Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Vitold Rek wraz z Sophia Grand Club prezentują nową płytę [WIDEO]

2018-02-07

"Nadwrażliwość", czyli pierwszy singiel zwiastujący album "4 a.m.", właśnie ujrzał światło dzienne! Utwór zapowiada najnowsze wydawnictwo zespołu Sophia Grand Club z udziałem wybitnego kontrabasisty Vitolda Reka (Tomasz Stańko, John Tchicai, Albert Mangelsdorf, Charlie Mariano, Sunship, Basspace, Ewa Demarczyk). Obok Reka zespół tworzą: Kuba Płużek, Bartłomiej Prucnal, Max Olszewski i Eskaubei.

Vitold Rek wraz z Sophia Grand Club prezentują nową płytę

Album ukaże się 2 marca. Na stronie niezla-sztuka.pl ruszył preorder w promocyjnej cenie. Każdy zamawiający otrzyma bonus "Magija Free Session" w postaci cyfrowej wersji 2 niepublikowanych na płycie utworów z wyimprowizowanej sesji w Zagrodzie Magija. Preorder obowiązuje do 1 marca (włącznie).

PREORDER --->  https://niezla-sztuka.pl/pl/p/Sophia-Grand-Club-4-a.m.-Preorder/84

Koncertowa prapremiera płyty odbędzie się 1 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. 2 marca zespół zagra premierowy koncert w Rzeszowie w Teatrze Maska.

Sophia Grand Club, to nowy zespół na scenie muzycznej, który zawiązał się i znalazł wspólny muzyczny język w niepowtarzalnych warunkach bieszczadzkiej Zagrody Magija, z której atmosfery twórcze siły z powodzeniem czerpali już m.in. Lao Che, Pink Freud czy Pablopavo i Ludziki.

To zespół, w którym świetnie funkcjonują: doświadczenie, wirtuozeria i szerokie horyzonty legendy kontrabasu Vitolda Reka z młodzieńczą werwą i nietuzinkowymi umiejętnościami kompozycyjnymi i pianistycznymi wielkiej nadziei polskiego jazzu Kuby Płużka i świetną, różnorodną grą perkusisty Maxa Olszewskiego. Wszystko to okraszone znakomitymi solowymi popisami Bartłomieja Prucnala (saksofon altowy i sopranowy) i osobistymi, emocjonalnymi tekstami rapera Eskaubei, który do swojego swingującego i frazującego rapu dołożył elementy spoken word. 

Tak powstał materiał stworzony podczas kilku dni prób a następnie częściowo zarejestrowany w modrzewiowej chacie Zagrody Magija, a następnie w studio Polskiego Radia Rzeszów. Słuchacz odnajdzie w tej muzyce osadzone w rytmie rasowe jazzowe kompozycje pełne improwizacji i rapowanych tekstów, jak również utwory w formule open z free jazzowymi, noise-owymi odjazdami. Potężny, "śpiewny" ton kontrabasu Vitolda Reka powraca na polską scenę!

Tracklista albumu:

Sophia Grand Club - 4 a.m.

1. Bodźce zewnętrzne.

2. Nic więcej i nic mniej niż człowiek.

3. Niedziela. Noc. Miasto.

4.  Nadwrażliwość.

5.  Zbigi.

6. Toast (free).

7. Jakie jest twoje życie?

8. Szukałem. Znalazłem.

Album "4 a.m." powstał przy wsparciu Miasta Rzeszów, Estrady Rzeszowskiej Firmy Remontowo Budowlanej Michalski i Polskiego Radia Rzeszów.

 ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama