Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Uriah Heep wystąpi w Polsce w lutym 2019

2018-09-11

Legenda rocka powraca do Polski. Zespół Uriah Heep zaplanował cztery koncerty w naszym kraju. Krótka trasa rozpocznie się 19 lutego 2019 we wrocławskim A2. Później grupa odwiedzi Kraków (20.02), Warszawę (21.02) i Gdańsk (22.02). Przedsprzedaż biletów rusza w środę, 12 września 2018.

URIAH HEEP (Wielka Brytania) rock, hard rock:

"Lady in Black", "July Morning", "Easy Livin'", "Gypsy", "Return to Fantasy", "The Wizard", "Look at Yourself" – to kilka rockowych i hardrockowych klasycznych piosenek, jakie stworzyła powstała w 1969 roku i działająca nieprzerwanie do dziś brytyjska grupa Uriah Heep. W pierwszej połowie lat 70. założona przez grającego w zespole do dziś gitarzystę Micka Boxa formacja, przeżywała swoje największe chwile i nagrała albumy, które dziś są pomnikami rocka i hard rocka. Wśród nich, chociażby "Look at Yourself", "Demons and Wizards", czy genialna koncertówka z 1973 roku.

Uriah Heep od początku słynęli z niesamowitych, żywiołowych i widowiskowych koncertów oraz umiejętności komponowania zarówno krótkich, melodyjnych piosenek, jak i bardziej rozbudowanych, ambitniejszych utworów. Stylistycznie byli blisko Deep Purple, czyli łączyli mocne rockowe i hardrockowe elementy z brzmieniem klawiszy, ale udało im się zdobyć swoją publiczność, co przełożyło się na wielkie sukcesy komercyjne, liczone w ponad 40 mln sprzedanych albumów oraz koncertach na wypełnionych po brzegi stadionach.

Choć najlepsze komercyjnie czasy Uriah Heep to te, gdy w zespole śpiewał David Byron, a jednym z głównych muzyków i kompozytorów był kapitalnie grający na organach Hammonda Ken Hensley, także później kapela niejednokrotnie nagrywała wspaniałe albumy i zdobywała kolejne rynki. Kierowana przez niestrudzonego i wiecznie uśmiechniętego Micka Boxa, który w 2018 roku skończył 71 lat, grupa regularnie koncertuje i nagrywa płyty.

Rok 2018 to kolejne dzieło studyjne Uriah Heep – "Living the Dream". Czyli nadarzyła się kolejna okazja do wyruszenia na tournée, a na nim zespół po raz kolejny zawita do Polski, tym razem na serię czterech koncertów. Obok Micka Boxa na scenie staną jego dwaj współpracownicy od 1986 roku, czyli Bernie Shaw (wokal) i Phil Lanzon (klawisze, wokal) oraz Russell Gilbrook (perkusja; w zespole od 2007 roku) i Davey Rimmer (gitara basowa; w Uriah Heep od 2013 roku). I pokażą, jak się gra ekstraklasowego, czadowego rocka.

Sprawdź, jeśli lubisz: Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath, Led Zeppelin, Asia...

Koncerty:

Data: 19 lutego 2019
Miejsce: Wrocław, A2, ul. Góralska 5

Data: 20 lutego 2019
Miejsce: Kraków, Studio, ul. Budryka 4

Data: 21 lutego 2019
Miejsce: Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22

Data: 22 lutego 2019
Miejsce: Gdańs, B90, ul. Elektryków

Bilety:
110 zł – przedsprzedaż
130 zł – w dniu koncertu

ip

fot. materiały prasowe/Core-poration

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Uriah Heep
Uriah Heep Data założenia: 1969
Kraj: Wielka Brytania
Gatunek: Rock
FB dlaMaturzysty.pl reklama