Aktualności - Muzyka

Death On Road – nowe DVD Iron Maiden

2006-01-31 00:00:00

Jak wieść gminna niesie, za kilka dni do sklepów trafi najnowsze wydawnictwo Iron Maiden. Premiera długo oczekiwanego DVD zaplanowana została na 6 lutego (w Ameryce Północnej 14/02). Na 3-płytowym digi-packu znajdzie się zapis koncertu z dortmundzkiej Westenfalenhalle Arena, który odbył się w marcu 2003 w ramach trasy koncertowej promującej ostatni studyjny album IM – „Dance Of Death”.

Na to DVD fani „Dziewicy” musieli czekać bardzo długo. Od początku do końca nad przebiegiem prac związanych z edycją nowego albumu czuwał Steve Harris – „Zdajemy sobie sprawę, że fani musieli czekać na DVD trochę dłużej, niż było planowane, ale jak wiedzą – nie zadowolimy się czymkolwiek, ale tym, co najlepsze. A dodatkowy czas i wysiłek spędzony w ostatnim etapie produkcji tego DVD, powinien być widoczny. Jestem przekonany, że kiedy ludzie zobaczą piosenki jak „Paschendale” czy „Dance Of Death”, szczęki opadną im do ziemi, tak jak moja, kiedy zobaczyłem ostateczną wersję na ekranie mojego telewizora.” Jak zapewnia basista – obrazy z koncertu dostarczą wiele wrażeń, a sami oglądający będą się czuli, jakby siedzieli w pierwszych rzędach Westenfalenhalle Arena.

Aby zadowolić swoich fanów, zespół zdecydował się wydać koncert na dwóch oddzielnych płytach – jeden z dźwiękiem w systemie stereo, drugi w formacie 5.1. Steve Harris – „Jesteśmy świadomi, że wielu fanów nie ma jeszcze dostępu do dźwięku 5.1 i wciąż używają stereo (…)”. Jeśli zaś chodzi o trzeci dysk, to zawiera on materiał dodatkowy – film dokumentalny (wyreżyserowany przez twórcę „Early Days” - Matthew Amora); teledyski („Wildest Dreams” i „Rainmaker”); wywiady z członkami zespołu, ekipy produkcyjnej i fanami; galerie zdjęć oraz szkice artystyczne. W sumie ponad trzy godziny dodatków!


DEATH ON ROAD – lista utworów koncertowych
01. Wildest Dreams
02. Wrathchild
03. Can I Play With Madness
04. The Trooper
05. Dance Of Death
06. Rainmaker
07. Brave New World
08. Paschendale
09. Lord Of The Flies
10. No More Lies
11. Hollowed Be Thy Name
12. Fear Of The Dark
13. Iron Maiden
14. Journyman
15. The Numer Of The Beast
16. Run To The Hills


Źródło: www.ironmaiden.com


Marta Lipińska
marta.lipinska@dlastudenta.pl

Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Cleo - premiery płyt 2020
Wystartował preoder nowych krążków Cleo - "superNOVA" i "hiperNOVA"

Teraz kawałek po kawałeczku będę Was wprowadzać w mój magiczny świat muzyki, któremu poświęciłam całe moje serducho - pisze Cleo.

Ennio Morricone
Ennio Morricone nie żyje

Słynny kompozytor, dyrygent i laureat Oscarów miał 91 lat.

Viki Gabor - Forever And A Night
Viki Gabor w anglojęzycznym singlu "Forever and a Night" [WIDEO]

Do piosenki powstał teledysk, który właśnie opublikowano.

Polecamy
Pablopavo w Polskim Radiu Euro
Pablopavo w Polskim Radiu Euro Warszawa

W sobotę, 27 lutego o godz. 15.00 odbędzie się kolejny koncert na żywo organizowany przez Polskie Radio Euro w ramach cyklu „Euro Scena”. W Studiu S4 zagra Pablopavo i Ludziki.

Recoil ponownie w Polsce
Recoil ponownie w Polsce Warszawa

Już 12 listopada formacja Buldog rozpoczyna trasę koncertową! Zespół pojawi się w 20 miastach m.in. w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Opolu, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Warszawie. Bilety w cenie 25/30 zł. Start o 19:00.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Cleo - premiery płyt 2020
Wystartował preoder nowych krążków Cleo - "superNOVA" i "hiperNOVA"

Teraz kawałek po kawałeczku będę Was wprowadzać w mój magiczny świat muzyki, któremu poświęciłam całe moje serducho - pisze Cleo.

Ennio Morricone
Ennio Morricone nie żyje

Słynny kompozytor, dyrygent i laureat Oscarów miał 91 lat.

Konkurs Ziaja