Patronujemy - Muzyka

Debiutancki album Arczisty już dostępny [WIDEO]

2018-12-06 10:12:20

6 grudnia 2018 światło dzienne ujrzał debiutancki album Arczisty. Płyta "Nic dla każdego" zawiera 10 premierowych utworów. Krążek dostępny jest wyłącznie na www.MaxFloSklep.pl.

Arczista

Arczista (właśc. Artur Czajkowski) – ur. w Warszawie (rocznik '97), rodzinne miasto – Grodzisk Mazowiecki.

Już od wczesnego dzieciństwa ma kontakt z różnorodną muzyką. Wynika to z faktu, że matka Arczisty – India Czajkowska – jest muzykiem. Będąc małym chłopcem Arczista wymarzył sobie, że w przyszłości pójdzie w jej ślady. Z pewnością również dzięki zawodowi matki raper nie ma większych trudności, by spełniać swoją wizję na życie. Do pewnego momentu dzieje się to jednak wyłącznie z poziomu własnego pokoju.

W wieku 7 lat Czajkowski podejmuje się nauki gry na perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej w Grodzisku Mazowieckim, gdzie stawia swoje pierwsze kroki na scenie. Po 3 latach rezygnuje z kształcenia i jako wczesny nastolatek grywa na perkusji w zespole rockowym. W 2010 r. przechodząc obok przystanku metra Centrum w Warszawie, słyszy numer "Tak się robi hip-hop" WFD. Od tego momentu rozpoczyna się jego fascynacja rapem. Przygodę z tym gatunkiem zaczyna od słuchania Paktofoniki, Kalibra 44, Pijanych Powietrzem i Pokahontaz, na dalszym etapie Buki. Niedługo potem zakłada kanał na YouTubie, by publikować tam swoje utwory nagrane na pożyczonym od mamy sprzęcie. W tym czasie również podejmuje współpracę z grodziskimi artystami takimi, jak: Tomo MBM, LC, Faqu, Osiedlowy Benger, KWL.

W wieku 17 lat porzuca szkołę i wylatuje na Islandię. W kwietniu 2014 r. w Parking Barze w Warszawie gra swój pierwszy koncert, na scenie towarzyszy mu raper Toten DP. W tym samym czasie razem z zawodnikiem Żywego Rapu ZIGIM – nagrywa numer "Dwóch szczyli". W 2016 r. nagrywa zwrotkę do 4. edycji Stoprocent Pompuj Rap, dzięki czemu dociera do szerszego grona odbiorców. W styczniu 2017 r. wydaje EP-kę pt. "Bez Przesady".

7 września 2017 roku na MaxFloRecTV pojawia się 1. luźny singiel artysty pt. "Nawyki zła". Utwór zostaje ciepło przyjęty przez słuchaczy. Podobnie dzieje się z 2 kolejnymi utworami ("Piosenka do picia wina" oraz "...bitch").

6 sierpnia 2018 r. Arczista zostaje oficjalnie przedstawiony, jako jeden z 3 artystów akcji WYNURZENIE MaxFloRec. W jej ramach 9.08 ukazuje się klip do numeru "Bez bilbordów". 4 dni później na kanale pojawia się następny singiel – "Relikwie".

Artysta o sobie: "Od zawsze słuchałem niemal każdego rodzaju muzyki, co wyraźnie wkrada się do moich utworów. Wśród nich dominują numery braggowe, ponieważ ta forma zazwyczaj wychodzi ze mnie wyjątkowo naturalnie. Nie jest jednak tak, że boję się rapowania w innym stylu.".

30 października 2018 na MaxFloRecTV opublikowany zostaje wideosingiel do numeru "To o mnie mowa" – 1. zapowiedź debiutanckiego krążka Arczisty. Natomiast tydzień przed premierą płyty do sieci trafia wideosingiel "Cholera jak się wkopałem". Tym samym Arczista dołącza do grona zawodników MaxFloRec. Natomiast 6 grudnia 2018 nakładem MaxFloRec ukazuje się debiutancki album artysty pt. "Nic dla każdego".

ip

fot. materiały prasowe/MaxFloRec

Słowa kluczowe: nowość 2018, album, płyta, wydawnictwo, Nic dla każdego
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gramy dla Schroniska
Cookie Break i Late Nights zagrają dla Schroniska dla zwierząt w Poznaniu Poznań

Koncert odbędzie się 17 grudnia 2018.

Nikola Lipska
"O mój Jezusicku" promuje album Nikoli Lipskiej [WIDEO]

Premiera wydawnictwa została zaplanowana na 6 grudnia 2018.

Arczista
Debiutancki album Arczisty już dostępny [WIDEO]

Premiera płyty "Nic dla każdego" została zaplanowana na 6 grudnia 2018.

Polecamy
Debiuty 2014 coraz bliżej
Debiuty 2014 coraz bliżej Wrocław

6 czerwca we Wrocławiu ruszy XII Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów "Debiuty 2014". Impreza potrwa trzy dni i zakończy się koncertem galowym ze szczególnym udziałem Magdaleny Kumorek.

Pierwsza kompilacja "Pacha Poland" już jest
Pierwsza kompilacja "Pacha Poland" już jest

Na polski rynek wkracza słynna klubowa marka z Ibizy, znana wszystkim pod nazwą Pacha.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Gramy dla Schroniska
Cookie Break i Late Nights zagrają dla Schroniska dla zwierząt w Poznaniu Poznań

Koncert odbędzie się 17 grudnia 2018.

Nikola Lipska
"O mój Jezusicku" promuje album Nikoli Lipskiej [WIDEO]

Premiera wydawnictwa została zaplanowana na 6 grudnia 2018.