Aktualności - Muzyka

Janusz Cedro i Tomasz Wendt zagrają koncert online już 11 marca 2021

2021-02-26 09:37:03

Zbliża się koncert online, podczas którego Janusz Cedro i Tomasz Wendt zagrają Przeboje Polskiej Muzyki Rozrywkowej lat 60' i 70'. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo już 11 marca 2021 roku od godziny 20:00.

Janusz Cedro i Tomasz Wendt Janusz Cedro i Tomasz Wendt zagrają wyjątkowy koncert online

W repertuarze usłyszymy przeboje m.in. Skaldów, Czesława Niemena, Czerwonych Gitar, Karin Stanek, Dwa plus jeden, Piotra Szczepanika, Urszuli Sipińskiej, Macieja Kossowskiego, Michaja Burano, Niebiesko-Czarnych oraz utwory wielu innych artystów.

Niewątpliwie walorem dodatnim wydarzenia będzie fakt, że wszystkie przeboje będą naznaczone wspaniałym wokalem Janusza Cedro  oraz jazzowymi improwizacjami i swingowym zacięciem w wykonaniu Tomasza Wendt'a. Czeka nas koncert pełen wrażeń, z niesamowitą energią oraz niespotykaną dawką pozytywnych wibracji!

Koncert będzie transmitowany z pięknych wnętrz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, perły architektury dolnośląskiej, wpisanego w Państwowy Rejestr Muzeów w 2013 roku. Obecnie Muzeum oczekuje na wpisanie młynów papierniczych na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Gdzie Oglądać?

TRANSMISJE NA FANPAGE'ACH:
1. Wrocław.Wroclove
2. OKiS Wrocław
3. Niesamowity Dolny Śląsk
4. Dolny Śląsk Travel
5. Miasto Duszniki-Zdrój
6. Telewizja Sudecka
7. Scena pod Regałem
8. Janusz Cedro

Sylwetki artystów

JANUSZ CEDRO - kompozytor, wokalista, aranżer, reżyser, manager i producent muzyczny. Ze sceną muzyczną Wrocławia jest związany jest od 1978 roku to jest od chwili powstania zespołu Spirituals Singers Band. Po odejściu od SSB realizował swoje projekty : JANUSZ CEDRO LIVE IN CONCERT oraz JANUSZ CEDRO AND THE BAND . Z formacjami , w których śpiewał wziął udział w najważniejszych Festiwalach Jazzowych w Polsce i w Europie .W 2000 roku w Klubie Jazzowym ”Rura" z projektem "Janusz Cedro and the Band " zagrał pożegnalny koncert ...W czerwcu 2017 Janusz Cedro ... powraca na scenę - inicjuje nowy projekt " JANUSZ CEDRO - SOLO i recital "NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA, CZYLI POLSKIE PRZEBOJE MUZYKI ROZRYWKOWEJ LAT 60-TYCH I 70-TYCH". Spośród wielu przebojów z " tamtych lat " wybiera te najbardziej rozpoznawalne . Aranżacje utworów pozostawia bliskie oryginalnym wykonaniom - tak żeby podczas koncertu , każdy kto zna i pamięta te piosenki mógł włączyć się do wspólnego śpiewania . Od czterech lat koncertuje we Wrocławiu ,na Dolnym Śląsku i w Polsce i zawsze przy kompletach na widowni.

TOMASZ WENDT - kompozytor i saksofonista jazzowy. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. nagroda na festiwalu Jazz Nad Odrą 2013). I Nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej 2015 w Katowicach , II nagroda zespołowa na Festiwalu Jazzowym w Getxo ( Hiszpania ), wyróżniony Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 roku ostał laureatem nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku , nominowany przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe do Nagrody "Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020" - w Kategorii " Odkrycie Roku ".

MD/ip

fot. materialy organizatora

Słowa kluczowe: transmisja, gdzie oglądać, Facebook, prrzeboje polskiej muzyki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Lato w Plenerze
Lato w Plenerze 2021 - Największe gwiazdy polskiej sceny na wyjątkowej serii koncertów!

Będzie to szereg unikalnych koncertów, które zostaną zorganizowane w największych polskich miastach.

AniKa Dąbrowska - PrzyjaciÃłłka
AniKa Dąbrowska jako baletnica w klipie "Przyjaciółka" [WIDEO]

Zwyciężczyni drugiej edycji Voice Kids pokazała nowy teledysk.

Olivia Rodrigo - Sour
Olivia Rodrigo zdradza szczegóły debiutanckiej płyty

Znamy piosenki oraz okładkę albumu "Sour".

Polecamy
Misia Furtak - Będzie gorzej
Misia Furtak śpiewa, że "Będzie gorzej" [WIDEO]

Piosenka pochodzi z albumu "Co przyjdzie".

Happysad
Happysad wystąpi w Łodzi Łódź

Happysad wyrusza ponownie w trasę z piosenkami z ostatniej płyty "Ciało Obce". 5 kwietnia wystąpi w Łodzi.

Ostatnio dodane
Lato w Plenerze
Lato w Plenerze 2021 - Największe gwiazdy polskiej sceny na wyjątkowej serii koncertów!

Będzie to szereg unikalnych koncertów, które zostaną zorganizowane w największych polskich miastach.

AniKa Dąbrowska - PrzyjaciÃłłka
AniKa Dąbrowska jako baletnica w klipie "Przyjaciółka" [WIDEO]

Zwyciężczyni drugiej edycji Voice Kids pokazała nowy teledysk.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!