Aktualności - Muzyka

Dr Misio wydaje nową diagnozę [WIDEO]

2023-03-16 12:30:49

Dr Misio powraca z nowym singlem „Chory na Polskę”. Utwór jest zapowiedzią piątego albumu, który ukaże się jesienią tego roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka.

O singlu: 

Utwór jest parafrazą „Choroby polskiej” zespołu Farben Lehre. Dr Misio nagrał nową piosenkę do niebywale aktualnego tekstu Wojtka Wojdy sprzed ponad dwudziestu lat. Za muzykę do „Chorego na Polskę” odpowiada Arkadiusz Jakubik, Jan Jakubik oraz Olaf Deriglasoff, który również utwór wyprodukował.

”Ludzie nie znają tej piosenki, ale kiedy gramy ją drugi raz na bis, to śpiewają już z nami, bo tak samo jak my są chorzy na Polskę, są zarażeni miłością do tego kraju. I mają dość tego, że władza zagląda im do łóżka, mówi co mają myśleć, kogo kochać i jak żyć.” – mówi wokalista zespołu Arkadiusz Jakubik.

Na uwagę zasługuje nie tylko warstwa muzyczno-liryczna, ale również teledysk, który powstał przy współpracy m.in. z Piotrem Domalewskim oraz fanami Dr Misio, którzy zagrali „prawdziwych” Polaków. Akcja teledysku rozgrywa się w szpitalu na oddzialem zamkniętym.

ip
Fot: materiały prasowe

Słowa kluczowe: Dr Misio, Diagnoza, Chory na Polske, plyty 2023, Muzyka, albumy 2023
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Lulu x Uaziuk powracają z nowym singlem "S3X EDUCATION" [WIDEO]

To hołd dla kobiet które doświadczyły jakiejś formy molestowania seksualnego.

Matchbox Twenty wraca z singlem "Wild Dogs (Running In A Slow Dream)"

Multiplatynowa, pop-rockowa formacja Matchbox Twenty wróciła z pierwszym od ponad 10 lat nowym wydawnictwem.

Fall Out Boy wydaje nowy album [WIDEO]

Już 24 marca premiera długo wyczekiwanego przez fanów "So Much (For) Stardust"

Polecamy
Taki Taki
Przebojowy singiel DJ-a Snake'a z wjątkowymi gośćmi [WIDEO]

W piosence słyszymy Selenę Gomez, Cardi B i Ozunę.

Krzysztof Zalewski - Annuszka
Krzysztof Zalewski i Agnieszka Żulewska w klipie "Annuszka" w reżyserii Moniki Brodki [WIDEO]

To drugi singiel Krzysztofa Zalewskiego zwiastujący jego nowy album.

Polecamy
Zobacz również
Ostatnio dodane
Lulu x Uaziuk powracają z nowym singlem "S3X EDUCATION" [WIDEO]

To hołd dla kobiet które doświadczyły jakiejś formy molestowania seksualnego.

Matchbox Twenty wraca z singlem "Wild Dogs (Running In A Slow Dream)"

Multiplatynowa, pop-rockowa formacja Matchbox Twenty wróciła z pierwszym od ponad 10 lat nowym wydawnictwem.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!