Ethno Jazz Festival - Wrockfest

David Krakauer & Kathleen Tagg wystąpią we Wrocławiu

2017-12-20 09:21:40

Światowej sławy amerykański klarnecista, znany ze wspaniałych wykonań muzyki klezmerskiej zaprezentuje wrocławskiej publiczności swój najnowszy projekt muzyczny "Breath and Hammer". 12 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na zaproszenie Ethno Jazz Festival wystąpi niepowtarzalny duet David Krakauer & Kathleen Tagg!

David Krakauer to międzynarodowej sławy klarnecista i jeden z najznakomitszych muzyków nowej fali klezmerów. Znany z szerokich zainteresowań muzycznych i mistrzowskich wykonań, znakomicie łączy tradycyjną muzykę żydowską z elementami ortodoksyjnego jazzu, na nowo definiując pojęcie artysty koncertowego. Jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci ruchu nowej muzyki klezmerskiej, ale również uznanym artystą muzyki kameralnej, awangardowej, rockowej. Muzyka Krakauera, choć oparta na tradycyjnym brzmieniu klezmerskim, "przenosi tradycję muzyki klezmerskiej w epokę rocka" (Jon Pareles, The New York Times).

Kathleen Tagg jest wielopoziomowym muzykiem tworzącym niepowtarzalną ścieżkę dźwiękowa, poruszającą się między różnymi gatunkami. Pianistka, kompozytorka i producentka z Południowej Afryki, występowała na czterech kontynentach w najważniejszych miejscach takich jak Carnegie Hall, swoją muzykę prezentowała w Lincoln Center w Nowym Jorku, występowała jako gość w wielu nagraniach klasycznych i muzyki świata. Współpracowała z wytwórniami NAXOS, Table Pounding Records, Ossia Records i Gallo Africa.

Studiowała na uniwersytecie w Cape Town, w Mannes College of Music i w Manhattan School of Music w Nowym Jorku, które przyznało jej nagrodę Helen Cohn jako wybitnej absolwentce.

Występowała z takimi artystami jak David Krakauer, Paquito D'Rivera, Matt Haimovitz, Kinan Azmeh, Kevork Mourad, Janai Brugger i Regina Zona.

Koncert:

Data: 12.02.2018, godz. 20:00
Miejsce: Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Ceny biletów:
100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 60 zł - miejsca stojące, 40 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

ip

Słowa kluczowe: Ethno Jazz Festival, koncert, Stary Klasztor, duet, world music
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. materiały prasowe
Richard Bona gwiazdą Ethno Jazz Festival Wrocław

"Afrykański Sting" wystąpi 15 listopada w Imparcie.

fot. materiały prasowe
Motion Trio zagra we Wrocławiu Wrocław

Koncert odbędzie się 19 września 2018 w ramach Ethno Jazz Festival.

Krakauer & Tagg
David Krakauer & Kathleen Tagg wystąpią we Wrocławiu

Wyjątkowy duet wystąpi w Polsce w ramach Ethno Jazz Festival.

Polecamy
Narcotango - gwiazda elektrotango we Wrocławiu!
Narcotango - gwiazda elektrotango we Wrocławiu! Wrocław

Pulsujące, pełne pasji i erotyki dźwięki z ulic Buenos Aires w ramach Ethno Jazz Festivalu.

Carrantuohill – koncert z winylem w Łykendzie!
Carrantuohill – koncert z winylem w Łykendzie! Wrocław

Zapraszamy 6 lutego do klubu muzycznego Łykend na koncert zespołu Carrantuohill odbywajacy się z okazji wydania winylowej płyty pt. "25".

Zobacz również
Ostatnio dodane
fot. materiały prasowe
Richard Bona gwiazdą Ethno Jazz Festival Wrocław

"Afrykański Sting" wystąpi 15 listopada w Imparcie.

fot. materiały prasowe
Motion Trio zagra we Wrocławiu Wrocław

Koncert odbędzie się 19 września 2018 w ramach Ethno Jazz Festival.