Audioriver Festival - Festiwale

Kamp!, Jamal i inni na Konferencji Audioriver

2014-03-20 14:22:49

Organizatorzy czwartej edycji Konferencji Muzycznej Audioriver, która odbędzie się 12 kwietnia w Krakowie, ogłaszają pełny program wydarzenia. Wśród zaproszonych panelistów znaleźli się członkowie zespołu Jamal, nowozelandzka VJ-ka Jem the Misfit, dyrektor artystyczny m.in. festiwalu Sacrum Profanum – Filip Berkowicz oraz zespół Kamp!, który nie tylko weźmie udział w konferencji, ale i zagra DJ set na after party w klubie Prozak 2.0.

Głównym tematem wydarzenia, które odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, będzie dyskusja o nazwie „Czy techno to sztuka?”. Jak mówi rzecznik Audioriver i prowadzący Konferencję, Łukasz Napora: „chcemy poruszyć temat wartości artystycznej, jaka stoi za elektroniczną muzyką taneczną i gatunkami takimi, jak techno, house i drum & bass. Te brzmienia zwykle muszą spełniać podstawowy warunek: pobudzać do zabawy na parkiecie, a to osiągane jest m.in. poprzez schematyczną aranżację. Czy utwory robione na użytek parkietu i wg pewnego wzoru to nadal sztuka czy zwykłe kopiowanie? Czy muzyka rozrywkowa to już nie sztuka, bo służy do zabawy? Czy tylko taneczna elektronika tworzona jest wg schematów?”

Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać Tomek Szpaderski z Kamp!, Bartek „Głowa” Głowacki i Radek „EMZK” Ciurko z zespołu Jamal, Artur Rawicz z cgm.pl, dyrektor artystyczny festiwali Sacrum Profanum, Misteria Paschalia i Actus Humanus – Filip Berkowicz oraz dziennikarz muzyczny i specjalista ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego – Krzysztof Pietraszewski.

Druga debata nosić będzie tytuł „Czy VJ to artysta drugiej kategorii?”. Wezmą w niej udział czołowi polscy reprezentanci tego zawodu oraz Nowozelandka, mieszkająca obecnie w Berlinie – Jem the Misfit. „Nazwa dyskusji jest prowokująca, ale nie wzięła się znikąd” – komentuje Napora. „Twórcy wizualizacji są w Polsce często gorzej traktowani przez organizatorów imprez niż zespoły czy DJ-e. Płaci się im mniej, zapomina o umieszczaniu na plakatach, ich występów nie bierze się równie poważnie. Tymczasem VJ-e często wykonują dużo więcej artystycznej pracy niż DJ-e, którzy są bohaterami imprez.”

Aby dyskusja nie miała wyłącznie lokalnego charakteru, organizatorzy zaprosili Jem the Misfit, która tworzyła wizualizacje do występów takich gwiazd muzyki elektronicznej, jak: Sven Väth, Loco Dice, Luciano, Ricardo Villalobos, Dixon i Flying Lotus. Co więcej, występowała na renomowanych festiwalach: m.in. Love Family Park, Time Warp, CTM, Creamfields, Future Music, Mapping festival (Genewa), Big Day Out. Towarzyszyć jej będzie jedna z najlepszych polskich VJ-ek – Emiko, twórcy analogowych wizualizacji – duet Fluidacje oraz badaczka kultury i animatorka społeczności VJ-skiej w Polsce – Weronika M. Lewandowska.

Kolejnym elementem programu Konferencji będzie wykład „Droga do biznesu”, który poprowadzi Przemysław Kubajewski z Akademii Menedżerów Muzycznych. Udzieli on wskazówek, w jaki sposób artysta powinien docierać do osób, które zawodowo zajmują się przemysłem muzycznym. Jak zdobyć menedżera? Jak pozyskać wytwórnię? Jak zdobyć możliwość występu w klubie czy zorganizować trasę koncertową? Jak przebić się do mediów? To jedne z pytań, na które prowadzący udzieli odpowiedzi.

Ostatni punkt programu wyjątkowo przeniesie się z auli Uniwersytetu do klubu Prozak 2.0, gdzie jeszcze przed startem After Party odbędzie się warsztat o nazwie „Co sądzisz o mojej produkcji?”. Będzie to wyjątkowe i zamknięte spotkanie przeznaczone dla producentów i artystów, którzy chcieliby poznać opinie profesjonalistów na temat ich twórczości. Aby się na nie dostać, należy do 4 kwietnia przesłać link do jednego ze swoich autorskich utworów na adres nfo@audioriver.pl. Najpóźniej do 8 kwietnia organizatorzy Konferencji wybiorą 10-15 produkcji, a ich twórcy zostaną zaproszeni na warsztat, by dowiedzieć się, co o ich twórczości sądzą zaproszeni eksperci: Ali z duetu Tiefschwarz, Radek Krzyżanowski z Kamp! oraz Mothashipp, czyli producent muzyczny, realizator i kompozytor, który pracował m.in. dla Mariki, Mama Selita, Pablopavo i Vavamuffin. Ta rozpiętość wśród specjalistów pokazuje, że organizatorzy czekają nie tylko na utwory stricte elektroniczne.

O 22:00 w Prozak 2.0 ruszy zaś After Party, którego gwiazdami będzie Ali z Tiefschwarz oraz grupa Kamp! w wersji DJ-skiej. Wspomagać ich będą Leon, Meg b2b Discox, Luke Hiero vs. Pavlo oraz Roger.Gest.

Dokładny, godzinowy program wydarzenia znajduje się na www.audioriver.pl. Zarówno tam, jak i w salonach Empik dostępne są bilety na Konferencję w cenie 10 zł oraz After Party cenie 25 zł w przedsprzedaży. Na dwie poprzednie edycje zabrakło wejściówek, więc warto nie zwlekać z zakupami.

ip

Słowa kluczowe: audioriver 2014 płock konferencja kraków kamp! jamal
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
15. Audioriver ogłasza nową datę festiwalu [WIDEO]

Impreza zostaje przełożona na rok 2022.

fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

Polecamy
15. Audioriver ogłasza nową datę festiwalu [WIDEO]

Impreza zostaje przełożona na rok 2022.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
15. Audioriver ogłasza nową datę festiwalu [WIDEO]

Impreza zostaje przełożona na rok 2022.

fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.