żeby odnaleźć się na tyle szczerze, żeby zostać dobrze odebranym przez drugiego człowieka. Lekcja pokory dla artysty jest bardzo ważna. Po latach kariery może uderzyć woda sodowa. Mnie Pan Bóg strzegł. Podstawową wartością jest to, żeby odnaleźć w sobie szczerość i pokorę.

Czy planuje Pan w przyszłości płytę z duetami?

Oczywiście w planach mam kolejne nagrania utworów, które nigdy nie były grane. Wybraliśmy już powoli materiał i zaczynamy nagrywać. Niebawem będziemy tworzyć nową płytę, która ujrzy światło dzienne w przyszłym roku.

Rozmawiała Małgorzata Leśniarek


Słowa kluczowe: Krzysztof Krawczyk, Duety, Maciej Maleńczuk, Ania Dąbrowska
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kwiat Jabłoni
Kwiat Jabłoni o pisaniu piosenek, koncercie online i czasie kwarantanny [Wywiad]

Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz opowiadają nam o ostatnich dwóch miesiącach, które upłynęły im całkiem aktywnie!

Michał Urbaniak
Cztery "P" Michała Urbaniaka: pasja, prawda, praca i pokora [Wywiad]

Nie ma żadnej wątpliwości, że prawdziwe marzenia się spełniają, jeśli będziemy je realizować w zgodzie z zasadą 4P - mówi artysta.

XAY BENG - Postanowiłem wybrać muzykę, w którą całym sercem wierzę [WYWIAD]

O występie w programie "Big Brother", sukcesie debiutanckiego singla, inspiracji i nie tylko - rozmawiamy z Krystianem Sikorą, młodym artystą znanym pod pseudonimem XAY BENG.

Polecamy
TaLLib: Turlam się na longboardzie po bułki [WYWIAD]
TaLLib: Turlam się na longboardzie po bułki [WYWIAD]

Niedawno światło dzienne ujrzał najnowszy krążek muzyka, a mowa o "Twoje miejsce, twój czas".

Virian (Lilla Veneda) - kwestionariusz osobowy
Virian (Lilla Veneda) - kwestionariusz osobowy

Przedstawiamy kwestionariusz osobowy wokalisty wrocławskiego zespołu Lilla Veneda - Viriana.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Kwiat Jabłoni
Kwiat Jabłoni o pisaniu piosenek, koncercie online i czasie kwarantanny [Wywiad]

Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz opowiadają nam o ostatnich dwóch miesiącach, które upłynęły im całkiem aktywnie!

Michał Urbaniak
Cztery "P" Michała Urbaniaka: pasja, prawda, praca i pokora [Wywiad]

Nie ma żadnej wątpliwości, że prawdziwe marzenia się spełniają, jeśli będziemy je realizować w zgodzie z zasadą 4P - mówi artysta.