Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Vibronics zagrają w Ostródzie

2014-06-05

Ujawniamy kolejne szczegóły programu Green Stage - głównej sceny DJ-skiej podczas ORF. Odbędą się tam celebracje 25-lecia kultury sound system w Polsce.

Jubilaci Joint Venture Sound System i Love Sen-C Music zapraszają m.in. brytyjskich Vibronics oraz niemiecki sound system Silly Walks Discotheque z młodym jamajskim wokalistą RC. Festiwal po raz kolejny zdobył tytuł "Reggae Festiwal Roku" w głosowaniu czytelników jedynego pisma reggae w Polsce – Free Colours. Można już rezerwować sobie miejsce na polu namiotowym.

Mija 25 lat od czasu gdy pierwsze zorganizowane ekipy rozpoczęły w polskich klubach granie płyt reggae pod szyldem sound system. Ta nazwa wywodzi się z jamajskiej historii, gdzie pierwsze „tuby promocji reggae” pojawiły się już w latach 50-tych. Oprócz zabawy zapewniały również dostęp do nowej muzyki, promowały talenty i budziły świadomość. Scena sound system stała się nierozerwalnym i istotnym elementem światowej kultury reggae. Nie inaczej było w Polsce, gdy w latach 1988-89 pojawili się Joint Venture Sound System w Zgorzelcu i Love Sen-C Music w Lublinie. Ich specjalnym rocznicowym występom na Green Stage podczas ORF (JVSS 16.08 – Dub Day, LSM 17.08 – Reggae Day) towarzyszyć będzie czwórka czołowych zagranicznych przedstawicieli niezwykle licznej obecnie sound systemowej rodziny.

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
(Polska)
Zaczynali ćwierć wieku temu w Zgorzelcu i kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce. Zgodnie z hasłem "Szkoła tańca ciężkiego" ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu. DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I podbija scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju. W specjalnym secie z okazji 25 lecia prucia głośników jak zawsze nie wezmą żadnych jeńców.

LOVE SEN-C MUSIC
(Polska)
Pionierzy kwitnącej lubelskiej sceny specjalnym show w Ostródzie obchodzić będą 25 lat istnienia! Zawsze działali według zasady „baw się i myśl”. Wielu znaczących artystów swoje pierwsze kroki stawiało jako ich goście, a Junior Stress to już drugie pokolenie LSM. Miłość, Sensi i Muzyka!

VIBRONICS
(Wlk. Brytania)
Czołowi mordercy dubowych sound systemów, twórcy wielu albumów i dziesiątek singli. Powracają do Ostródy z koncept albumem „Empire Soldiers”, nagranym z francuskim Brain Damage i opowiadającym pomijaną w podręcznikach historię udziału w I wojnie światowej 3 mln żołnierzy z terenów byłych kolonii aliantów w Afryce, Azji i na Karaibach. Wystąpią w 5-osobowym składzie z trąbką, melodyką, wokalami Madu Messengera i Parveza oraz niezawodnym master-mindem dubu Steve’m Vibronics. Dubwise no compromise!

SILLY WALKS DISCOTHEQUE feat. RC
(Niemcy / Jamajka)
Przez lata Gentleman był stałą częścią tego fundamentalnego niemieckiego sound systemu i ekipy producenckiej. Nagrywali z Patrice i całą śmietanką jamajskich wokalistów jak Konshens, Luciano, Capleton czy Lutan Fyah. Ich „Smile Jamaica“ z Chronixxem był przebojem ubiegłego lata na Jamajce. W Ostródzie wystąpią ze wschodzącą gwiazdą jamajskiej sceny - RC aka Righteous Child.

Ostróda Reggae Festiwalem Roku!
ORF po raz kolejny nagrodzony został tytułem "Polski Festiwal Reggae Roku" w głosowaniu czytelników jedynego pisma reggae w Polsce – Free Colours. Ostróda zwycięża w tej kategorii nieprzerwanie od 2005 roku. Dziękujemy za Wasze poparcie i nie zawiedziemy również w tym roku Waszych oczekiwań!

Wystartowały rezerwacje pola namiotowego
Można już rezerwować sobie miejsce na polu namiotowym TOI CAMP, które podobnie jak w ub. roku mieścić się będzie na terenie festiwalowym, w bezpośredniej bliskości scen. Wszystkie szczegóły na festiwalowej stronie www.ostrodareggae.com w zakładce lokalizacja.

Ostróda Reggae Festival 14-17.08.2014
14-ta edycja święta reggae
Czerwone Koszary, Ostróda
Ogłoszeni artyści:
Dub Inc (Francja), The Skatalites (Jamajka), Chronixx & ZincFence Redemption (Jamajka), Easy Star All-Stars (USA), Pura Vida feat. Congo Ashanti Roy & Watty Burnett (The Congos) (Belgia/Jamajka), Zion Train (Wlk. Brytania/Jamajka), Meta & The Cornerstones (Senegal, Izrael, USA, Japonia, Jamajka), Rootz Underground (Jamajka), Black Chiney (Jamajka), Vibronics (UK), Silly Walks Discotheque feat. RC (Niemcy/Jamajka), Mesajah , Maleo Reggae Rockers, Bednarek, Vavamuffin , Ras Luta, Tabu, SyjonFam & D’Roots Brothers , Jafia Namuel , Bakshish, Earl Jacob & Zbóje , Cała Góra Barwinków , Kacezet & Fundamenty , Dubska , Bethel , Big up!, Joint Venture Sound System, Love Sen-C Music

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama