Aktualności - Muzyka

Cyber Wianki - Święto Muzyki 2020 w wersji online

2020-06-05 11:07:03

Koncerty krakowskich artystów, panele dyskusyjne i nieodzowny konkurs na najpiękniejszy wianek – tak prezentuje się program Wianków – Święta Muzyki 2020, które po raz pierwszy w historii odbędą się w przestrzeni cyfrowej. Inauguracja już 12 czerwca, koncertowy finał – z utworami Andrzeja Zauchy w wykonaniu m.in. Kuby Badacha, Andrzeja Sikorowskiego, Barbary Wrońskiej i Limboskiego – zaplanowano na 21 czerwca, a ogłoszenie wyników tradycyjnego konkursu – 26 czerwca. Cały program Cyber Wianków – Święta Muzyki będzie dostępny za darmo w internecie.

Cyber Wianki - Święto Muzyki 2020

„Chciałbyś się zabawić, kiedy cieszy cię świat. Człowiek sam nie wie, jak spędzić wolny czas” – śpiewał Andrzej Zaucha wraz z zespołem Dżamble w 1969 roku. Pytanie jest nieustająco aktualne, zwłaszcza w 2020 roku. Z pomocą spieszą tegoroczne Cyber Wianki, które podsuwają pomysł, jak spędzić kilka czerwcowych dni w wolnej od pandemii cyberprzestrzeni. W tym roku Święto Muzyki to przede wszystkim celebracja lokalności i miejscowych artystów. Również tych, których chcemy starszym pokoleniom przypomnieć, a młodszym odbiorcom – przedstawić. Taką postacią jest niewątpliwie Andrzej Zaucha, pochodzący z Krakowa wokalista, instrumentalista i jednocześnie nieodżałowana postać polskiej piosenki.

To właśnie jego utwory wybrzmią w aranżacjach Big Bandu Małopolskiego podczas koncertu Zaucha jest dobry na wszystko. 21 czerwca w ICE Kraków zaśpiewają wokaliści i wokalistki związani z Krakowem i nie tylko. Wśród nich znajdą się: Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Limboski, Barbara Wrońska, Marcin Jajkiewicz i Natalia Kwiatkowska.

Koncertowy weekend 20 i 21 czerwca uzupełni specjalne pasmo Cyber Wianków – Święta Muzyki: Krakowskie Garaże w cyklu Uliczne Granie, które powstało we współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną (organizatorem festiwalu Tak Brzmi Miasto). Wybrane zespoły będą miały możliwość zagrać w przestrzeni studia Krakowskiej Sceny Muzycznej, a efekty tej współpracy będzie można podziwiać nie tylko na CyberWiankach, ale także na festiwalach zrzeszonych w ramach HEMI (The Hub for the Exchange of Music Innovation). Tym samym artyści otrzymają możliwość zaprezentowania swojej twórczości międzynarodowej publiczności takich showcase’ów i festiwali, jak Nouvelle Prague, Athen Music Week czy Exit Festival. 20 czerwca wystąpią: Fraktale, Neal Cassady, Mat Czechowicz oraz Killers in Red. 

Natomiast 21 czerwca w cyklu Uliczne Granie odbędzie się pasmo Krakowskie Dachowanie. Dzięki streamingowi koncertów, twórczość lokalnych artystów wybrzmiewająca w krakowskich knajpach, parkach, na skwerach oraz w nieoczywistych spotach wypełni także nasze mieszkania. W ramach Krakowskiego Dachowania wystąpią: Kapela Hanki Wójciak, Runforrest, Edyta Górecka i inni!

Żeby tradycji stało się zadość, na Cyber Wiankach nie może również zabraknąć tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wianek, który zamknie tegoroczną edycję Święta Muzyki. Zanim jednak uczestnicy staną w szranki, będą mogli wziąć udział w warsztatach z plecenia wianków w formie webinarium zorganizowanego we współpracy z Iwoną Sulik.

Tegoroczna edycja imprezy to również szereg paneli, w których udział wezmą polscy i zagraniczni specjaliści z branży muzycznej. Już 12 czerwca Cyber Wianki zainauguruje międzynarodowa konferencja prezentująca projekt HEMI. Wśród panelistów znajdą się: Georges Perot (koordynator projektu), Peter Baros (Sigic), Michał Wójcik (Tak Brzmi Miasto) i Virgo Sillamaa (Music Estonia), a dyskusję będzie moderowała Maja Łapuszyńska (Krakowskie Biuro Festiwalowe). Pozostałe panele odbędą się kolejno: 15, 17, 19, 20 oraz 21 czerwca 2020.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: koncerty, program, zespoły, kto zagra, gdzie oglądać, w sieci
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
koncert pod wieza
"Emmanuelle" - niesamowity koncert muzyki filmowej na szczycie stacji narciarskiej

Wydarzenie odbędzie się w Krynicy-Zdroju, w sercu Beskidu Sądeckiego.

Cleo - premiery płyt 2020
Wystartował preoder nowych krążków Cleo - "superNOVA" i "hiperNOVA"

Teraz kawałek po kawałeczku będę Was wprowadzać w mój magiczny świat muzyki, któremu poświęciłam całe moje serducho - pisze Cleo.

Ennio Morricone
Ennio Morricone nie żyje

Słynny kompozytor, dyrygent i laureat Oscarów miał 91 lat.

Polecamy
Artur Gadowski w teledysku Patrycji Markowskiej
Artur Gadowski w teledysku Patrycji Markowskiej

Prezentujemy kolejny klip Patrycji Markowskiej z albumu "Alter Ego". Tym razem obrazek powstał do numeru "Ocean" z gościnnym udziałem Artura Gadowskiego.

One Love Sound Fest już w sobotę
One Love Sound Fest już w sobotę Wrocław

26 listopada we Wrocławiu królować będzie muzyka reggae! Wszystko, oczywiście za sprawą kolejnej edycji festiwalu One Love Sound Fest.

Ostatnio dodane
koncert pod wieza
"Emmanuelle" - niesamowity koncert muzyki filmowej na szczycie stacji narciarskiej

Wydarzenie odbędzie się w Krynicy-Zdroju, w sercu Beskidu Sądeckiego.

Cleo - premiery płyt 2020
Wystartował preoder nowych krążków Cleo - "superNOVA" i "hiperNOVA"

Teraz kawałek po kawałeczku będę Was wprowadzać w mój magiczny świat muzyki, któremu poświęciłam całe moje serducho - pisze Cleo.

Konkurs Ziaja