Wywiady - Muzyka

Czy warto kręcić "Kołem Fortuny"? Wiktor Dyduła o tym, czym jest sukces, o przeszłości i nowym singlu [Wywiad]

2022-04-19 09:30:50

O Wiktorze Dydule mówi się od rozpoczęcia 12. edycji programu The Voice of Poland. Dzięki ogromnemu talentowi i zdecydowanie wyróżniającej się z tłumu osobowości dotarł aż do finału. Jego pierwszy singiel "Dobrze wiesz, że tęsknię" od razu po premierze podbił wszystkie listy przebojów. Teraz Dyduła zakręcił "Kołem Fortuny". O tym, czym jest sukces, o swojej drodze i planach na rozwój kariery muzycznej w poniższym wywiadzie.

Zobacz też: Miły ATZ ogłasza singiel z DZIARMĄ i ujawnia całą tracklistę nowej płyty!

Wiktor Dyduła - Wywiad z Wiktorem Dydułą

Katarzyna Derezińska, dlastudenta.pl: W programie The Voice of Poland zająłeś 4. miejsce, ale twój debiutancki singiel "Dobrze wiesz, że tęsknię" od razu stał się muzycznym hitem. Jak się wtedy czułeś? Spodziewałeś się takiego odbioru?

Totalnie nie spodziewałem się, że tyle osób polubi moją autorską piosenkę, a tym bardziej że będzie można jej słuchać w rozgłośniach radiowych! Jestem z siebie na maksa dumny i cieszę się, że wziąłem udział w programie. Pokazanie swojej twórczości było moim najważniejszym celem, przychodząc do "The Voice" i mi się to udało!

Drugi singiel "Koło Fortuny" miał premierę zaledwie kilka dni temu. Jest to utwór o szansie od losu, o znalezieniu swojej drogi i też walce o swoje marzenia. Jest to piosenka wyciągnięta z szuflady, czy raczej napisana na świeżo?

Akurat, jeśli chodzi o tę piosenkę, to napisaliśmy ją z Maurycym Żółtańskim „na świeżo” od początku do końca. Rzeczywiście mogę się z nią totalnie utożsamić.

W "Kole Fortuny" słyszymy: "Wystarczył lekki dotyk czy słówko i poszarpany leciał na bruk już, na wznak". Jak opisałbyś siebie przed sukcesem w The Voice of Poland?


Na pewno brakowało mi tej pewności siebie. Zbyt wiele decyzji podjąłem, nie pytając się, czego tak naprawdę chcę. Nadal czuję, że dużo jeszcze do poprawy!

"Szkoda tylko, że tak trochę późno" - kiedy poczułeś, że osiągnąłeś sukces?


"Sukces" to dosyć dynamiczne słowo. Być może dla niektórych to, co do tej pory udało mi się osiągnąć, można nazwać sukcesem, jednak dla mnie liczy się kolejne zadanie, które chciałbym zrealizować i przede wszystkim czerpanie z tego wszystkiego jak największej frajdy. Cieszę się każdą chwilą, każdym komplementem, ale również każdą krytyką, z której mogę wyciągnąć coś wartościowego dla siebie!

"Kręcę kołem fortuny, a ty mów stop". W kole fortuny można wygrać wiele, ale też stracić wszystko. Co byś zrobił, gdyby nagle to metaforyczne koło zatrzymało się na bankrucie - dalej walczyłbyś o swoje marzenia?

Hmmm wydaje mi się, że teraz łatwo mi powiedzieć jakieś rzewne słowa: "Na pewno bym się nie poddał i parłbym do przodu, ile się da", ale tak naprawdę człowiek się nigdy nie dowie, co by zrobił, dopóki nie znajdzie się w danej sytuacji! Dlatego akurat w tym momencie, którym jestem teraz, po prostu cieszę się, że stało się tak, jak się stało i że zdecydowałem się zaryzykować i spróbować swoich sił.

W klipie do "Koła Fortuny" widzimy cię wcielonego w rolę, tańczącego. Jak wspominasz nagrywanie teledysku?

Nagrywanie teledysku do mojej najnowszej piosenki było doświadczeniem, które zapamiętam do końca życia! Super ludzie, miła atmosfera no i pizza po kilku godzinach ciężkiej pracy i skupienia... A Teatr Polski w Bielsku – Białej? Niesamowity klimat!

Jaki jest twój plan na dalszy rozwój kariery muzycznej?

Najbliższym moim celem są kolejne single, które będą prowadzić do płyty. Oczywiście najbardziej nie mogę doczekać się koncertów, ponieważ to występy na żywo i kontakt z ludźmi jest dla mnie najprzyjemniejszym elementem muzyki. Mam nadzieję, że ktoś na koncert przyjdzie!

Jaką radę dałbyś osobom, które są na początku drogi do spełnienia swoich marzeń?

Jestem taką osobą, ale jeśli miałbym dać radę samemu sobie, sprzed powiedzmy 5 lat, to na pewno: "Nie bój się", „Nie myśl za dużo", "Pokazuj się jak najwięcej, bo nie wiesz, kto cię akurat słyszy lub widzi", "Skup się na tym, co najbliżej, nie na tym, co będzie za 5, 10 lat" i przede wszystkim: "Zaufaj najpierw samemu sobie i temu, czego naprawdę chcesz". 

Rozmawiała: Katarzyna Derezińska

Wiktor Dyduła - Koło Fortuny


fot. Paweł Grabowski

Słowa kluczowe: Wiktor Dyduła "Koło Fortuny", wywiad z Wiktorem Dydułą
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Helucze "O Twych Nogach"
Helucze o muzycznych przemianach, braku weny twórczej i nowym singlu [WYWIAD]

Wyjątkowy artysta zabiera nas tam, gdzie "sielsko, anielsko".

Marcin Wyrostek
Marcin Wyrostek: Mam akordeon i nie zawaham się go użyć [Wywiad]

Słynny akordeonista opowiada o swojej karierze!

Alfir Templeman
Ikona muzyki Alfie Templeman o premierze "Mellow Moon" i wirtualnych koncertach [WYWIAD]

Już od 27 maja możemy słuchać debiutanckiego albumu "Mellow Moon".

Polecamy
XAY BENG - Postanowiłem wybrać muzykę, w którą całym sercem wierzę [WYWIAD]

O występie w programie "Big Brother", sukcesie debiutanckiego singla, inspiracji i nie tylko - rozmawiamy z Krystianem Sikorą, młodym artystą znanym pod pseudonimem XAY BENG.

Kwiat Jabłoni
Kwiat Jabłoni o pisaniu piosenek, koncercie online i czasie kwarantanny [Wywiad]

Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz opowiadają nam o ostatnich dwóch miesiącach, które upłynęły im całkiem aktywnie!

Polecamy
Ostatnio dodane
Helucze "O Twych Nogach"
Helucze o muzycznych przemianach, braku weny twórczej i nowym singlu [WYWIAD]

Wyjątkowy artysta zabiera nas tam, gdzie "sielsko, anielsko".

Marcin Wyrostek
Marcin Wyrostek: Mam akordeon i nie zawaham się go użyć [Wywiad]

Słynny akordeonista opowiada o swojej karierze!

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!