Aktualności - Muzyka

Gwiazdy z boysbandową przeszłością

2017-11-13 11:05:11

Zdobyli popularność jako członkowie słynnych boysbandów. Potem udało się im z powodzeniem rozpocząć kariery solowe. Oto największe gwiazdy z boysbandową przeszłością.

Robbie Williams

W wieku 16 lat młody Williams zaczął występować z zespołem Take That, który był brytyjską odpowiedzią na wielki sukces New Kids on the Block. Przygoda artysty z boysbandem trwała od 1990 do 1995 roku. Aż siedem piosenek Take That z tamtego okresu dotarło do 1. miejsca na brytyjskiej liście przebojów.

W 1995 roku Williams postanowił rozpocząć karierę solową. Do tej pory wydał jedenaście albumów. Wylansował takie hity, jak "Feel", "Rock DJ", czy "Somethin' Stupid" (w duecie z Nicole Kidman). W latach 2010-2012 artysta ponownie dołączył do kolegów z Take That.

Justin Timberlake

Urodzony w 1981 roku piosenkarz rozpoczął karierę w wieku 11 lat, dołączając do "Klubu Myszki Miki". W latach 1995-2002 śpiewał w jednym z najpopularniejszych boysbandów na świecie, NSYNC. Ich debiutancki album zdobył status 10-krotnej platyny.

Justin Timberlake jako artysta solowy znany jest z takich piosenek, jak "Rock Your Body", "Cry Me a River", czy "What Goes Around... Comes Around". Ponadto jest laureatem sześciu nagród Grammy i znakomicie radzi sobie jako producent.

Ronan Keating

Irlandczyk zadebiutował w 1994 roku jako frontman grupy Boyzone. Zespół zdobył międzynarodowy sukces coverami Cata Stevensa ("Father and Son") i zespołu Bee Gees ("Words").

Pierwszym solowym przebojem Keatinga był cover utworu "When You Say Nothing at All", odświeżony na potrzeby filmu "Notting Hill". Wielkim hitem okazał się też kolejny singiel artysty, "Life Is a Rollercoaster". Wydana w 2000 roku debiutancka płyta Keatinga, która zawierała m.in. wyżej wymienione przeboje, sprzedała się w ilości 9 milionów kopii na całym świecie.

Ricky Martin

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale portorykański wokalista również ma boysbandową przeszłość. W latach osiemdziesiątych Martin był członkiem niezwykle popularnej grupy Menudo. Razem z zespołem wydał trzynaście albumów.

Przełomem w karierze Martina był wydany w 1995 roku singiel "María", który doszedł do 1. miejsca na listach przebojów w Australii, Belgii, Francji i Hiszpanii. Wielkim sukcesem okazał się także m.in. utwór "The Cup of Life", będący oficjalnym hymnem piłkarskich Mistrzostw Świata w 1998 roku.

Ryszard Rynkowski

W zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Grupa Vox często uznawana jest za pierwszy boysband w naszym kraju. Wokalny kwartet wylansował takie hity, jak "Bananowy song", czy "Zabiorę Cię Magdaleno". Warto obejrzeć też nagranie telewizyjne do utworu "Rycz mała rycz", w którym członkowie zespołu popisują się swoimi gimnastycznymi umiejętnościami.

Największą karierę spośród członków zespołu zrobił bez wątpienia Ryszard Rynkowski, który w 1987 roku opuścił grupę Vox. Artysta ma na swoim koncie wiele rozpoznawalnych w całej Polsce przebojów, m.in. "Wypijmy za błędy", "Dziewczyny lubią brąz", "Za młodzi, za starzy". Rynkowski to także wielokrotny laureat Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

KJ

fot. Drew de F Fawkes/Wikimedia Commons

Słowa kluczowe: wokaliści, piosenkarze, idole nastolatek, pop
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Trochę o Duszy - Bogusław Linda
Bogusław Linda wspiera projekt "Trochę o Duszy" z piosenkami Wisławy Szymborskiej [WIDEO]

Ma powstać album z muzyką skomponowaną do tekstów wybitnej polskiej noblistki.

Sander Van Doorn-I dream
Sander Van Doorn prezentuje świeżą nowość na lato 2020 "I Dream"

Nowy klubowy hit od holenderskiego producenta.

Polecamy
Ellie Goulding - Power
Ellie Goulding kusi w mocnym klipie "Power" [WIDEO]

Teledysk powstał w całości w warunkach izolacji. Wyszło całkiem nieźle!

Céline Dion
Céline Dion dwukrotnie wystąpi w Polsce w 2020 roku

Artystka pojawi się w Łodzi i w Krakowie.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Trochę o Duszy - Bogusław Linda
Bogusław Linda wspiera projekt "Trochę o Duszy" z piosenkami Wisławy Szymborskiej [WIDEO]

Ma powstać album z muzyką skomponowaną do tekstów wybitnej polskiej noblistki.

Sander Van Doorn-I dream
Sander Van Doorn prezentuje świeżą nowość na lato 2020 "I Dream"

Nowy klubowy hit od holenderskiego producenta.