Exclusive - Muzyka

Artyści nieznani i niegrani cz. 6

2010-03-11 22:00:00

Przed Wami szósta odsłona naszego cyklu. Oto kolejna porcja niezwykłych dźwięków, których nie usłyszycie w polskich mediach.

Zaczynamy od córki sławnego taty. Autorką projektu I Blame Coco jest Coco Summers, a właściwie Eliot Pauline Styler Sumner, córka Stinga. Aktorka, modelka, gitarzystka i piosenkarka kończy właśnie pracę nad swoim debiutanckim albumem „The Constant". Płyta ukaże się jeszcze w tym roku. Obecnie artystka koncertuje po Wielkiej Brytanii supportując La Roux. Pierwszy singiel, promujący jej debiut nagrała wspólnie z szwedzką piosenkarką Robyn.
 

Pozostając przy Szwecji, przed Wami The Sounds. Powstały w 1998 roku zespół ma na swoim koncie 3 pełnowymiarowe albumy. Ich dorobek zamyka płyta „Crossing The Rubicon" wydana latem 2009 roku. Dzięki charyzmatycznej wokalistce Mai Ivarson i skocznym rock'n'rollowym riffom szybko zdobyli uznanie po obu stronach Atlantyku. Fanami grupy są m.in.: Pharrell , Quentin Tarantino czy Foo Fighters (w teledysku do Times Like These Dave Grohl występuje w koszulce The Sounds).

Asher Roth uważany jest za następcę Eminema, nadzieję białego hip-hopu w Stanach Zjednoczonych. Idolem młodego artysty jest Jay-Z. Ash wychował się w Morrisville, niedaleko Filadelfii. Podczas swoich studiów udzielał się muzycznie na imprezach organizowanych na West Chester Univeristy. Jest przykładem nowego pokolenia artystów, którzy zaistnieli dzięki serwisowi MySpace. Po zamieszczeniu kilku swoich nagrań na swoim profilu, zwrócili się do niego ludzie z wytwórni So So Def, proponując mu podpisanie kontraktu. Tak rozpoczęła się hip-hopowa kariera Asher'a Roth'a. Artysta ma na swoim koncie wspólna trasę z Blink 182, występy z Akonem, Cee-Lo czy liczne remixy (jak np. TEN , będący przeróbką piosenki Black Eyed Peas).

TC to producent i dj z Bristolu. Gra głównie drum'n'bass. Lubi remixować znane hity, tworząc z nich nową elektroniczną jakość. Jednym z jego najbardziej udanych mixów jest przeróbka utworu Rude Boy Rihanny. Do swoich produkcji bardzo często zaprasza MC ze sceny jungle i d'n'b. W tym wypadku był to MC Jakes, goszczący nie tak dawno w Polsce podczas występów Roni Size'a.
 

Kończymy klasyką. Zespół powstał w 1989 roku w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie 6 pełnowymiarowych albumów. W ich muzyce usłyszeć można punk rock, hardcore czy heavy metal. Ich druga płyta, „Meantime" z 1992 roku, uważana jest za jedną najważniejszych rockowych płyt początku lat 90. Charakteryzowała się niebywałą świeżością i miała wpływ na powstanie takich kapel jak: Korn, Deftones czy Incubus. Oto Helmet.

Juliusz Jakubowski
juliusz.jakubowski@dlastudenta.pl

Słowa kluczowe: I Blame Coco, The Sounds, Asher Roth, TC, MC Jakes, Helmet, Robyn, Incubus, Foo Fighters, Deftones
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Kogoś brakuje [0]
    dalej niż bliżej
    2010-03-13 11:50:33
    Brakuje mi w tym zestawieniu Sound Access!
Zobacz także
Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

fot. materiały prasowe
Za nami energetyczne show Natalii Nykiel we Wrocławiu [RELACJA] Wrocław

Koncert odbył się 20 października 2018 w Centrum Koncertowym A2.

fot. materiały prasowe
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Michaela Jacksona [WIDEO]

Zobacz zestawienie najwspanialszych utworów "Króla Muzyki Pop".

Polecamy
Błędy polskich raperów
Błędy polskich raperów

Polski język bywa trudny nawet dla tych, którzy ze słowami mają więcej wspólnego niż przeciętny zjadacz chleba.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

fot. materiały prasowe
Za nami energetyczne show Natalii Nykiel we Wrocławiu [RELACJA] Wrocław

Koncert odbył się 20 października 2018 w Centrum Koncertowym A2.