Aktualności - Muzyka

Kolejna porcja improwizacji fortepianowych od Sebastiana Zawadzkiego

2018-08-02 15:49:57

Polski pianista i kompozytor, Sebastian Zawadzki powraca z kolejnym albumem. "Piano Works Vol. 2" to kolejna w pełni improwizowana płyta w dorobku artysty.

Pomimo młodego wieku artysta posiada w swoim dorobku bogatą dyskografię. Każdy kolejny projekt wyraźnie wynika z poprzednich, co potwierdza najnowsza płyta, będąca kontynuacją fortepianowych improwizacji "Piano Works Vol. 1" z kwietnia 2018. Impresjonistyczna koncepcja autora pozwala na odnalezienie w tej muzyce nie tylko przyjemnej rozrywki, ale przede wszystkim chwili wytchnienia i wyciszenia.

W twórczości Sebastiana Zawadzkiego dominuje płynne poruszanie się pomiędzy jazzem a muzyką klasyczną. Od lat inspiruje się również kulturą krajów skandynawskich. Płyta "Piano Works Vol. 2" również nawiązuje do tej tematyki, jednak pomiędzy dźwiękami można dostrzec wyraźny wpływ muzyki polskiej. Materiał został nagrany w Kopenhadze, gdzie artysta obecnie mieszka i tworzy. Utwory zostały wykonane na włoskim fortepianie Fazioli. Na cały album składa się sześć improwizacji solowych, w których ciekawostką dla słuchaczy mogą stać się elementy preparacji, czyli niekonwencjonalnego użycia instrumentu.

Artysta o albumie:

""Piano Works Vol. 2” to druga część z serii improwizowanych kompozycji nagranych na różnych fortepianach i pianinach. Ta część jest inspirowana głównie polskimi kompozytorami oraz polską muzyką i została zarejestrowana w Kopenhadze na fortepianie Fazioli. Użyłem różnej formy preparacji fortepianowej, która wzbogaca klasyczne brzmienie fortepianu."

ip

fot. Alicja Trojnar/materiały prasowe

Słowa kluczowe: nowość 2018, płyta, album, krążek, wydawnictwo, Piano Works
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski. Koncert w czerwcu 2019

Południowo-afrykański duet wynosi muzykę rap-rave na nowy poziom.

Polecamy
Nowa-stara Doda
Nowa-stara Doda

Już 29 sierpnia na sklepowe półki trafi reedycja ostatniego krążka Dody – „Diamond Bitch” Wydawnictwo poszerzone będzie o CD i DVD.

Kolejna edycja Odjazdów już 18 lutego
Kolejna edycja Odjazdów już 18 lutego Katowice

18 lutego w katowickim Spodku ruszy druga po reaktywacji edycja Odjazdów. Zagrają m.in. Hey, Armia, Cool Kids Of Death, Koniec Świata oraz The Lunatics.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.