Aktualności - Muzyka

Gra na Ukulele - idealne zajęcie na jesienne wieczory!

2021-10-14 11:47:37

Długie, jesiennie wieczory to czas, w którym często poszukujemy sobie jakiegoś kreatywnego zajęcia. Możemy spędzać długie godziny z ulubionymi serialami na Netflix, bądź przy grach komputerowych. O wiele bardziej ambitnym zajęciem będzie jednak nauka gry na Ukulele. Co warto wiedzieć o tym niezwykle ciekawym instrumencie rodem z Hawajów?

O Ukulele słów kilka...

Ukulele to instrument muzyczny z grupy instrumentów strunowych szarpanych. Jego wygląd przywodzi na myśl jednoznacznie malutką gitarę, prawda? Swoją obecną formę oraz nazwę zyskał na Hawajach, gdzie jest niezwykle popularny. Nie zawsze jednak Ukulele cieszyło się zainteresowaniem zarówno muzyków, jak i melomanów.

Tak naprawdę pierwsza faza popularności tego instrumentu przypada na przełom XIX i XX wieku. Panowała wtedy w Stanach Zjednoczonych swoista moda na kulturę hawajską. Na jej kanwie Ukulele zaczęło być wykorzystywane m.in. w muzyce jazzowej i triumfy święciło aż do lat 30. Do łask wróciło jeszcze po zakończeniu II Wojny Światowej, ale na krótko.

W miarę upływu czasu na popularności zyskiwał bowiem nowy nurt w muzyce rozrywkowej - rock 'n' roll. Ukulele natomiast odchodziło w zapomnienie i jednocześnie było coraz mniej poważnie traktowane przez muzyków. Sytuacja w tej kwestii zaczęła pozytywnie zmieniać się dopiero w latach dziewięćdziesiątych. Ostatnie trzy dekady to rosnące zainteresowanie muzyką etniczną z różnych stron świata. Rozwój nurtu muzyki alternatywnej. Właśnie dzięki tym czynnikom Ukulele ponownie zostało zauważone.

Dlaczego warto uczyć się grać na Ukulele?

Ukulele to bardzo łatwy w obsłudze instrument. Nauka gry na nim nie wymaga takiego skupienia oraz zręczności, jak nauka gry na pełnowymiarowej gitarze. Wystarczą Wam chęci, samozaparcie i trochę materiałów szkoleniowych, by w miarę szybko nauczyć się korzystać z tego instrumentu. Te ostatnie są dostępne na szeroką skalę dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu - zarówno w postaci podręczników, jak i materiałów audiowizualnych w serwisie YouTube.

Nauka gry na Ukulele może być nie tylko ciekawym wyzwaniem, ale i świetną rozrywką pozwalającą na oderwanie się od codziennych obowiązków. Nic tak bowiem nie relaksuje, jak delikatne dźwięki tego instrumentu. Nic nie sprawia takiej radości, jak własnoręczne zagranie jakiegoś hitu na Ukulele.

Warto pamiętać, że decydując się na naukę gry na instrumencie rozwijamy także niektóre ważne dla nas cechy - cierpliwość, zdolność skupiania się czy umiejętności manualne.

Ćwiczymy także nasz umysł. Wszystko to sprawia, że nauka gry na Ukulele może być dla nas o wiele lepszym zajęciem, niż ślęczenie godzinami przed ekranem telewizora bądź komputera. Co ciekawe, najtańsze Ukulele można kupić już za nieco poniżej 200 złotych. Warto wybrać model, który bedzie sprawdzony, takie ukulele ma w swojej ofercie internetowy sklep muzyczny Naucz Się Grać https://nauczsiegrac.pl/content/13-ukulele-dla-poczatkujacych.

Nowe hobby nie będzie więc zbyt uciążliwe dla naszego portfela i może okazać się, że zakup takiego instrumentu będzie dla nas naprawdę opłacalną inwestycją na lata.

A czy Wy umiecie grać na Ukulele? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/Candychir

Słowa kluczowe: nauczsiegrac.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Swedish House Mafia prezentuje nowy singiel "Moth to a Flame" [WIDEO] Kraków

Wraz z nowym singlem Swedish House Mafia ogłasza międzynarodową trasę koncertową w 2022.

Sarsa - Ze Mną Tańcz
Sarsa w klipie "Ze Mną Tańcz" stosuje technologie XR [WIDEO]

To drugi singiel zapowiadający jej nowy album "RUNOSTANY".

Downtown, Anya Taylor-Joy
Anya Taylor-Joy śpiewa cover "Downtown" [WIDEO]

To oficjalna piosenka z filmu "Ostatniej nocy w Soho".

Polecamy
Mulk
Mulk prezentują nowy teledysk "Szaman" [WIDEO]

Autorem klipu do utworu "Szaman" jest Bartosz Hervy. Utwór pochodzi z albumu "I".

Polecamy
Ostatnio dodane
Swedish House Mafia prezentuje nowy singiel "Moth to a Flame" [WIDEO] Kraków

Wraz z nowym singlem Swedish House Mafia ogłasza międzynarodową trasę koncertową w 2022.

Sarsa - Ze Mną Tańcz
Sarsa w klipie "Ze Mną Tańcz" stosuje technologie XR [WIDEO]

To drugi singiel zapowiadający jej nowy album "RUNOSTANY".

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!