Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wielkie święto reggae. Bielawa Reggae Festiwal już jutro!

2014-08-21

Już jutro, po raz szesnasty w Bielawie odbędzie się festiwal Regałowisko i kolejny raz będzie gościł najciekawszych wykonawców z zagranicy oraz czołówkę polskich artystów.

Kup bilet na to wydarzenie »

Wystąpią:

ANTHONY B & House of Riddim
JOHN HOLT
THE GLADIATORS ft.Droop Lion
CHRONIXX & Zinc Fence Redemption
JUNIOR KELLY
BITTY MCLEAN
JAH 9 ft DUBTONIC KRU
NO - MADDZ
JAMAL
INDIOS BRAVOS
JAFIA NAMUEL
DŻEM
DAAB
RAS LUTA
I GRADES
DAMIAN SYJONFAM & D'Roots Brothers
GENERAL LEVY
SKARRA MUCCI
STYLO G
SPLENDID SOUND
EASTWEST SOUND (Kuba 1200 & Cheeba)
TEK 9
WARRIOR SOUND INTERNATIONAL
HEARTICAL SOUND
FORWARD MARCH POSSE
TISZTELET spotyka ZJEDNOCZENIE
SENSITHIEF
KEEP IT REAL
ELDERS 45:
DJ LEO
OBORA REKORDS aKa ROOTZ TERROR,
DJ RELAX
PANDADREAD
FATTY FATTY

Trzy sceny i blisko czterdziestu wykonawców daje gwarancję, że każdy miłośnik jamajskich brzmień znajdzie coś dla siebie. General Stage będzie gościć ponadczasowych artystów, których światło nie słabnie mimo upływu lat - jak John Holt, legendy roots reggae - The Gladiators, czy jednego z najlepszych reprezentantów jamajskiego młodego pokolenia Chronixxa w towarzystwie Zinc Fence Redemption, trzeba dodać w tym miejscu, iż Chronixx uznawany jest za absolutny numer jeden, top a top światowego reggae.

Sound Stage to miejsce obowiązkowe dla wszystkich fanów kultury sound systemowej, które w tym roku eksploduje świeżością i różnorodnością brzmień. To tutaj swoje koncerty zagrają: Skarra Mucci, Stylo G, General Levy a ponadto swoje showcase zaprezentuje wielu uznanych składów z Europy jak: Warrior Sound International (Champion Sound 2014), legendarny francuski Heartical Sound czy Tek 9. Ponownie stanie też Jamaican Style Food Corner, gdzie wystapi jeden z najbardziej klasowych, prestiżowych wokalistów - Bitty McLean.

Tegoroczny skład Regałowiska to znów niezwykle dobrze przemyślana i skomponowana propozycja dla fanów reggae. Organizatorzy wykazują się pełną konsekwencją i rozmysłem w zapraszaniu artystów - po raz kolejny line up aż kipi od światowych gwiazd muzyki reggae.

Polski skład zaskakuje. Regałowisko proponuje czterech potężnych wykonawców, zespoły maszyny. Legendarny Daab, koncertowe Indios Bravos pod wodzą Piotra Banacha (dawniej zespół Hey), nie zabraknie również zespołu Jamal, który po sukcesie płyty "Miłość" zagościł na najważniejszych wydarzeniach muzycznych w kraju: Life Festiwal Oświęcim, Stadion Kultury 2014, Męskie Granie, Warsaw Orang i wiele innych.

Jako czwarty - zaprezentuje się zespół Dżem, Obecność w składzie reggae festiwalu, gwiazdy muzyki blues może z pozoru zaskakiwać. Jednak organizatorzy pomyśleli również o tym. Zespół Dżem pojawi się w Bielawie na specjalnym koncercie, zaprezentuje się w regowym repertuarze. Drugiej podobnej okazji, nie będzie.

Oprócz nich, na dużej scenie festiwali zaprezentują się: Ras Luta z zespołem, Obchodząca 20 - lecie istnienia Jafia Namuel.  Ostatni polski zespół otrzymuje od organizatorów rekomendację - jako nadzieja polskiego reggae. Damian Syjonfam, odkrycie 2014 roku, artysta, którego płyta już bije rekordy - mimo, iż jej premiera planowana jest na połowę sierpnia 2014 r. Dawniej wokalista zespołu Comejah, dziś solista, który pod dwóch latach powraca z nowym materiałem. Cechuje go niezwykła barwa głosu, przywiązanie od korzeni i dźwięków roots reggae, unikalny przekaz - gdzie zdawać by się mogło, iż w XXI wieku - pewne wartości przestały mieć znaczenie dla młodych ludzi. Damian SyjonFam wraz z zespołem D’roots Brothers i gośćmi: raperem Sinsenem i producentem Watzkiem Wawrzyniakiem wystapią 22 / 08, w piątek na dużej scenie festiwalu.

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie

Regałowisko 2014 Bielawa Reggae Festiwal
21 - 23.08 O.W.W. Sudety w Bielawie
Bilety: 50 zł
Karnety: 95 zł (3 dni), 80 zł (2 dni: 22/23/08)
Oficjalna strona: www.regalowisko.pl
Facebook: www.facebook.com/RegalowiskoBielawa
Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama