Aktualności - Muzyka

Iron Maiden - "En Vivo"

2012-01-25 19:37:17

26 marca 2012 ukaże się nowa  koncertowa płyta legendarnego zespołu Iron Maiden dostępna na: Blu-Ray, 2 DVD, 2 CD i 2 LP.

 „EN VIVO!” został zarejestrowany 10 kwietnia 2011 w Estadio Nacional, Santiago przed około 50 tysięczną publicznością. Całe wydarzenie miało miejsce podczas koncertu Round The World In 66 Days, który wchodził w skład trasy koncertowej The Final Frontier World Tour i przedstawia świetny występ zespołu, który został entuzjastycznie przyjęty przez Chilijskich fanów. Wraz ze spektakularną scenografią, dynamicznymi muzykami i zaskakującą obecnością Eddiego całe show perfekcyjnie wyraża serce i dusze Iron Maiden!

 Basista i założyciel grupy Steve Harris skomentował “For The Final Frontier Tour” w następujący sposób:

„Fakt, że kręciliśmy w Ameryce Południwoej był dla mnie niezwykle ważny. Zawsze gdy gramy dla tej części świata jesteśmy zahipnotyzowani reakcją fanów i chcieliśmy uchwycić to na naszym filmie. Po długim namyśle wybraliśmy koncert w Santiago, jako jeden z najlepszych występów podczas całej trasy. Przełomowym wydarzeniem była również możliwość zagrania na legendarnym Estadio Nacional. Fani znają przyczyny, dla których tak późno zdecydowaliśmy się zagrać nasz pierwszy koncert w Chile. Jednak, kiedy w końcu się udało - reakcja z ich strony była tak niesamowita, że zdecydowaliśmy się wrócić i zagrać kolejny raz”

 Koncert ukazuje również nowego, gigantycznego Eddiego. Niestety nie mógł być z nami obecny podczas  Europejskiej części trasy koncertowej w 2011 roku, ale udało nam się przetransportować go w specjalnym, olbrzymim  kontenerze, zaraz przed końcem naszych  występów w Ameryce Południowej, dzięki czemu mieliśmy tę wspaniałą możliwość, aby uwiecznić go na DVD, tak aby wszyscy mogli uwierzyć, że naprawdę był tam z nami obecny!”

 Koncert został sfilmowany przy użyciu kamery 222 HD oraz octo-kamery ( pewnego rodzaju latającej kamery, która jest w stanie uchwycić zbiorowe sceny tłumu z lotu ptaka), całość została nagrana zarówno w stereo jak i w 5.1 audio oraz zmiksowana przez producenta Kevina “Caveman” Shirley, który już od dłuższego czasu współpracuje z Iron Maiden, dzięki czemu materiał jaki powstał idealnie odzwierciedla atmosferę panującą podczas show. Dzięki częstemu użyciu podzielonych ekranów, fani mogą na bieżąco śledzić poczynania swoich gwiazd na scenie, a set lista przesuwa się płynnie pomiędzy utworami z najnowszego albumu Iron Maiden The Final Frontier (2010) przez klasyki uwielbiane przez fanów z rozległej i bogatej dyskografii.

 Drugie DVD jest bonusową płytą, która zawiera 88 minutowy film dokumentalny, „BEHIND THE BEAST”. Jest to „domowy”  materiał w całości opracowany przez kolejną osobę silnie związaną z Iron Maiden - Andy Matthews’a. Film jest interesującą, wysokiej jakości „domową produkcją”, ukazującą zdarzenia, które miały miejsce za kulisami sceny podczas całej trasy koncertowej. Odzwierciedla niezwykłą historie jednego z najbardziej uznanych  i ambitnych show na świecie. Ukazuje dzień po dniu życie za kulisami, zadania całego zespołu technicznego oraz innych osób biorących udział w tworzeniu tak wielkiego show. W całej okazałości przedstawia ich  umiejętności,  doświadczenie, rozwiązywanie problemów i sukcesy.

Przedstawia ogromną skalę trudności  z jaką trzeba się zmierzyć aby udźwignąć tak wielkie przedsięwzięcie, jakim jest zorganizowanie trasy koncertowej oraz całe zaplecze ludzi, którzy pracują nad dźwiękiem, oświetleniem,  produkcją oraz scenografią.

 Wydawnictwo zawiera wywiady z obsługą techniczną zespołu, które przeplatane są anegdotami związanymi z członkami zespołu oraz ich fanami. Dodatkiem jest również materiał filmowy prezentujący, jak zawiłym procesem jest przygotowanie stadionowego koncertu zza sterów Boeinga 757. Bonusowe DVD zawiera również rozszerzoną wersję clipu promocyjnego “Satellite 15…The Final Frontier”, kulisy rejestrowania teledysku oraz scenę otwierającą clip.

 Oprócz wersji na Blu-Ray, koncert ten będzie dostępny również w wersji limitowanej na podwójnym DVD  , jako wydanie kolekcjonerskie oraz na winylu. Tradycyjny dwupłytowy album (2 CD) „EN VIVO będzie można również dostać w wersji Digital, jako Digital Download CD soundtrack album lub Digital Download Video.

“Final Frontier World Tour 2010-11” Iron Maiden ukazuje zespół, który już po raz trzeci okrąża świat swoim Boeingiem 757, Ed Force One, za którego sterami zasiada lider grupy Bruce Dickinson, grając 98 koncertów, w 36 krajach przed 2 milionami fanów.

 

Słowa kluczowe: nowa płyta żelazna dziewica dvd 26 marca premiera koncertowa
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Męskie Granie 2020 - świt
Męskie Granie Orkiestra 2020: piosenka "Świt" ujrzała światło dzienne [WIDEO]

Utwór wykonują Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek.

SokÃłł
Sokół przesuwa trasę koncertową na wiosnę 2021

Utrzymanie poprzednich terminów staje się coraz bardziej wątpliwe, stąd decyzja o koncertach w przyszłym roku.

Ellie Goulding - Slow Grenade
Singiel "Slow Grenade" zapowiada nową płytę Ellie Goulding [WIDEO]

Utwór promuje nadchodzący album wokalistki "Brightest Blue".

Polecamy
Sokół i Pono - "Ty przecież wiesz co"
Sokół i Pono - "Ty przecież wiesz co"

Sokół i Pono nie zwalniają tempa. Autorzy niekwestionowanego hitu "W aucie" nagrali kolejny album – „Ty przecież wiesz co”.

Premiera DVD Muse już wkrótce
Premiera DVD Muse już wkrótce

Koncertowe arcydzieło na DVD i Blu-Ray od 2 grudnia!

Zobacz również
Ostatnio dodane
Męskie Granie 2020 - świt
Męskie Granie Orkiestra 2020: piosenka "Świt" ujrzała światło dzienne [WIDEO]

Utwór wykonują Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek.

SokÃłł
Sokół przesuwa trasę koncertową na wiosnę 2021

Utrzymanie poprzednich terminów staje się coraz bardziej wątpliwe, stąd decyzja o koncertach w przyszłym roku.