Aktualności - Muzyka

Eska Music Awards 2006

2006-04-30 00:00:00

The Rasmus odbiera nagrodę10 statuetek, a nie sześć - jak zapowiadano, rozdano podczas gali Eska Music Awards 2006. Tymi niezapowiedzianymi nagrodami, były wyróżnienia dla obcokrajowców. Rada artystyczno-muzyczna radia Eska uhonorowała:

The Rasmus - Rock grupa świat
Melanie C - Artysta roku świat
Sugababes - Grupa roku świat
Mattafix - Hit roku świat, którym został „Big City Life".

Wszyscy wymienieni, poza dziewczynami z Sugababes, stawili się na gali - a nawet uświetnili ją swoimi występami. Zgodnie, z przyznanymi wyróżnieniami, w łódzkiej Hali Sportowej (miejscu imprezy) publiczność najlepiej bawiła się przy hicie roku „Big City Life". Jednak najbardziej oklaskiwano The Rasmus - ponieważ zagrali podwójnie oraz na sali znajdowało się mnóstwo fanów tej fińskiej formacji. Lauri Ylonen - ich wokalista, po gali przyznał, że w następnym miesiącu przyjadą do Polski na dwa koncerty.

Głównym celem gali, było wyróżnienie polskich artystów. „Gdy głosuje publiczność, jest to rzecz najważniejsza" - tak Grzegorz Skawiński z Kombi opisuje wartość nagrody. Przez blisko miesiąc, słuchacze Eski oddawali głosy na swoich ulubieńców. A oto wynik plebiscytu:

Artystka roku - Doda (Virgin)

Artysta roku - Szymon Wydra

Zespół roku - Virgin

Hit roku Polska - „Waże" Mezo z Kasią Wilk

Album roku - „CD" Kombii

Debiut roku - Verba

Zaskoczeniem dla wszystkich było przyznanie tego ostatniego wyróżnienia Verbie. Chłopaki sami się tego nie spodziewali, gdyż każdy „stawiał" na mocno promowany Blog 27. Zdziwiło także przyznanie statuetki grupie Kombii. Zgromadzeni w hali byli naprawdę mocno zaskoczeni - z wyróżnienia dla formacji Skawińskiego. No ale to w końcu głosowali słuchacze - więc decyzję trzeba uszanować.

Festiwal Eska Music Awards 2006 był pełen popowych gwiazd. Sympatycy tego gatunku powinni być usatysfakcjonowani piątkowym wieczorem. W końcu rzadko kiedy, w jednym miejscu, można spotkać na jeden scenie tylu różnych artystów. Oprócz nagrodzonych na ceremonii pojawili się - Kasia Cerekwicka (wręczała nagrodę dla artysty roku), Patrycja Markowska (śpiewała w duecie z Grzegorzem Markowskim - ojcem oraz wręczała statuetkę najlepszemu zespołowi) i Reni Jusis, Mandaryna, Ewelina Flinta, Kasia Cichopek, Lerek & Nowator oraz goście zagraniczni (wszyscy występowali i wręczali statuetki) - Stereoliza, Sky, Andreas Johnson i piękna Anggun.

Cała impreza zakończyła się wielkim After Party, w hali łódzkiego Expo. Przyjęcie zakończyło się około 3 w nocy.

Kulisy tej imprezy, wypowiedzi gwiazd, mnóstwo zdjęć!, relacja z after party i wiele innych ciekawych informacji z Eska Music Awards, ukaże się w przeciągu tygodnia na stronach naszego portalu - dlaStudenta.pl

Marcin Owczarek
marcin.owczarek@dlastudenta.pl

 

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • No tak [0]
  Mona
  2006-06-07 19:44:05
  Wszyscy pojechali z playbacku bo musieli. Chciaż niektórzy starali sięto zatuszować
 • masakra :/ [0]
  szczypiorek
  2006-05-05 19:08:15
  virgin, doda, kombi, mezo... nic dodac nic ujac - gusta muzyczne polakow sa tragiczne. czy na prawde nie ma innych artystow w polsce ktorzy bardziej zasluguja na miano naj ?
 • -- [0]
  --
  2006-04-30 21:59:10
  SKYE, nie SKY...
 • PORAZKA! [0]
  anty
  2006-04-30 20:18:06
  jeden wielki telewizyjny gniot! "Wszyscy wymienieni, poza dziewczynami z Sugababes, stawili się na gali - a nawet uświetnili ją swoimi występami" - to chyba jakis niesmaczny zart... za wyjatkiem 2 czy 3 wykonawcow wszyscy z playbacku pojechali. i to ma byc niby wielka gala? smiechu warte.
Zobacz także
Premiera świątecznej EPki Red Lips

Red Lips prezentuje nowy teledysk, który jest zapowiedzią minialbumu muzycznego.

Ariana Grande
Kraków przystankiem Ariany Grande podczas trasy "Sweetener World Tour"

Koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arenie Kraków.

Zapis koncertu "Albo Inaczej 2" w Teatrze Roma

Już jest wideo z koncertu Albo inaczej 2 w Teatrze Muzycznym Roma!

Polecamy
Bollywood już jest...
Bollywood już jest...

Heart of Boollywood to płyta rozpoczynająca nową serię wydawnictwa Magnetic Records...

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Dwupłytowy album wypełniony „impreskowymi“ hitami ESKA HITY NA CZASIE, to zapowiedź serii niezapomnianych letnich eventów Radia Eska oraz TVP2.

Ostatnio dodane
Premiera świątecznej EPki Red Lips

Red Lips prezentuje nowy teledysk, który jest zapowiedzią minialbumu muzycznego.

Ariana Grande
Kraków przystankiem Ariany Grande podczas trasy "Sweetener World Tour"

Koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arenie Kraków.