Sziget Festival - Festiwale

Brodka, Ocean, Pink Freud na 20. edycji Sziget

2012-07-26 15:03:36

Wszyscy jesteśmy zaskoczeni! Ostatecznie w tym roku podczas jubileuszowej edycji na malowniczej wyspie w Budapeszcie wystąpią trzej polscy artyści. Każdy z nich reprezentuje inny nurt muzyczny, ale łączy ich to, że zagrają na swoich scenach ( Open stage, Blues bar) w najlepszym koncertowym czasie! Musicie to zobaczyć! 20. Edycja Sziget ma być wyjątkowa pod każdym względem! Zapraszamy!

BRODKA

Brodka swoją pierwszą nagrodę otrzymała w 2004 roku wygrywając trzecią edycję programu „Idol” Jeszcze w tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta zatytułowana „Album”, która zyskała status złotej. Uwieńczeniem sukcesów  artystki była nominacja do nagrody „paszport Polityki” w kategorii „Estrada” oraz do Fryderyków 2004 w kategorii Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku oraz Album Roku.

20 września 2010 roku ukazała się ostatnia płyta tej utalentowanej młodej artystki, zatytułowana „Granda”. Album ten to radykalny i zdecydowany zwrot w jej karierze. Wyraźnie słychać tutaj pewność siebie, doświadczenie życiowe i gotowość na artystyczne eksperymenty, co owocuje bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Granda to muzyczny elektyzm, to album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła.

Do udziału w festiwalu została zaproszona w ostatniej chwili przez CEETEP i dzięki temu będziemy mogli usłyszeć ją jako headliner sceny OPEN STAGE w dniu 6.08.2012. o godzinie 23.15. Gratulujemy!

OCEAN

Zespół Ocean powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć świetnie przyjętych płyt.

Jubileusz zespołu zbiegał się w czasie z premierą nowego albumu grupy pod tytułem "Wojna Świń". Tym razem Ocean postanowił wykonać odważny zwrot stylistyczny i zaskoczyć swoich słuchaczy, oferując im do kości surowe i ekstremalnie energetyczne gitarowe granie. Materiał wzbudził zainteresowanie laureata nagrody Grammy - Vance'a Powell'a, odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Płytę zarejestrowano na żywo, co w połączeniu z miksem Powell'a oraz masteringiem legendarnego Richarda Dodd'a (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison), wyniosło Ocean na zupełnie nowy brzmieniowy i artystyczny pułap.  

Ocean wygrał pierwszą edycje konkursu SZIGET POLAND TALENT CONTEST i zagra w dniu 7.08.2012 na scenie OPEN STAGE o godzinie 22.00. Gratulujemy!

PINK  FREUD

Zespół PINK FREUD założony  w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum'n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej.

Wiosna 2012 to gorący czas dla Pink Freud. Premiera najnowszego albumu zespołu pod tytułem "Horse & Power" oraz potężna trasa koncertowa. Długo oczekiwany album to 11 utworów inspirowanych wspólnymi przeżyciami zespołu z tras koncertowych m.in. z Japonii, Szwecji, Francji, Węgier i Polski. Album powstał przy współpracy z Rolim Mosimannem - producentem współpracującym m.in. z Faith No More, The Young Gods i The The oraz Marcinem Cichym współtwórcą legendarnego duetu producenckiego Skalpel wydającego dla prestiżowej wytwórni Ninja Tune. 

Zespół Pink Freud będzie można usłyszeć na scenie BLUES BAR w dniu 8.08.2012 o godzinie 19.30. Gratulujemy!

Polscy artyści zagrają w dnia:

6.08.2012-BRODKA, OPEN STAGE, godz. 23.15-00.30

7.08.2012-OCEAN, OPEN STAGE, godz. 22.00-22.50

8.08.2012-PINK FREUD, BLUES BAR, 19.30-21.00

Więcej informacji o programie: WWW. szigetfest.pl/program

Słowa kluczowe: sziget festival budapeszt monika brodka ocean pink freud polscy wykonawcy
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 4 dnia!
Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 4 dnia!

Przed nami jeszcze 3 dni gorących koncertów!

Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 3 dnia! [ZDJĘCIA]
Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 3 dnia! [ZDJĘCIA]

Czekają nas jeszcze 4 dni koncertów.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 4 dnia!
Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 4 dnia!

Przed nami jeszcze 3 dni gorących koncertów!

Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 3 dnia! [ZDJĘCIA]
Sziget Festival 2015. Mamy zdjęcia z 3 dnia! [ZDJĘCIA]

Czekają nas jeszcze 4 dni koncertów.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!